Wojna w Ukrainie i jej wpływ na Unię Europejską

ua Zachęcamy do wysłuchania wywiadu z prof. dr. hab. Andrzejem Podrazą, kierownikiem Katedry Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa naszego Instytutu. Podczas rozmowy podjęto aktualny i ważny temat wojny na Ukrainie i jej wpływu na Unię Europejską. Rozmowę poprowadziła dr Anna Szachoń-Pszenny również z Katedry Katedry Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa.

 

Link do rozmowy.

 

 

 

 


Konkurs na granty wewnętrzne w dyscyplinie nauki o polityce i administracji

1_1 Dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji ogłasza wewnętrzny konkurs na realizację projektów naukowo-badawczych dla pracowników zgłoszonych do liczby N (pracowników prowadzących działalność naukową w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - co najmniej 50% udziału). Przedmiotem konkursu jest finansowanie projektów w wyniku których powstaną publikacje naukowe w czasopismach lub wydawnictwach znajdujących się na wykazach MEiN.

Czytaj dalej...

Dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL powołana na członka Zespołu doradczego do spraw finansowania międzynarodowej współpracy naukowej przy MEiN

b-_piskorska
 
Z radością informujemy, że dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL z Katedry Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa została powołana na członka Zespołu doradczego do spraw finansowania międzynarodowej współpracy naukowej przy MEiN.
Serdecznie gratulujemy‼

Dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka, prof. KUL v-ce przewodniczącą Rady Interdyscyplinarnego Centrum Badawczego UW "Tożsamość-Dialog-Bezpieczeństwo"

lukasik-turecka

 

Z radością informujemy, że dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka, prof. KUL została v-ce przewodniczącą Rady Interdyscyplinarnego Centrum Badawczego UW "Tożsamość-Dialog-Bezpieczeństwo".

Przypominamy, że Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Nowak powołał prof. Łukasik-Turecką w skład Rady w kwietniu 2021 roku.

Serdecznie gratulujemy‼️


Webinarium "Sankcje Zachodu wobec Rosji: finansowy blitzkrieg vs. kontrsankcje"

sankcje-zachodu_new Katedra Teorii Polityki i Studiów Wschodnich Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce, Instytut Europy Środkowej w Lublinie oraz „Team Europe" przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Lublin i Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" zapraszają na webinarium pt. Sankcje Zachodu wobec Rosji: finansowy blitzkrieg vs. kontrsankcje, które odbędzie się  w formie online 14 marca 2022 roku w godz. 13.00-14.00. 

 

Dostęp do wydarzenia (Passcode: 234406).


Konferencja "Czy Unia Europejska to projekt, który się wyczerpał? Test europejskiej solidarności podczas konfliktu zbrojnego w Ukrainie"

ue 14 marca 2022 roku odbędzie się konferencja online zatytułowana "Test europejskiej solidarności podczas konfliktu zbrojnego w Ukrainie". Wydarzenie odbędzie się na platformie MS Teams. Początek o godz. 9.00.  Jednym ze współorganizatorów jest dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL (Katedra Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa). 

 

Link do spotkania.


Spotkanie poświęcone pamięci doktora Lecha Jańczuka

sp._lech_janczuk 2 marca 2022 roku przypada 1. rocznica śmierci doktora Lecha Jańczuka, wieloletniego pracownika Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL. Z tej okazji zapraszamy pracowników i studentów na spotkanie poświęcone pamięci śp. Lecha Jańczuka. Spotkanie odbędzie się 1 marca 2022 roku w formie online na platformie MS Teams o godz. 18.00. 

Z kolei 9 marca 2022 roku o godz. 12.30 w Kościele Akademickim KUL będzie sprawowana msza św. w intencji zmarłego.

Zachęcamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy. 


Dyskusja online o książce „Kościół i państwo na Kresach Południowo-Wschodnich II Rzeczypospolitej

gil_ipn Prof. dr hab. Andrzej Gil był uczestnikiem dyskusji m.in. o książce prof. M. Ryby pt. „Kościół i państwo na Kresach Południowo-Wschodnich II Rzeczypospolitej”, która miała miejsce w Warszawie w dn. 26 stycznia 2022. Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania.

 

Link do dyskusji:  Dyskusja online o książce „Kościół i państwo na Kresach Południowo-Wschodnich II Rzeczypospolitej” – Warszawa, 26 stycznia 2022

 

Fot. Sławek Kasper (IPN)


Nagrody dla studentów zaangażowanych w działalność uniwersytecką

DSC_5863 26 stycznia br. na Wydziale Nauk Społecznych Prorektor ds. Studentów, Doktorantów i Rozwoju dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL nagrodziła studentów zaangażowanych w działalność na rzecz uniwersytetu. Rozpoczynając spotkanie prorektor Piskorska podziękowała studentom za ich zaangażowanie na wielu polach aktywności studenckiej. Co więcej, wyraziła nadzieję na dalsze zaangażowanie w pracy na rzecz uniwersytetu.

W spotkaniu udział wzięła także dr hab. Elżbieta Rydz, prodziekan ds. studentów WNS, która zwróciła uwagę na nieocenioną aktywność studentów i działanie na wielu polach o charakterze naukowym, kulturowym i sportowym.

 

Wśród blisko 60 studentów nagrodzonych na Wydziale Nauk Społecznych znaleźli się także przedstawiciele Instytutu Nauk o Polityce i Administracji. Nagrodzeni studenci Bezpieczeństwa narodowego to: Szymon Opiela, Ewa Stępień, Eryk Wasilewski, Hubert Zając, Paweł Zdybel, Ernest Bil, Paweł Mazurek, Paweł Rymanowicz, Piotr Sebzda. Wśród nagrodzonych znaleźli się także studenci Stosunków międzynarodowych: Aleksander Wróbel, Ewelina Kamecka oraz Michał Wójcik.

 

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

Fotorelacja 


Webinarium "Unia Europejska-USA-Rosja a stabilność Ukrainy"

webinariumUE.USA.Rosja.Ukraina_26.1.2022 Katedra Teorii Polityki i Studiów Wschodnich Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL, Instytut Europy Środkowej w Lublinie,, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz „Team Europe" przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Lublin i Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" zapraszają na webinarium pt. Unia Unia Europejska-USA-Rosja a stabilność Ukrainy które odbędzie się 26 stycznia 2022 roku o godz. 10.00-11.30. 

Spotkanie poprowadzi dr hab. Tomasz Stępniewski, prof. KUL, w wydarzeniu udział wezmą: 

  • Dr Agnieszka Bryc, Uniwersytet Mikołaja Kopernia w Toruniu  
  • Dr Oleksii PolegkyiAcademic Director, Center for Public Diplomacy, Kijów, Ukraina 
  • Dr Tomasz Pugacewicz, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Dr Andrzej Szabaciuk, Katolicki Uniwersytet Lubelski / Instytut Europy Środkowej

 

Dostęp do webinarium 

Passcode: 089377