Światowy Zjazd Absolwentów KUL, 8-9 VI 2018

W dniach 8-9 czerwca 2018 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Towarzystwo Przyjaciół KUL zorganizowały Światowy Zjazd Absolwentów KUL.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania Absolwentów Instytutu Filologii Romańskiej KUL:

Galeria_Spotkanie Absolwentów IFR _ fot. Piotr Wasilewski

 


I miejsce Tomasza Warchoła w III Regionalnym Konkursie Tłumaczeniowym z języka francuskiego

profeurope_lstZ przyjemnością informujemy, iż pan Tomasz Warchoł, student I roku studiów magisterskich na filologii romańskiej zdobył I miejsce w III Regionalnym Konkursie Tłumaczeniowym z języka francuskiego zorganizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE Oddział Lubelski, Pracownię Dydaktyki Języków Romańskich UMCS oraz Lubelskie Stowarzyszenie Tłumaczy. Serdecznie gratulujemy!


Pomoc dla Michała Witera

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie dla naszego kolegi romanisty Michała Witera (absolwenta rocznika 1995-2000), który w listopadzie ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi. Z góry dziękujemy za każdą pomoc!

Szczegóły w załączonym pliku: Pomoc dla Michała Witera.pdf


Dzień Hiszpański na KUL, 23 IV 2018

kul_plakat_2018_DZIEN_HISZPANSKIInstytut Filologii Romańskiej KUL, Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i relacji międzynarodowych oraz Koło Hiszpańsko-Polskie KUL zapraszają na Dzień Hiszpański, który odbędzie się 23 kwietnia 2018 r. początek o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

 

W programie przewidziano m.in. prelekcje poświęcone hiszpańskiej kulturze i kontaktom hiszpańsko-polskim, inscenizacja sztuki "Sędzia rozwodów" czy koncert flamenco.


Dzień języka włoskiego i włoskiej kultury, 18 IV 2018

kul_plakat_2018_DZIEN_WLOSKIInstytut Filologii Romańskiej KUL zaprasza na Dzień języka włoskiego i włoskiej kultury, który odbędzie się 18 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w Gmachu Głównym, sala GG - 47. W programie wydarzenia zaplanowano prezentacje o kulturze i języku włoskim. Ponadto uczestnicy będą mogli wziąć udział w w grze terenowej „Quest all’italiana” – czyli jak wiele włoskich tajemnic kryje się w Lublinie – gra terenowa na Starym Mieście.


15-lecie Akademickiego Towarzystwa Romanistów Polskich "Plejada"

W dniach 8-9 grudnia 2017 w Instytucie Romanistyki UW odbyło się seminarium “Les philologies romanes dans la perspective des 15 dernières années : succès et défis”, w którym przedstawiciele polskich romanistyk opowiedzieli o rozwoju i planach swoich jednostek. Zapraszamy do zapoznania się z programem seminarium, a także do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.


Tydzień Kultury Iberyjskiej, 23-27 X 2017

 

Tydzień kultury iberyjskiejKatedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL,  Katedra Językoznawstwa Romańskiego KUL, Instytut Cervantesa w Warszawie, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Filharmonia Lubelska zapraszają na Tydzień Kultury Iberyjskiej (23-27 października 2017 r.), organizowany z okazji inauguracji hispanistyki - nowego kierunku studiów na KUL. W programie m.in. wykłady i koncerty. Patronat nad wydarzeniem objęły Ambasada Meksyku i Ambasada Argentyny.

 

 

Program tygodnia.pdf


Rozpoczęcie roku akademickiego 2017/18

2 października 2017 r. o godz. 9.00 w Kościele Akademickim KUL odprawiona zostanie Msza św. na rozpoczęcie roku akademickiego 2017/2018. Po Mszy św. odbędą się spotkania organizacyjne studentów I lat studiów z władzami Wydziałów i Instytutów.

 

 

Czytaj dalej...

Odszedł do Pana śp. prof. Alfons Pilorz

Z głębokim żalem pragniemy zawiadomić, że w dniu 24 lipca 2017r. zmarł śp. prof. dr hab. Alfons Pilorz, emerytowany Pracownik Instytutu Filologii Romańskiej KUL, nasz drogi Kolega, zasłużony Wykładowca, związany z filologią romańską KUL od roku 1950, Mistrz i Wychowawca wielu pokoleń romanistów.

 

Rodzinie oraz Najbliższym wyrazy głębokiego współczucia składają

Dyrekcja, Pracownicy oraz Studenci Instytutu Filologii Romańskiej KUL


Gratae Memoriae Signum Universitatis dla prof. Georges'a Jacques'a

 

Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński uhonorował prof. Georges'a Jacques'a uniwersyteckim wyróżnieniem Gratae Memoriae Signum Universitatis. Jest ono wyrazem uznania i wdzięczności za długoletnią bezinteresowną pomoc i życzliwość okazywaną Uniwersytetowi poprzez niezwykle cenny wkład w rozwój Instytutu Filologii Romańskiej KUL. Uroczyste wręczenie wyróżnienia miało miejsce 18 maja 2017 r.

Reportaż AKF

Galeria zdjęć