Szkolenie dla studentów Instytutu „Pracownik socjalny profesjonalnym wsparciem rodziny z patologicznym hazardem - TERMINY

 

Szkolenia w ramach trzeciego modułu projektu - Wsparcie osoby zadłużonej - odbędą się w dniach:

18.05.2018 (piątek) - sala C-1039

19.05.2018 (sobota) - sala C-506 

 

Zapraszamy!

 

**********************************************************

 

Hazard problemowy i patologiczny wśród osób odbywających karę pozbawienia wolności – pogłębione badanie jakościowe

 

 

Katedra Zdrowia Publicznego od dnia 01.01.2018 realizuje projekt badawczy dotyczący pogłębionej analizy powiązania uprawiania hazardu z przestępczością. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministra Zdrowia, realizowany w ramach umowy nr 294/HE/2018.

 

**********************************************************

 

IV Międzynarodowe Interdyscyplinarne Sympozjum

"Uzależnienie od hazardu - nauka, niezależność, przejrzystość"

27-29.06.2018

 

W imieniu organizatorów miło nam zaprosić do udziału w czwartym już Sympozjum poświęconym uzależnieniu od hazardu, które odbędzie się w dniach 27-29 czerwca 2018 roku we Fryburgu (Szwajcaria). Sympozjum stanowi wyjątkową okazję spotkania ze specjalistami w zakresie patologicznego hazardu i innych uzależnień od czynności z całego świata, wymiany doświadczeń, poznania nowych trendów w zakresie badań i terapii, nawiązania współpracy na różnych polach działań.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie sympozjum, na której dostępny jest już formularz rejestracyjny. Zapisy na konferencję zaczynają się od 10 stycznia 2018.

 

Zapraszamy do śledzenia strony Sympozjum!

 

 

**********************************************************

 

 

Szkolenie dla studentów Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej „Pracownik socjalny profesjonalnym wsparciem rodziny z patologicznym hazardem” - II edycja

 

 

Miło nam poinformować, iż w roku akademickim 2017/2018 w Instytucie Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej realizowana będzie druga edycja projektu szkoleniowego dla studentów pracy socjalnej: „Pracownik socjalny profesjonalnym wsparciem rodziny z patologicznym hazardem” (nr umowy 132/HE/2017). Projekt jest dofinansowany ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych pozostających w dyspozycji Ministra Zdrowia reprezentowanego przez Dyrektora Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Projekt zakłada przeprowadzenie szkolenia złożonego z trzech modułów (zajęcia weekendowe) – terapia i profilaktyka patologicznego hazardu, dialog motywujący w pracy z osobami uzależnionymi, wsparcie osoby zadłużonej z problemem hazardu.

Do współpracy zostali zaproszenie specjaliści, którzy będą dzielić się ze studentami swoją wiedzą i doświadczeniem:

- Urszula Grodzka - psycholog, socjoterapeuta, doradca zawodowy, dyrektor Centrum Dialogu Motywującego i Psychoterapii, certyfikowany Terapeuta Motywujący (certyfikat nr 9), autor i realizator licznych szkoleń dotyczących dialogu motywującego dla terapeutów uzależnień, nauczycieli, wychowawców, pracowników socjalnych (prowadzenie zajęć II modułu)

- Michał Czerwonka - radca prawny, menedżer, trener, specjalista z zakresu projektów unijnych, ich wieloletni koordynator i realizator, prawnik w Ośrodku Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, wieloletni współpracownik Stowarzyszenia Agape, laureat ósmej edycji „Kryształowego serca radcy prawnego” 2015, przyznawanego za szczególne dokonania w świadczeniu charytatywnie pomocy prawnej (współprowadzenie zajęć III modułu)

- Bernadeta Lelonek-Kuleta - adiunkt w Katedrze Zdrowia Publicznego, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, certyfikowany terapeuta motywujący, specjalizuje się w terapii patologicznego hazardu, autor licznych publikacji poświęconych uzależnieniu od hazardu, realizator szkoleń dla psychologów i specjalistów pracujących z osobami uzależnionymi od hazardu, realizator projektów badawczych, w tym o charakterze międzynarodowym.

Koordynator merytoryczny projektu - Ks. dr hab. Jarosław Jęczeń

Sprawy organizacyjne - dr Bernadeta Lelonek-Kuleta

 

Studentów II i III roku pracy socjalnej zainteresowanych udziałem w szkoleniu zapraszamy do kontaktu: bernadetalelonek@kul.pl

 

 

 

********************************************************

 

 

 

 

Autor: Bernadeta Lelonek-Kuleta
Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018, godz. 18:31 - Bernadeta Lelonek-Kuleta