Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL zaprasza na wykład pt. "Medialne portrety papieża Franciszka. Przywództwo polityczne i religijne w ocenie użytkowników mediów i platform". Wykład odbędzie się w najbliższą środę 17 kwietnia br., o godz. 14.00 w C-618.

 

Prof. UŚ dr hab. Damian Guzek jest badaczem cyfrowej religii, konsumpcji mediów oraz polityki. Obecnie pełni rolę kierownika dwóch projektów badawczych: "Autorytet papieski w przekształceniach komunikacji" finansowanego przez OPUS NCN oraz "T4ERI" w ramach programu Horizon 2020. Jest członkiem zarządu network for media religion and digital culture, członkiem komitetu nauk o komunikacji społecznej i mediach PAN w kadencji 2024-2027 oraz członkiem stowarzyszonym international panel on the information environment (IPIE) powołanym przy Reuters Internet Institute Uniwersytetu Oxfordzkiego.

Prof. Damian Guzek jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Uniwersytetu Londyńskiego. W trakcie swojej edukacji zdobywał także doświadczenie na Uniwersytecie we Florencji. Po ukończeniu doktoratu w Katowicach wyjechał na stypendium postdoktorskie na Uniwersytecie w Uppsali, gdzie miał okazję terminować pod kierunkiem Mii Lovheim oraz Nico Carpentiera. Następnie odbył staż u prof. Jolyona Mitchella w School of Divinity, New College, University of Edinburgh oraz u prof. Davida Zbirala w projekcie ERC Consolidator "Dissident Networks Project" na Uniwersytecie Masaryka w Brnie. W 2020 roku uzyskał na Uniwersytecie Warszawskim habilitację z komunikacji i mediów na podstawie monografii  "Mediatizing Secular State: Media, Religion and Politics in Contemporary Poland ". Również w 2020 roku pracował w zespole Sabiny Mihelj i Vaclava Stetki w projekcie "Illiberal turn" na Uniwersytecie w Loughborough w Anglii.

Prof. Damian Guzek jest autorem i współautorem trzech książek oraz kilkudziesięciu artykułów, publikowanych między innymi w renomowanych czasopismach takich jak "Journalism Studies" (współautorstwo z Maxwell McCombsem), "Journalism", "Information, Communication and Society", czy "Journal of Information Technology and Politics". Posiada w dorobku wyróżnienia w Konkursie Mojsiewicza na monografię oraz artykuł zakwalifikowany przez Digital Religion Yearbook do top 10 artykułów w cyfrowej religii w 2023 roku.
Autor: Grzegorz Tutak
Ostatnia aktualizacja: 16.04.2024, godz. 06:33 - Grzegorz Tutak