W miesiąc po odzyskaniu przez Polskę niepodległości wraz z inauguracją roku akademickiego ruszył Uniwersytet Lubelski (Katolicki od 1928 r.). W 2018 roku nie może więc zabraknąć hucznego świętowania wspaniałych setnych rocznic powstania polskiego państwa i lubelskiej uczelni.

Jednak obok tych wielkich wydarzeń Instytut Socjologii KUL ma jeszcze inne powody do dumy – stulecie obchodzi bowiem także Socjologia KUL, co oznacza także sto lat socjologii lubelskiej.

Dlatego w 2018 roku zapraszamy na wycieczkę po naszej historii. Co miesiąc będziemy w tym miejscu odkrywać jej karty, opowiadając o dziejach KUL-owskiej socjologii i jej Mistrzach, rozmawiając z Absolwentami, ukazując archiwalne zdjęcia i przytaczając anegdoty z życia socjologii KUL.

Spotkania z historią socjologii KUL także na naszym profilu Facebookowym!

Zapraszamy!

Autor: Tomasz Peciakowski