Z przyjemnością informujemy, że Wydział Nauk Przyrodniczych i Technicznych KUL współpracuje z Gminą Stalowa Wola i Regionalną Izbą Gospodarczą w Stalowej Woli przy organizacji hackatonu NASA Space Apps Challenge Stalowa Wola 2023, który odbędzie się w dniach 07-08 października 2023 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Jest to międzynarodowe wydarzenie organizowane przez NASA, które zachęca pasjonatów technologii, nauki i kosmosu do współpracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami na rzecz eksploatacji kosmosu i rozwoju ziemskiego.

 

W ramach współpracy zaproponowaliśmy uczestnictwo pracownika KUL w tym wydarzeniu jako mentora-eksperta, wspierającego i doradzającego zespołom przy tworzeniu projektów, które wykorzystują dane i technologie NASA w celu rozwiązania konkretnych problemów związanych z naszą planetą i przestrzenią kosmiczną.

Ekspertem z ramienia KUL został mgr inż. Kamil Zieliński z Katedry Informatyki Stosowanej na Wydziale Nauk Przyrodniczych i Technicznych KUL, Kurator Koła Naukowego Informatyków KUL.

Autor: Ewa Pajdowska
Ostatnia aktualizacja: 04.10.2023, godz. 18:12 - Ewa Pajdowska