Konferencja odbędzie się 22 października 2018 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

Po konferencji zapraszamy wszystkich uczestników do Sali Operowej CSK na koncert „Antonina Campi – inspiracje”: wystąpią soliści związani z projektami Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów oraz Ewa Vesin.

PROGRAM KONFERENCJI: 
http://www.antonina.campi.spotkaniakultur.com/program-konferencji/

KONCERT GALOWY: 
http://www.antonina.campi.spotkaniakultur.com/koncert-galowy/


To już trzeci raz, kiedy możemy zaprosić Państwa na projekt związany z Międzynarodowym Konkursem Wokalnym im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów.

W lutym 2017 rozpoczęliśmy naszą przygodę pierwszą edycją konkursu, która okazała się sukcesem artystycznym i frekwencyjnym, a w maju 2018 zorganizowaliśmy Antonina Campi Opera Masterclass – wyjątkowe spotkanie młodych śpiewaków, którzy doskonalili swoje umiejętności pod okiem mistrzów świata operowego, a potem zaprezentowali je publiczności podczas koncertu galowego, w którym udział wzięli również uczniowie lubelskich szkół muzycznych.

Dzisiaj kontynuujemy nasze artystyczno-edukacyjne działania na Lubelszczyźnie, którym tym razem nadajemy rys akademicki, ale jednocześnie popularnonaukowy: interdyscyplinarna konferencja naukowa „Antonina Campi z Miklaszewiczów i mało znane tematy kultury polskiej przełomu XVIII i XIX wieku” to kolejna inicjatywa promująca urodzoną w Lublinie gwiazdę operową. Wezmą w niej udział naukowcy, dziennikarze i muzycy z całej Polski. Wydarzenie zwieńczy koncert uczestników projektów związanych z Międzynarodowym Konkursem Wokalnym im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Zaprezentują się oni w interesującym repertuarze operowym i pieśniarskim, który zabrzmi w Lublinie w wielu przypadkach po raz pierwszy i tym samym dla publiczności będzie pełnił rolę również edukacyjną. Chcemy bowiem podkreślić, że nasze działania – mimo że niektórym jawić się mogą jako zbyt wymagające – są właśnie elementem kulturotwórczym, mogącym mieć realny wpływ na przyszłość, którą razem budujemy.

Ewa Vesin
Mateusz Wiśniewski

Autor: Magdalena Mikołajczak
Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018, godz. 21:53 - Magdalena Mikołajczak