Krajewski

 

Gościem kolejnego KULowskiego spotkania literackiego będzie Marek Krajewski - pisarz, autor bestsellerowych powieści kryminalnych, filolog klasyczny, doktor nauk humanistycznych. Spotkanie odbędzie się 5 grudnia 2017 r. o godz. 19.00 w Gmachu Głównym, sala GG-208.

 

Przez wiele lat prowadził na Uniwersytecie Wrocławskim zajęcia, z których zrezygnował, aby w 2007 r. poświęcić się wyłącznie pisaniu książek. Jest autorem bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku (m.in. „Śmierć w Breslau”, „Głowa Minotaura”) i Edwardzie Popielskim (m.in. „Erynie”, „Arena szczurów”). Tworzy tzw. kryminały retro, które pieczołowicie osadzone są w realiach bliskiej, zazwyczaj dwudziestowiecznej historii. Przekłady książek Marka Krajewskiego ukazały się w dziewiętnastu krajach.

 

Jest laureatem m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru (2004) za najlepszą polskojęzyczną powieść kryminalną lub sensacyjną, a także Paszportu Polityki (2006). W 2008 r. otrzymał tytuł Ambasadora Wrocławia, a w 2015 r. został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

Fotorelacja

 

 

 

 

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018, godz. 13:38 - Leszek Wojtowicz