Szanowni Państwo,

 

W dniach 10 - 13 lipca w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II gościliśmy uczestników 39 Międzynarodowej Konferencji Naukowej STAR Conference Stress, Anxiety, and Resilience. W tych dniach mieliśmy możliwość wysłuchać ponad 100 niezwykle ciekawych referatów oraz wziąć udział w 2 sesjach posterowych. Wykłady wygłosili Stevan Hobfoll ,Albert Sesé, Siobhan Howard, Erica Frydenberg, Noa Vilchinsky, Bogdan Zawadzki wspólnie z Agnieszką Popiel.  Członkowie Komitetu Naukowego i Organizacyjnego serdecznie dziękują za udział w tym niezwykłym wydarzeniu. 

 

 

 

 

 

-------------

grant Narodowego Centrum Nauki

Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło konkurs Harmonia 9, w którym o dofinansowanie mogły ubiegać się projekty badawcze realizowane w ramach współpracy międzynarodowej  i niepodlegające współfinansowaniu z zagranicznych środków finansowych. Miło nam poinformować, że dofinansowanie uzyskał grant naukowo-badawczy:

Perspektywa międzykulturowa uzależnienia od telefonów komórkowych i phubbingu, którego kierownikiem jest dr hab. Agata Patrycja Błachnio. W projekcie udział biorą badacze z 9 państw, m.in. Izraela, Chin, USA i Wielkiej Brytanii.

 

Gratulujemy!

---------------

 

 

Pracownicy Katedry Psychologii Emocji i Motywacji zostali wybrani na organizatorów corocznej międzynarodowej konferencji: STAR Stres Anxiety and Resilience. Konferencja odbędzie się 10–13 lipca 2018 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w 39 edycji konferencji gromadzącej badaczy zajmujących się problematyka stresu i sposobów radzenia sobie z nim. Więcej informacji na stronie konferencji oraz na profilu na Facebooku.

 

----------------

 

Miło Nam Poinformować, że w trakcie pierwszej w tym roku Rady Instytutu Psychologii tradycyjnie zostały wręczone Nagrody im. prof. Josepha B. Sidowskiego. Nagroda przyznawana jest co roku pracownikom i doktorantom Instytutu Psychologii KUL za publikacje umieszczone w obiegu międzynarodowym, głównie w formie artykułów opublikowanych w czasopismach figurujących na liście Journal Citation Index (JCI). Z Katedry Psychologii Emocji i Motywacji nagrodzone zostały dr hab. Agata Błachnio oraz dr Aneta Przepiórka

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i w Nowym Roku życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

-------------

 

Miło nam poinformować, że decyzją Narodowego Centrum Nauki w konkursie OPUS 13 granty otrzymały nasze koleżanki:
dr hab. Agata Patrycja Błachnio – „Zjawisko wielozadaniowości medialnej: jego determinanty i wpływ na wykonanie zadania”
dr Aneta Przepiórka – "Natura czy wychowanie? Genetyczne i środowiskowe uwarunkowania perspektywy czasowej"

 

Serdecznie gratulujemy!

 

---------------

 

Miło nam poinformować, że nasza koleżanka dr Aneta Przepiórka otrzymała Laur Uniwersytecki – Nagrodę im. ks. Idziego Radziszewskiego II stopnia za współautorstwo serii prac z zakresu psychologii internetu i psychologii czasu, realizowanych w ramach grantów NCN i Ministerstwa Zdrowia, opublikowanych w najwyżej punktowanych czasopismach z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Serdecznie Gratulujemy!

 

-----------------

 

 

Szanowni Państwo,
 
Wzorem lat ubiegłych pragniemy kontynuować cykl spotkań "psychologia
przy kawie". Propozycje wystąpień należy zgłaszać do pani dr hab. Agaty Błachnio (e-mail: gatta@kul.pl).
 

 

-----------------

 

Miło nam poinformować, że podczas XIV Zjazdu Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej, który odbył się w Toruniu w dniach 15-17 września 2017 nasza koleżanka dr Aneta Przepiórka została laureatką Nagrody im. Roberta Zajonca za znaczące publikacje naukowe młodego badacza. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia.

 

 

 -------------

* Na temat projektów LAB A&A można zapoznać się na stronie: LABA&A

 

 

Autor: Agata Błachnio
Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018, godz. 21:03 - Paweł Kot