Już w najbliższą sobotę, 09 czerwca 2018 roku odbędzie się Zjazd Absolwentów Instytutu Psychologii KUL. Spotkanie odbędzie się w ramach Światowego Zjazdu Absolwentów KUL, odbywającego się w dniach 08 - 09 czerwca 2018.

Spotkanie Absolwentów odbędzie się w sali 408 Centrum Transferu Wiedzy (CTW) w godzinach 11:30 – 14:00. Spotkanie poprowadzi profesor Zbigniew Zaleski.

 

Absolwentów powitają prof. Piotr Francuz, Dyrektor Instytutu Psychologii KUL oraz przedstawiciele Koła Naukowego Psychologii KUL. W kolejnej części Zjazdu dzięki multimedialnej prezentacji przypomnimy sobie historię Instytutu Psychologii KUL.

 

W dalszej części Spotkania, Absolwent KUL oraz pracownik, dr Wacław Bąk wygłosi wykład pod tytułem Standardy Ja i procesy samoregulacji.

 

Po wykładzie, trio aktualnych studentek psychologii (Kinga Gutmańska, Lena Smolarek, Anna Kochańczyk) zaprezentuje swoje możliwości wokalne umilając czas własnymi aranżacjami polskich i zagranicznych przebojów nawiązujących w swojej treści do tematyki psychologii. Występ zakończymy wspólnym odśpiewaniem Hymnu Psychologów pod batutą prof. Zbigniewa Zaleskiego.

 

W następnej części spotkania wspólnie powspominamy ciekawe historie i przypadki Absolwentów związane z czasem studiów w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

 

Na zakończenie spotkania nie może zabraknąć wspólnej fotografii dla potomnych przed Kościołem Akademickim.

 

W trakcie Spotkania, Absolwenci będą mogli zostawić na wyłożonych kartkach informacje do Banku Miejsc Praktyk, gdzie studenci psychologii mogliby odbywać praktyki zawodowe. Dlatego, zwracamy się z gorącą prośbą, do Uczestników Spotkania o przygotowanie informacji na temat miejsc, w których pracują lub pracowali, a które są otwarte na pomoc w zdobywaniu pierwszych szlifów zawodowych młodych adeptów zawodu psychologa.

 

Podczas spotkania będzie możliwość wpisania się w Księgę Pamiątkową Instytutu Psychologii.

-------------

grant Narodowego Centrum Nauki

Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło konkurs Harmonia 9, w którym o dofinansowanie mogły ubiegać się projekty badawcze realizowane w ramach współpracy międzynarodowej  i niepodlegające współfinansowaniu z zagranicznych środków finansowych. Miło nam poinformować, że dofinansowanie uzyskał grant naukowo-badawczy:

Perspektywa międzykulturowa uzależnienia od telefonów komórkowych i phubbingu, którego kierownikiem jest dr hab. Agata Patrycja Błachnio. W projekcie udział biorą badacze z 9 państw, m.in. Izraela, Chin, USA i Wielkiej Brytanii.

 

Gratulujemy!

---------------

 

 

Pracownicy Katedry Psychologii Emocji i Motywacji zostali wybrani na organizatorów corocznej międzynarodowej konferencji: STAR Stres Anxiety and Resilience. Konferencja odbędzie się 10–13 lipca 2018 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w 39 edycji konferencji gromadzącej badaczy zajmujących się problematyka stresu i sposobów radzenia sobie z nim. Więcej informacji na stronie konferencji oraz na profilu na Facebooku.

 

----------------

 

Miło Nam Poinformować, że w trakcie pierwszej w tym roku Rady Instytutu Psychologii tradycyjnie zostały wręczone Nagrody im. prof. Josepha B. Sidowskiego. Nagroda przyznawana jest co roku pracownikom i doktorantom Instytutu Psychologii KUL za publikacje umieszczone w obiegu międzynarodowym, głównie w formie artykułów opublikowanych w czasopismach figurujących na liście Journal Citation Index (JCI). Z Katedry Psychologii Emocji i Motywacji nagrodzone zostały dr hab. Agata Błachnio oraz dr Aneta Przepiórka

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i w Nowym Roku życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

-------------

 

Miło nam poinformować, że decyzją Narodowego Centrum Nauki w konkursie OPUS 13 granty otrzymały nasze koleżanki:
dr hab. Agata Patrycja Błachnio – „Zjawisko wielozadaniowości medialnej: jego determinanty i wpływ na wykonanie zadania”
dr Aneta Przepiórka – "Natura czy wychowanie? Genetyczne i środowiskowe uwarunkowania perspektywy czasowej"

 

Serdecznie gratulujemy!

 

---------------

 

Miło nam poinformować, że nasza koleżanka dr Aneta Przepiórka otrzymała Laur Uniwersytecki – Nagrodę im. ks. Idziego Radziszewskiego II stopnia za współautorstwo serii prac z zakresu psychologii internetu i psychologii czasu, realizowanych w ramach grantów NCN i Ministerstwa Zdrowia, opublikowanych w najwyżej punktowanych czasopismach z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Serdecznie Gratulujemy!

 

-----------------

 

 

Szanowni Państwo,
 
Wzorem lat ubiegłych pragniemy kontynuować cykl spotkań "psychologia
przy kawie". Propozycje wystąpień należy zgłaszać do pani dr hab. Agaty Błachnio (e-mail: gatta@kul.pl).
 

 

-----------------

 

Miło nam poinformować, że podczas XIV Zjazdu Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej, który odbył się w Toruniu w dniach 15-17 września 2017 nasza koleżanka dr Aneta Przepiórka została laureatką Nagrody im. Roberta Zajonca za znaczące publikacje naukowe młodego badacza. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia.

 

 

 -------------

* Na temat projektów LAB A&A można zapoznać się na stronie: LABA&A

 

 

Autor: Agata Błachnio
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018, godz. 11:59 - Paweł Kot