Joanna Solak - złota medalistka Akademickich Mistrzostw Polski

Miło nam poinformować, że studentka Joanna Solak zdobyła dwa złote medale  reprezentując Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w ergometrze wioślarskim. Zawody rozegrano w w Warszawie w dniach 7-8.11.2020 r. Nasza zawodniczka zdobyła złoto w kategorii lekkiej, zarówno w klasyfikacji generalnej jak i typach Uniwersytety.

Cała drużyna występująca w składzie: Joanna Solak, Natalia Dudicz, Agnieszka Maziejuk, Luiza Misztal zajęły IV miejsce w typach Uniwersytety.

Serdecznie Gratulujemy.

2020-11-17

MEDALE NASZYCH KOLARZY!

W dniach 28-30.08.2020 r. w miejscowości Orawka, w malowniczym górskim klimacie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim.  Łącznie w zawodach wystartowało 76 zawodników. Michał Michalski oraz Nikodem Anasiak (którzy pokazali swoje możliwości w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego-zajmując 2 najwyższe stopnie podium) nie zawiedli także tutaj. Drużyna przywiozła do Lublina łącznie 5 medali.

Michał Michalski - srebrny medal  w wyścigu indywidualnym na czas w typach uniwersytety; srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego w typie uniwersytety;

Nikodem Anasiak - brązowy medal  w wyścigu indywidualnym na czas w typach uniwersytety; brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego w typie uniwersytety.

4 medale indywidualne zdobyte przez naszych reprezentantów uplasowały Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II na II miejscu w klasyfikacji uczelnianej w typach uniwersytety.

Serdecznie gratulujemy!

Michał Michalski (II stopień podium); Nikodem Anasiak (III stopień podium)

2020-09-08

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

W dniach 1-2.08.2020 r. na boiskach plażowych KUL rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorek w siatkówce plażowej. Turniej wygrała para reprezentujaca TPS Lublin: Zuzanna Bielak/Nicole Jochym, która nie przegrała w tym turnieju żadnego meczu!! W finale nasz zespół pokonał 2:0 parę Kalina Pylińska – Wiktoria Stryjak (GLKS Barycz Janków Przygodzki). Ponadto nagrodę MVP turnieju otrzymała Zuzanna Bielak.

 

 

Końcowa klasyfikacja:

1. Bielak Zuzanna / Jochym Nicole - TPS Lublin
2. Pylińska Kalina / Stryjak Wiktoria - GLKS Barycz Janków Przygodzki
3. Chudzik Aleksandra / Stadnik Aleksandra - SMS Ostróda
4. Żmijewska Katarzyna / Żmijewska Małgorzata - Klub Siatkarski UKS Atena Warszawa
5. Korth Anna / Sobczak Julia - Gdyńska Akademia Siatkówki
6. Adamek Zuzanna / Walendowska Aleksandra - GLKS Barycz Janków Przygodzki
7. Latos Barbara / Wrońska Kinga - Klub Siatkarski UKS Atena Warszawa
8. Borszewska Wiktoria / Iwankowska Zuzanna - Zryw Volley Iława
9.
Grabińska Aneta / Woszczyńska Kinga - AZS Częstochowa
Kowalik Daria / Rusin Angelika -Akademia ECO UNI OPOLE
Domańska Adrianna / Miązek Nikola -MUKS Abis Sp64-Budowlani Łódź
Lisowska Dagmara / Włosek Julia -Sokół 43 AZS AWF Katowice
13.
Pańko Julia / Woźniak Karolina -Volley Wrocław
Partykowska Natalia / Wołk-Łaniewska Julia -UKS Tygrysy Strzelin
Kamerka Julia / Zaremba Julia -Gdyńska Akademia Siatkówki
Kowalik Natalia / Langier Olga -KS "Corona" Rudniki

 

 

2020-08-03

BOISKA PLAŻOWE KUL już z oświetleniem!

Szanowni Państwo,

w ostatnim czasie dokonaliśmy modernizacji naszych boisk plażowych. Oprócz uzupełnienia piasku, zamontowany został system oświetlenia, umożliwiający grę w późnych godzinach wieczornych.

Serdecznie zapraszamy!

 

2

 

 

 

 

2020-07-21

AMWL w tenisie ziemnym - 2 x II miejsce

Mimo długiej przerwy w treningach, bardzo dobrze spisali się zawodnicy sekcji tenisa ziemnego w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego. Drużyna męska w składzie (J. Dobosz, ks. J. Popławski, M. Bogucki, F. Węglarz, M. Czerwonka) uplasowała się  na II miejscu zaś indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Michał Bogucki (III miejsce). Kobieca reprezentacja wystąpiła w składzie: M. Zygmunt, N. Selegrat, A. Jaruga, K. Pasternak) zajmując również II miejsce, zaś najlepiej punktującą dla drużyny okazała się Marta Zygmunt (IV miejsce indywidualnie).

2020-06-15

AMWL w kolarstwie górskim - 2 medale dla naszych pewniaków

13 czerwca br. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w kolarstwie górskim. Trasa usytuowana była wokół Zalewu Zemborzyckiego. W tegorocznej edycji na dwóch najwyższych stopniach podium uplasowali się zawodnicy KUL (w ubiegłym roku miejsca I i III). Najszybszy okazał się Michał Michalski, tuż za nim dojechał Nikodem Anasiak. Jest to dobry prognostyk przed planowanymi Akademickimi Mistrzostwami Polski w kolarstwie. Być może i w tym roku uda się tam zdobyć medale.

2020-06-14

AMWL w siatkówce plażowej - złoto dla naszych reprezentantek

Miło nam poinformować, że para naszych reprezentantek, w składzie: Paulina Kwapisiewicz oraz Agnieszka Gołofit (trenerka), zajęły I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w siatkówce plażowej, rozegranych 7.06.br. na boiskach Politechniki Lubelskiej. Nasze zawodniczki uzyskały tym samym awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski.

W turnieju mężczyzn, rozegranym 8.06.br. para z  KUL (Konrad Buszko, Arkadiusz Mańko) uplasowała się na V miejscu i także uzyskała awans do 1/2 Akademickich Mistrzostw Polski.

Serdecznie gratulujemy! Start w tegorocznych zawodach był wyjątkowo trudny z uwagi na brak możliwości udziału w systematycznych treningach. Tym bardziej cieszą wyniki naszych zespołów.

2020-06-13

Wracamy do sportowego życia..

18.05. 2020 r. po dłuższej przerwie, dzięki wsparciu Prorektora ds. studentów - ks. dra hab. Andrzeja Kicińskiego, prof. KUL - wznowiliśmy działalność na kortach tenisowych. Pierwszy mecz rozegrali: ks. prof. dr hab.  Jarosław Popławski - aktualny Mistrz Świata wśród księży oraz trener sekcji tenisa KUL - mgr Jarosław Dobosz,  a pierwsze piłki podczas rozgrzewki odbił sam Prorektor ds. studentów - ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL. 

od lewej: ks. prof. dr hab.  J. Popławski, mgr J. Dobosz, ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL - Prorektor ds. studentów

 

ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL - Prorektor ds. studentów

 

ks. prof. dr hab.  J. Popławski

 

 

 

2020-05-18

Funkcjonowanie obiektów sportowych

Szanowni Państwo,

przypominamy, że zarówno hala tenisowa, boisko wielofunkcyjne, boiska plażowe jak również hala sportowa, funkcjonują już normalnie, oczywiście przy zachowaniu wytycznych sanitarnych. Zamknięta do odwołania pozostaje nadal siłownia. Szczegóły korzystania z poszczególnych sal i boisk znajdą Państwo tutaj:

https://www.kul.pl/oferta-swfis,art_12527.html

 

ZAPRASZAMY

2020-05-20

Organizacja pracy Sekretariatu SWFiS 

Na podstawie Zarządzenia Rektora KUL z dnia 17 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 pracownik Sekretariatu Studium Wychowania Fizycznego i Sportu pracuje w dni robocze w godzinach: 7.30-13:30.

 

Z uwagi na sytuację, bardzo prosimy o kontakt telefoniczny 81 445 49 88 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: swfis[at] kul.pl

2020-03-27