TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR JM REKTORA KUL-30.03.2019 r.

30.03.2019 r. w atrium Collegium Norwidianum KUL odbył się kolejny Turniej Szachowy o Puchar JM Rektora KUL. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ostatecznie na liście startowej pojawiło się 59-ciu uczestników reprezentujących dwie federacje (polską i ukraińską), w tym 34 zawodników z międzynarodowym rankingiem FIDE. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji o zmiennym przebiegu w kategorii „open” zwyciężył Wojciech Czajka reprezentujący barwy LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski, który uplasował się tuż przed Krzysztofem Iwańczukiem z MKS Agros Chełm i Jakubem Szczygłem z Klubu Szachowego Hetman Krynka. W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się: 

- Paweł Gromek - UKS Dwójka Tomaszów Lubelski (juniorzy do lat 16);          

- Bartosz  Walaszek - Radzyńskie Towarzystwo Szachowe (juniorzy do lat 10);

- Katarzyna Ładniak - LKSz Lublin (juniorki do lat 10);

- Aleksander Opolski - LUKS Lubartów (juniorzy do lat 7);

- Aleksandra Chojnowska - Lublin (juniorki do lat 7).

W klasyfikacji studentów najlepszym okazał się zwycięzca Turnieju Wojciech Czajka (UMCS Lublin); wśród studentów KUL najwyżej sklasyfikowano Dominika Szurgota (LKSz Lublin); najlepszym absolwentem tej uczelni okazał się Robert Puzio(KSz Hetman Krynka), a wśród pracowników KUL prof. dr hab. Janusz Bień (LKSz Lublin). Najmłodszą uczestniczką turnieju była zaledwie 4-letnia Nikola Howorus z Lubartowa, a najstarszym graczem Zdzisław Wojcieszyn z Lublina liczący 83 lata.

 

 

2019-03-26

Nowe obiekty sportowe- zapraszamy

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowego kompleksu sportowego KUL, w skład którego wchodzą:

- 4 kryte korty tenisowe (nawierzchnia-sztuczna trawa) wraz z zapleczem socjalnym;

- 2 korty do squasha;

- sezonowe, kryte boisko wielofunkcyjne przeznaczone do gry w futsal, piłkę ręczną oraz streetbasket. Boisko dostępne będzie w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

 

Rezerwacji można dokonywać pod numerem tel. 81 445-46-16 lub osobiście w recepcji hali tenisowej.

 

Galeria zdjęć:

 

 Nowy kompleks sportowy KULNowy kompleks sportowy KUL

2017-09-05