Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy obecnych i przyszłych członków Koła Naukowego Studentów Niesłyszących i Słabosłyszacych Surdus Loquens

 

Platforma Teams - 13819yn

 

Link do zespołu na Teams

2020-11-13

Warsztaty z języka migowego w przedszkolu

W dniu 14 listopada 2022 roku członkowie Koła Studentów Niesłyszących i Słabosłyszących Surdus Loquens udali się z wizytą do przedszkola w celu przeprowadzenia warsztatów z języka migowego. Celem wydarzenia było przybliżenie i rozpowszechnienie języka migowego jako systemu komunikacyjnego, nauka poszczególnych znaków, jak również przedstawienie trudności, z którymi borykają się osoby z uszkodzeniami słuchu.
Warsztaty odbyły się w pięciu różnych grupach, a sprzyjała temu otwarta i sympatyczna atmosfera. Dzieci chętnie i szybko uczyły się znaków języka migowego i ochoczo podejmowały się prób samodzielnego ich powtórzenia. Nie można zapomnieć także o Paniach nauczycielkach i osobach pracujących w placówce, które chętnie wspierały studentki w warsztatach, wykazując własne zainteresowanie i dając przestrzeń do pracy.
Dzień ten przyniósł wiele owocnych doświadczeń i wniósł wiele motywacji do dalszych działań Koła. Na pewno zostanie zapisany w historii organizacji, a także w pamięci członków i dorastającym pokoleniu.
2022-12-01