Serdecznie zapraszamy na Koncert na X piętrze.

Serdecznie zapraszamy.

To już dzisiaj!
17 maja 2016 roku
Godzina 19
Aula Muzykologii  C-1031

2016-05-17

Ogólnopolska Konferencja Naukowa Józef Wieniawski (1837-1912) i jego czasy

 

Koło Naukowe Studentów Muzykologii serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową "Józef Wieniawski (1837-1912) i jego czasy". Więcej informacji niżej. 
Serdecznie zapraszamy również na nasze wydarzenie na facebook'u:
https://web.facebook.com/events/543627732484731/

 

 

2016-04-21

Koncert towarzyszący Ogólnopolskiej konferencji naukowej - 26 maja 2015 roku

 

Serdecznie zapraszamy 
Koncert na cygańską nutę
26 maja 2015 r. godzina 18:00
Collegium Jana Pawła II, aula C-1031

/W programie: Pieśni cygańskie op.55 A. Dvořaka

 

recital-wtorkowy

2015-05-20

Ogólnopolska konferencja naukowa "Twórczość kompozytorów słowiańskich I połowy XX wieku"

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy
na Ogólnopolską konferencję naukową
Twórczość kompozytorów słowiańskich I połowy XX w.
 
z udziałem gości zagranicznych.
 25-26 maja 2015 roku
Gmach Główny KUL
 Aula im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 

Więcej szczegółów na plakacie. 

 

 

 

plakat-konferencja

2015-05-20

Recital wokalny towarzyszący Ogólnopolskiej konferencji naukowej Twórczość kompozytorów słowiańskich I połowy XX wieku.

 

 

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich przyjaciół Koła Naukowego Studentów Muzykologii oraz Instytutu Muzykologii na Recital wokalny Moniki Kolasy-Hladikovej.  Będzie on towarzyszył Ogólnopolskiej konferencji naukowej Twórczość kompozytorów słowiańskich I połowy XX wieku, organizowanej przez Nasz Instytut i Koło Naukowe.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

2015-05-18

OBCHODY ŚWIĘTA PATRONALNEGO INSTYTUTU MUZYKOLOGII KUL

 

 

Koło Naukowe Studentów Muzykologii Serdecznie zaprasza na obchody Święta Patronalnego Naszego Instytutu już w najbliższy wtorek- 25 listopada. 

 

 

 

10818893_899918200018717_1298993652_n

2014-11-23

Aktywny udział studentów Instytutu Muzykologii KUL w VI Ogólnopolskm Zjeździe Studentów Muzykologii

Aktywny udział studentów Instytutu Muzykologii KUL w VI Ogólnopolskm Zjeździe Studentów Muzykologii

 

 

Nasi studenci brali aktywny udział w VI Ogólnopolskim Zjeździe Studentów Muzykologii, który odbył się w dniach od 20 do 23 maja 2014 roku w Krakowie. Zjazd organizowany był przez Koło Naukowe Studentów Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

1. Karol Rzepecki Zaginiona fantazja Jana Sebastiana Bacha (1685-1750)

 

2. Karol Furtak Opera „Fidelio" Ludwiga van Beethovena jako obraz wielkich idei kompozytora

 

3. Izabela Bartkowiak Co Censorinus usłyszał w kosmosie?

 

4. Agnieszka Szwajgier Słuchać, aby słyszeć – elementy poznawczej psychologii muzyki 

 

5. mgr Joanna Cywińska-Rusinek Nieznany wariant pierwszej części „Trois Morceaux poetiques pour Piano" Maurycego Moszkowskiego op. 42

 

6. Ewa Oczkowska Kulturotwórcza rola jednostki w środowisku lokalnym, na przykładzie Stanisława Pożogi z Wąchocka

 

7. mgr Łukasz Kaczmarek Analiza hermeneutyczna Lawrence'a Ferrary w odniesieniu do dzieła muzycznego na przykładzie „Koncertu wiolonczelowego Flaminis Aura" Tommiego Haglunda


 

Zapraszamy do obejrzenia galerii na funpage'u Koła Naukowego Studentów Muzykologii UJ w Krakowie.

 

 

 

VI Ogólnopolski Zjazd Studentów Muzykologii

 

2014-06-05 Czytaj dalej...

VI Ogólnopolskiego Zjazdu Studentów Muzykologii

 

 

Drogie Koleżanki, drodzy Koledzy,
zapraszam Was na VI Ogólnopolski Zjazd Studentów Muzykologii, który w tym roku organizowany jest przez Koło Naukowe Studentów Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Odbędzie się on w dniach 20-23 maja w Krakowie. Więcej informacji przesyłam w załączniku i jednocześnie proszę o rozpowszechnienie ich wśród studenckiej braci.
 
 
Pozdrawiam,
Joanna Roman
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
VI Ogólnopolskiego Zjazdu Studentów Muzykologii
 
 
 
Członkowie oraz zarząd Koła Naukowego Studentów Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, serdecznie zapraszają. :)
2014-03-02

Nasi goście w ramach V Ogólnopolskiego Zjazdu Studentów Muzykologii

 

 

PROFESOR STEFAN BAIER

(Hochschule für Katolische Kirchenmusik und Musikpädagogik, Regensburg)

 

Urodzony w 1967 roku w Passau, już jako uczeń zainspirowany muzycznie lekcjami gry na organach uprof.png Toniego Glasa i Wolfganga Zerera. Studiował muzykę kościelną, a także grę na organach i klawesynie w Regensburgu, Monachium i Wiedniu pod okiem takich mistrzów jak Karl Friedrich Wagner, Michael Radulescu czy Gordon Murray.

 

Od roku 2003 naucza gry na organach na stanowisku profesora w Katolickiej Wyższej Szkole Muzyki Kościelnej i Pedagogiki Muzycznej w Regensburgu. Od roku 2011 jest jednocześnie Rektorem tejże uczelni. Ponadto prowadzi kursy poświęcone muzyce organowej i dawnej.

 

Prof. Baier wykładał również gościnnie na uczelniach w Szwecji, Czechach, Słowacji, Portugalii i na Kubie. Od roku 2006 prowadzi regularne wykłady w Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu. Jego wkład w budowanie stosunków polsko – niemieckich został wyróżniony orderem honorowym Uniwersytetu Opolskiego. Jako organista gra na najstarszych organach Regensburga, dzieła Franza Jakoba Spätha z 1750 roku.

 

Ponadto brał udział w nagraniach muzycznych jako organista i członek zespołu muzycznego (Musik piszcz.pngder Gesandten, Bavarocco, Der Gesandten Kindlwiegen, Fiat Lux, Musica ex moenibus, Ecce Lignum, Dolci Canti), współpracował jako wydawca i edytor serii „Sacri concentus Ratisbonenses”. Prof. Stefan Baier był rownież jurorem na konkursach muzycznych i koncertował na organach i klawesynie w wielu krajach Europy, Afryki Północnej, Japonii oraz na Kubie.

 

Prof. Baier od stycznia 2013 roku pełni funkcję Zastępcy PrzewodniczącegoKonferencji Dyrektorów katolickich ośrodków kształcenia muzyki kościelnej Niemiec

 

(KdL).

 

 

 

 

 

 

 

 

IL TEMPO

 

 

iltempo1.png

Zespół IL TEMPO powstał w 1990 roku z inicjatywy Agaty Sapiechy i pod jej kierownictwem gra od poczatku istnienia. Wykonuje muzykę instrumentalną i wokalno-instrumentalną od wczesnego baroku po klasycyzm, kameralną i orkiestrową – jako orkiestra barokowa lub klasyczna, w zależności od repertuaru. Trzon zespołu / orkiestry stanowią czlonkowiezałożyciele: Agata Sapiecha, Maria Dudzik, Lilianna Stawarz i Marcin Zalewski a także Małgorzata Wojciechowska.

 

Il Tempo ma w swoim dorobku liczne nagrania fonograficzne (radiowe i CD), telewizyjne, a także transmisje radiowe (w tym EBU). Zespół Il Tempo miał zaszczyt występować na zaproszenie Ambasadora Brytyjskiego przed Jej Wysokością Królową Elżbietą II podczas Jej wizyty w Warszawie, a także przed Jej Wysokością Królową Zofią i Królem Juanem Carlosem. Il Tempo od lat uczestniczy w koncertach i nagraniach Międzynarodowej 

iltempo2.png

Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Wilanowie, współpracuje także z Międzywydziałowym Studium Muzyki Dawnej w UMFC, wciąż poszerzając swój repertuar.

 

 

Zespół występował w Europie, USA, Kanadzie, w ramach znaczących festiwali muzycznych (m.in. Festiwal Flandryjski w Brugii, Europalia 2001, Lameque, cykl Euroradia Muzyczne stolice Europy, Festiwal Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim), a także podczas światowych konferencji muzykologicznych.

 

 

 

 

Nazwa Il Tempo nie wywodzi się z tradycji historycznej, jak to często ma miejsce wśród zespołów muzyki dawnej. Każde ze znaczeń tego włoskiego słowa – czas, pora, chwila, takt, pogoda, wiąże się z ideą i charakterem działalności zespołu. Jak metaforycznie rzecz ujmują muzycy Il Tempo słowami:

 

 

" ...Jesteśmy chwilą w teraźniejszości, lecz sztuka jest ponadczasowa. Staramy się przekazać jej aurę, odczytywaną przez nas jako istniejącą al tempo dei tempi..."

 

 

Źródło: www.iltempo.pl

 

 

 

 

 

Ewa Obniska

 

 

Znakomity muzykolog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego - od 1982 wykłada historię muzykiewaobniska.png renesansu i baroku na Akademii Teologii Katolickiej (obecnie - Uniwersytet im. Kardynała Wyszyńskiego). W 1989 r. uzyskała doktorat na podstawie rozprawy o życiu i twórczości Claudio Monteverdiego (Monteverdi – Życie i twórczość). Jest autorką licznych artykułów o charakterze naukowym i popularnonaukowym. Wybitny radiowiec – w Programie II Polskiego Radia stworzyła nadawaną do dziś audycję Źródła, była spiritus movens zainteresowania muyzką dawną. To właśnie Ewa Obniska wymyśliła zespół Bornus Consort.

2013-05-15

V Ogólnopolski Zjazd Studentów Muzykologii

 

V Ogólnopolski Zjazd Studentów Muzykologii już tuż tuż!

 

 

Plakatg.jpg

 

 

Pełny program Zjazdu

 

plan1g.jpg     plan2g.jpg

 

 

Zapraszamy również na koncerty w ramach Zjazdu!

 

sekstetg.jpg        organyg.jpg

 

2013-05-13