Dzień Chiński 22.06.2019

Dzień Chiński na KUL jest corocznym wydarzeniem organizowanym przez Koło Naukowe Studentów Sinologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, którego celem jest szerzenie kultury chińskiej i promocji języków chińskich. 

Co roku wydarzenie to przyciąga wiele osób zainteresowanych Państwem Środka i językiem mandaryńskim, zarówno tych bezpośrednio związanych z sinologią w Polsce i za granicą, jak i tych, którzy zajmują się krajami chińskojęzycznymi.

Tegoroczne spotkanie obejmować będzie cykl warsztatów, wykładów i wystąpień studentów KUL, studentów zagranicznych jak i gości - prelegentów - nauczycieli akademickich, wykładowców oraz osób powiązanych z kulturą i językami chińskimi.

 

Więcej [+]

 


Zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej

Dzisiaj mieliśmy szczególną okazję obejrzenia zabytków Lubelszczyzny w Muzeum Wsi Lubelskiej. Dzięki zaproszeniu pani Alicji Pilorz z Działu Współpracy z Zagranicą KUL mogliśmy wspólnie z chińskimi studentami poznać historię wsi lubelskiej z okresu 20-lecia międzywojennego. Zwiedzanie odbyło się wraz z przewodnikiem, tłumaczenia na język chiński dokonywał Adam Niewęgłowski. Zdjęcia zostały zrobione przez studentów z Xi'an i Chongqing studiujących na KUL w ramach umów bilateralnych.

 

Więcej [+]

 


Sinoczwartek 4 kwietnia 2019 - spotkanie KNSS

Dzisiejsze spotkanie przybliżyło nam codzienne życie Tajwanu. Podczas wystąpienia jednego z prelegentów dowiedzieliśmy się o najważniejszych zabytkach Taipei oraz Taizhong. Naszymi gośćmi byli między innymi studenci z wymiany bilateralnej między KUL a Uniwersytetem Studiów Międzynarodowych w Xi'an (Xi'an International Studies University - XISU)

 

Więcej [+]

 


Sinoczwartek 21 marca 2019 - spotkanie KNSS

Za nami pierwsze czwartkowe spotkanie Koła Naukowego podczas którego mieliśmy okazję dowiedzieć się o życiu w mieście 重庆 (Chongqing) oraz poznać szczegóły akademickiego życia na kampusach 四川外国语大学.

 

 

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019, godz. 23:26 - Adam Niewęgłowski