Koło Naukowe Informatyków powstało z inicjatywy studentów matematyki w 1999 r. Od początku miało na celu poszerzanie horyzontów studentów w dziedzinie ogólnie rozumianej jako informatyka, ze szczególnym naciskiem na aspekty programistyczne. Przez cały okres działalności członkowie Koła opracowali kilka prac naukowych, brali udział w konferencjach, naukowych oraz sami organizowali konferencje naukowe, utworzyli grupy tematyczne, uruchomili serwer Koła oraz serwis www. Dzięki usilnym staraniom poprzednich zarządów Koła udało się stworzyć biblioteczkę informatyczną oraz wygospodarować pomieszczenie na siedzibę Koła.

Kuratorem Koła Naukowego Informatyków jest mgr inż. Kamil Zieliński

 

Skład zarządu w roku akademickim 2023/2024

Prezes: Kinga Dybka

Wiceprezes: Kamil Kamieniak

Sekretarz: Dominik Witkowski

Skarbnik: Krystian Krzos

 

Skład zarządu w roku akademickim 2019/2020

Prezes: Łukasz Nizioł

Wiceprezes: Rafał Szuwalski

Sekretarz: Dawid Puka

Skarbnik: Kamil Słoczyński

 

Honorowi członkowie Koła Naukowego Informatyków:
- Daniel Pietroń,
- Adam Kaźmierski,
- Tomasz Maleszyk,
- Patryk Śniegucki

 

Skład zarządu w roku akademickim 2018/2019:

Kurator Koła Naukowego Informatyków: dr Michał Dolecki.

Prezes: Piotr Przebierowski

Wiceprezes: Dominika Chrzanowska

Sekretarz: Łukasz Nizioł

Skarbnik: Sebastian Tęcza

 

Skład zarządu w roku akademickim 2017/2018:

Prezes: Daniel Pietroń

Wiceprezes: Paweł Skubiszewski

Sekretarz: Krzysztof Koma

Skarbnik: Jakub Sołdek


Skład zarządu w roku akademickim 2016/2017:
Prezes: Kamil Chmielowski
Wiceprezes: Mateusz Charkot
Sekretarz: Adam Kaźmierski
Skarbnik: Karol Mazur

Koło Naukowe Informatyków ściśle współpracuje z Grupą KUL.NET, organizacją znajdującą się pod patronatem Microsoftu, na czele której stoi Microsoft Student Partner – Karol Kamieniarz. Spotkania członków grupy odbywają się regularnie, a prezentacje prowadzone są głównie przez studentów. Grupa zajmuje się przede wszystkim najnowszymi technologiami .NET, jak również innymi gałęziami informatyki. Stawia nacisk na rozwijanie przez członków umiejętności miękkich, niezwykle przydatnych w firmach informatycznych oraz na wdrażaniu w tematykę biznesową. Lubelskie firmy informatycznie chętnie wysyłają swoich pracowników aby przeprowadzać prelekcje na spotkaniach KNI oraz wypatrywać nowych potencjalnych pracowników. Dla aktywnych członków grupy organizowane są liczne wyjazdy na konferencje i różnego rodzaju spotkania zamknięte. Przykładem jest wyjazd do Warszawy na polskie finały największego na świecie konkursu informatycznego, Imagine Cup, a także na inne eventy organizowane przez firmę Microsoft - Noce z Technologią czy Noce Żywych Developerów. Wszyscy członkowie grupy mają możliwość spotykania się w tzw. grupach tematycznych, których przedmiot zainteresowań jest bardziej uszczegółowiony i odnosi się zazwyczaj do jednej gałęzi nauk informatycznych. Spotkania każdej z nich odbywają się regularnie, raz w tygodniu. Koło Naukowe Informatyków już drugi rok z rzędu zajęło pierwsze miejsce w konkursie programistycznym Let's Code oraz odniosło zwycięstwo w konkursie Night of Living Devs organizowanym przez Microsoft Polska w Warszawie.

Obecnie działają następujące grupy tematyczne:

C# KUL.NET

Poruszanie się na platformie .NET jest podstawowym aspektem rozwijanym na spotkaniach. Uczestnicy, dzięki prowadzącym grupę: Jarosławowi Wąsikowi oraz Adamowi Kaźmierskiemu, poznają naturę języka C#. Rozwijana jest umiejętność pisania programów komputerowych, webowych oraz mobilnych.

SQL KUL.NET

Grupa, pod przewodnictwem Adriana Noska zgłębia tajniki zapytań T-SQL. Cykl regularnych spotkań, na których każdy zainteresowany wdraża się w tematy z zakresu baz danych/reporting services. Wystarczą zapał i chęci, aby odnaleźć się w świecie skomplikowanych procedur i zapytań.

Event KUL.NET

Spotkania prowadzone przez Kamila Chmielowskiego oraz Mateusza Charkota mają przede wszystkim na celu przygotowanie uczestników do organizacji niezwykłych eventów, takich jak Lubelskie Dni Informatyki, które na stałe włączyły się w tradycję Grupy, IT Academic Day oraz wielu innych. Członkowie mają okazję poznać również techniki zarządzania projektem, pracy w zespole oraz samorealizacji, dzięki zapraszanym na spotkania prelegentom z różnych specjalizacji IT.

 

Poza grupami tematycznymi KNI we wcześniejszych latach organizowało Warsztaty Kryptografii i Ochrony Informacji, których głównym celem było umożliwienie studentom i młodym pracownikom naukowym zaprezentowanie swoich prac z dziedzin związanych z ochroną informacji w systemach komputerowych oraz integracja środowiska młodych matematyków i informatyków zajmujących się kryptografią i bezpieczeństwem systemów komputerowych.
Obecnie najważniejszym wydarzeniem w ramach Koła oraz KUL.NETu jest wspomniana wcześniej, coroczna konferencja Lubelskie Dni Informatyki, która zrzesza w czasie jej trwania setki osób chcących poznawać nowości z dziedziny informatyki. Prelegenci na LDI zapraszani są z całej Polski (a od niedawna - i z całego świata). Prowadzą wykłady na najwyższym poziomie w tematyce zarówno technologii, które już istnieją, jak i tych, które właśnie wkraczają na dziedziniec nauki informatyki. To wspaniała okazja, aby dzięki prowadzonym warsztatom, rozwinąć swoje umiejętności techniczne i personalne oraz o wiele lepiej poznać branżę IT. Dziewiąta edycja LDI zgromadziła niemal 1000 pasjonatów nowych technologii.

 

Serdecznie zapraszamy na stronę wydarzenia: ldi.org.pl.


Innym technologicznym przedsięwzięciem grupy KUL.NET jest organizacja konferencji IT Academic Day. Wydarzenie to zrzesza studentów poszukujących siebie w świecie informatyki, a także osoby blisko z nią związane, które przez udział w prowadzonych prelekcjach pragną poszerzyć swoje technologiczne horyzonty. Bliźniaczą konferencją jest Junior IT Day skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Koło Naukowe oraz KUL.NET, oprócz kreowania własnych konferencji, angażuje się również we współpracę z innymi organizacjami, pomagając w tworzeniu wydarzeń technologicznych, takich jak: Check IT, Uczeń na wyżynie IT, Targi Pracy Lublin. To wspaniała okazja do poszerzenia cennych kontaktów oraz do zdobywania nowych doświadczeń.

 

 

Lubelskie Dni Informatyki 2019

 

 

ldi-1

Lubelskie Dni Informatyki to bezpłatna konferencja naukowo – technologiczna, rokrocznie gromadząca rzeszę pasjonatów oraz entuzjastów technologii informatycznych na różnym etapie rozwoju kariery zawodowej - zarówno studentów nauk ścisłych, osoby aspirujące do zdobycia pierwszej pracy, jak i specjalistów z każdej gałęzi branży IT.

Tegoroczna, XII edycja popularnego „LDI” odbędzie się 13 kwietnia 2019 r. w Lubelskim Parku Naukowo – Technologicznym przy ul. Dobrzańskiego 3.

 

Kluczowymi elementami konferencji są:
✅ Prelekcje oraz warsztaty prowadzone przez najlepszych ekspertów w swoich  dziedzinach,
✅ Targi pracy, gdzie swoje stoiska zaprezentują największe firmy IT,
✅ Liczne konkursy tematyczne o łącznej puli nagród przekraczającej 5000 PLN,
✅ Giftpacki dla pierwszych 400 osób oraz wyjątkowe upominki dla najbardziej aktywnych uczestników konferencji.

 

Tematyka prelekcji dostosowana jest do jak najszerszego grona odbiorców z branży IT.
Coś dla siebie znajdzie zarówno specjalista #QA, #backend czy #frontend developer.
Pamiętamy również o pasjonatach #BigData, #MachineLearning czy #Agile.

1250 – właśnie tyle osób zaufało ubiegłorocznej edycji LDI, które oprócz uczestnictwa w wykładach oraz warsztatach, odwiedziły stoiska przygotowane przez 19 firm sponsorujących konferencje. Ponadto wydarzenie zostało objęte patronatem 72 partnerów: honorowych, strategicznych, akademickich oraz medialnych.

Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Informatyków oraz grupa KUL.NET działające przy Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Lubelski Park Naukowo – Technologiczny.

 

Więcej informacji na:
🌍 www.LDI.org.pl
🌍 www.facebook.com/LubelskieDniInformatyki
🌍 www.linkedin.com/company/Lubelskie-Dni-Informatyki
🌍 www.instagram.com/LDI_2019

 

 

Lubelskie Dni Informatyki 2018

 

XI edycja Lubelskich Dni Informatyki odbyła się 19 maja 2018 r. w Lubelskim Parku Naukowo - Technologicznym S.A.

 

Zdjęcie użytkownika Lubelskie Dni Informatyki.

 
Autor: Anna Położyńska
Ostatnia aktualizacja: 19.09.2023, godz. 14:53 - Ewa Pajdowska