50. RAJD ROZTOCZE WIOSNĄ

Z uwagi na wydarzenia spowodowane wirusem COVID-19, które mają miejsce od kilku tygodni oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników rajdu, Zarząd koła informuje, iż 50.Rajd Roztocze Wiosną zostaje ZAWIESZONY. Informacja odnośnie nowej daty zostanie zamieszczona na stronie internetowej oraz Fanpage'u (https://www.facebook.com/PTTK.KUL/). W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Tymczasem życzymy wszystkim dużo zdrowia! 

Z poważaniem,
Zarząd Koła PTTK 2020-03-18

OPŁATEK KOŁA PTTK nr 1 przy KUL

 

Zapraszamy wszystkich działacze, członków i przyjaciele Koła PTTK na tradycyjnie opchodzony co roku OPŁATEK, który odbędzie się 18.12.2018 r.  o godz. 18:00 w GG 016.

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE,

ZARZĄD KOŁA nr 1 przy KUL 

2018-12-17

ZAPRASZAMY NA 65-LECIE KOŁA PTTK NR 1 przy KUL

 

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy!

Działacze byli i obecni Koła PTTK nr 1 przy KUL

Studenci wszystkich kierunków

Zapraszamy na uroczyste obchody jubileuszowe dnia 16 XI 2018 r. (piątek) w gmachu Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala 114 – I piętro.

Plan uroczystości:

12.30 – Msza św. w kościele Akademickim KUL. Ksiądz prorektor Andrzej Kiciński, ks. Marcin Jankiewicz.

14.00 – Spotkanie i część oficjalna w sali 114 – CTW

- spotkanie z władzami uczelni, przedstawicielami PTTK.

- promocja książki jubileuszowej pt. „Studenci i turystyka. PTTK na KUL 1953-2018. Historia i wspomnienia”, pod red. E. Niebelskiego, K. Zagdańskiej – Dudek, M. Okonia i A. Puszki, Lublin 2018.

- Historia Koła PTTK nr 1 przy KUL prelekcje: Paweł Sygowski, Katarzyna Zagdańska – Dudek i Piotr Kieraciński.

16.00 – prelekcje podróżnicze: dr Jan Kamiński Instytut Architektury Krajobrazu KUL „Krajobrazy Gruzji”; Zygmunt Cywiński – Opowieść o Kolumbii; dr Marek Okoń – Rio de Janerio – miasto marzeń.

18.00 - spotkanie towarzyskie, barek KUL w gmachu głównym (piwnica pod starą aulą).

(Prosimy o potwierdzenie przybycia i wpłatę za wynajęcie barku w wysokości 30 zł. Alicja Puszka Tel. 505901207. Konto z dopiskiem „jubileusz PTTK”, Bank PKO: 34 1020 3147 0000 8202 0064 6042).

Zapraszamy na kawę, herbatę i ciasto do siedziby Koła w Gmachu Głównym sala 016 w piwnicy.

 

 

2018-11-05

WYJAZD WARSZATOWO-TERENOWY "KRAKÓW ZAKOPANE"

          SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WYJAZD WARSZTATOWO-TERENOWY "KRAKÓW ZAKOPANE" W TERMINIE 9.11 - 12.11.2018 r. W PLIKU ZAŁĄCZAM PROGRAM WYJAZDU. krakow_zakopane 

SERDECZNIE ZAPRASZA ZARZĄD KOŁA! 

2018-11-02

48 RAJD ROZTOCZE WIOSNĄ

29027059_949036375248170_3960817904068329472_nKoło PTTK nr 1 przy KUL zaprasza wszystkich chętnych (nie tylko studentów) na 48 Rajd Studencki Roztocze Wiosną, w dniach 20-22 kwietnia na Roztoczu Środkowym w Górecku Starym.

W tym roku jest to jubileuszowy Rajd z okazji 65-lecia istnienia Koła!!

Trasy będą piesze, rowerowe oraz kajakowe. 


Piesza:

prowadzący: Aleksander Iwanow, mail: ivanovsanya@list.ru

Dzień 1 (21.04): Wyjazd z Lublina do Zwierzyńca. Przejście ze Zwierzyńca do Górecka Starego (ok. 18 km).

Dzień 2 (22.04): Przejście z Górecka Starego do Józefowa, skąd będzie powrót busem do Lublina (ok. 10 km).

Kajakowo-piesza:

Prowadzące: Kinga Bzymek (kinga.bzymek@interia.pl) i Viktoriia Blishch (viktoriiamuzyka96@gmail.com)

Dzień 1 (20.04): 
Dojazd na własną rękę do Zwierzyńca, z Lublina jest BUS o 9.30 na miejscu 11.20.
O godz. 13 spływ kajakowy (ok. 8 km 2-3 h płynięcia) rozpoczynamy w Zwierzyńcu, przystań ul. Kolejowa 33. Spływ zakończy się w Żurawnicy

Nocleg w Zwierzyńcu

Dzień 2 (21.04.): Piesze przejście ze Zwierzyńca do Górecka Starego (ok. 18 km)

Dzień 3 (22.04): Powrót do Lublina na własną rękę. Przejście Górecko Stare – Józefów (ok. 9 km) z Józefowa są busy do Lublina.

Udział w trasie wiąże się z dodatkowymi kosztami: wynajem kajaków (30zł) oraz nocleg w Zwierzyńcu (35 zł)

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc oraz potrzebę wcześniejszej rezerwacji kajaków prosimy zgłaszać się na tą trasę do 10.04.2018!!!

* W razie niepogody trasa może uleć znaczącej zmianie.

Rowerowe:

1. Prowadzący Mariusz Padziński:

Sobota:
https://ridewithgps.com/routes/27109626
Górecko Stare - Józefów (kamieniołom), Rezerwat "Czartowe Pole", Rezerwat "Szumy", Wapielnia - Piekiełko - Górecko Stare

Niedziela:
https://ridewithgps.com/routes/27109780
Górecko Stare - Florianka - Zwierzyniec - Krasnobród - Bondyrz - Kaplica Św. Rocha - Górecko Stare.

Start o godzinie 9:00

2. Rekreacyjno-kulinarna: 
Wyjazd z Lublina - piątek ok. g. 17.
Kontakt Piotr Kieraciński, 728393241; 
w sprawie dojazdu busem (ok. 40 zł w obie strony z rowerami) -Szymon Dziurda: 602520166. 
Przewidujemy nocleg w cywilizowanych warunkach. Koszt noclegu płatny dodatkowo. 

Wypada zabrać własną menażkę, łyżkę, kubek – po powrocie z trasy w sobotę będzie zupa rajdowa, herbata, kiełbasa na ognisko. Wieczorem msza św., a po niej ognisko.

TRASY:

Sobota: Górecko Stare – Tereszpol – dukt leśny utwardzony (Puszcza Solska) – Aleksandrów – Stary Lipowiec (szlak rowerowy niebieski) – Rakówka – Zawadka – Korchów - Tarnogród – Korchów – Chmielek – Osuchy – (szlak rowerowy zielony) - Tarnowola – Górecko Kościelne - Górecko Stare (ok. 85 km). Tego dnia dojedziemy do interesującego miasteczka Tarnogród, któremu – zabytkom, muzeum - poświęcimy trochę czasu. Zwiedzimy też Górecko Kościelne. Przedrzemy się przez Puszczę Solską i sforsujemy (mam nadzieję, że kładką) Tanew.

Niedziela: Górecko Stare – Majdan Kasztelański – Senderki Potok - Malewszczyzna – Kaczórki – Bondyrz (pstrągarnia, możliwy posiłek) - Bliżów – Wojda – Kosobudy – Szczebrzeszyn (możliwy posiłek) – Zwierzyniec (za późno na posiłek) – Florianka – Górecko Stare (ok. 70 km). Trasa jaka jest każdy widzi – same atrakcje: Szczebrzeszyn, Zwierzyniec (to nie tylko piwo!), Bondyrz, Wojda!
Zakończenie trasy ok. g. 16-17.
długości 

Trasy w większości przebiegają drogami asfaltowymi i utwardzonymi. Pojawią się niedługie - do 3 km - odcinki dróg polnych i leśnych (2-3 odcinki w sobotę i 2 w niedzielę). 

Warto mieć siedzenie na ognisko, nożyk, odpowiednie ubranie (na rower, na ognisko, buty na rower i na zmianę), latarkę, śpiwór, karimat. Bidon z wodą i przekąski na drogę. Termos na herbatę (na trasę i na ognisko). Dokumenty i pieniądze. Obiady jemy w restauracjach po drodze. 

***************************************** 

Koszty związane z uczestnictwem w Rajdzie: 
• 20 zł – wpisowe (znaczki rajdowe, zupa rajdowa, kiełbaska na ognisko w piątek i sobotę), 
• 10 zł – nocleg w remizie

Tradycyjnie odbędzie się też msza święta w sobotę o 19.

Na rajd należy zabrać:
• ciepły śpiwór, karimatę
• wygodne buty 
• buty na zmianę (sandały/trampki/klapki) 
• ciepłe ubranie – polar, sweter, skarpety, rękawiczki, czapka, mogą przydać się szczególnie przy ognisku, bo kwiecień co przeplata, trochę zimy, trochę lata :)
• kurtka nieprzemakalna – jeśli nie posiadamy takiej to foliowa peleryna
• kubek, łyżka, nóż, miseczka na zupę
• latarka – najlepiej „czołówka” z naładowanymi bateriami/akumulatorkiem
• przybory toaletowe
• pieniądze i dokumenty
• plecak – wygodny, najlepiej z pasem biodrowym, pojemny, żeby zmieścił wszystkie niezbędne rzeczy. 
• jedzenie i picie na sobotę do wieczora - jako prowiant sprawdzają się kanapki i takie frykasy jak: czekolada, ciastka, batoniki, cukierki, rodzynki i inne bakalie, orzechy, łuskane nasiona, chałwa itp.
• TRASA ROWEROWA - sprawny rower, oświetlenie, zapasowa dętka. 
• mile widziane wszelkie instrumenty muzyczne jakie potraficie i lubicie obsługiwać oraz śpiewniki :) 


REGULAMIN RAJDU 
1) Warunkiem uczestnictwa w Rajdzie jest zapoznanie się z regulaminem oraz podporządkowanie decyzjom kierownictwa Rajdu. 
2) Uczestnik zobowiązany jest wpisać się na listę startową z podaniem: imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu zamieszkania oraz numeru telefonu.
3) Rajd odbędzie się bez względu na pogodę - prosimy zabrać ze sobą na drogę odpowiednią odzież, obuwie, kurtki przeciwdeszczowe bądź wiatrówki, a także karimaty i śpiwory. 
4) Impreza jest otwarta, udział w rajdzie jest dobrowolny.
5) Koszt udziału w rajdzie wynosi 30 zł (wpisowe + 1 nocleg). W cenie wpisowego są: znaczek rajdu, zupa, kiełbaski, ognisko.
6) Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
7) Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w rajdzie pod opieką osoby dorosłej, biorącej na siebie całkowitą odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo lub za pisemną zgodą rodzica bądź opiekuna prawnego.
8) Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez i wobec uczestników rajdu.
9) Uczestnicy zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz poruszania się prawą stroną drogi w odległości 30 - 50 cm od jej krawędzi.
10) Każdy uczestnik trasy rowerowej powinien posiadać sprawny technicznie rower (wyposażony w hamulec, dzwonek, odblask z tyłu, sprawnie działające oświetlenie, komplet narzędzi, zapasową dętkę, pompkę, linkę do przypięcia roweru itp.).
11) Kierownicy mają prawo do zmiany trasy.
12) Uczestnicy zobowiązani są do posiadania dokumentu tożsamości oraz niezbędnej wiedzy i umiejętności dotyczących poruszania się po drogach. 
13) Ryzyko uczestnictwa w rajdzie ponosi uczestnik. 
14) Organizator nie bierze na siebie odpowiedzialności za rzeczy zagubione, szkody osobowe, rzeczowe i majątkowe, które wystąpią przed, w trakcie lub po zakończeniu rajdu.
15) Udział w rajdzie wymaga wcześniejszego zgłoszenia uczestnictwa poprzez zapisy na listę uczestników rajdu osobiście, mailowo na adres: pttknr1kul@gmail.com lub telefonicznie pod nr: 663279117 (ew. u prowadzących trasy). 
Zgłoszenia należy składać w terminie do 19.04.2018 r. 
16) Każdy uczestnik jest zobowiązany do mailowego potwierdzenia uczestnictwa w rajdzie na powyższy adres e-mail.
17) Podczas ogniska przewidziany jest konkurs krajoznawczy o Roztoczu.
18) Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany każdego punktu regulaminu bez zgody uczestników, jak również, w sprawach spornych, jego ostatecznego interpretowania; regulamin nie może być wykorzystany bez zgody autorów.

Trasy piesze korzystają z regularnie kursujących busów, chętni oczywiście mogą podróżować autostopem bądź własnym środkiem transportu.

Zapisy odbywają się w siedzibie Koła PTTK nr 1 przy KUL – 
GG 016 KUL w:
Poniedziałki – 15:00 – 17:30
Środy – 14:00 – 15:40
Czwartki – 19:00 – 20:00

Kontakt:
pttknr1kul@gmail.com
Kierownik Rajdu: 
Ola Tomaszewska, e-mail: olka2oo@wp.pl, tel.: 663 279 117

2018-04-19

WYJAZD SUDETY, 28 KWIETNIA - 3 MAJA 2018 R.

              Zapraszamy wszystkich na wyjazd warsztatowo - terenowo krajoznawczy  w Sudety. Wycieczka 6 dniowa która obejmuje wyjazd przez Polskę - Wrocław, Sudety, Niemcy - Drezno, Czechy - Skalne Miasto na Liście UNESCO. 

              W załączniku znajdą się wszystkie podstawowe informacje związane z planem wycieczki, noclegiem oraz kosztem.     sudety_wyjazd_2018_r.

 

Serdecznie zaprasza do udziału,

Zarząd Koła PTTK nr 1 przy KUL

2018-04-10

48 RAJD ROZTOCZĘ WIOSNĄ

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

NA NASZĄ TRADYCYJNĄ WIOSENNĄ WYPRAWĘ   

20 - 22 KWIETNIA 

 

 

 

W tym roku przemierzymy Roztocze Centralne,  to będzie 48 Rajd "Roztocze Wiosną", który będzie poświęcony 65-leciu działalności Koła PTTK nr 1 przy KUL. 

 

Baza rajdu - Górecko Stare (remiza strażacka), tradycyjnie będzie odprawiona msza święta w remizie 21 kwietnia w sobotę.

 

Blisko remizy znajduje się sklep – będzie można zaopatrzyć się na niedzielę.

 

Przedstawiamy informację wstępną, wszelkie szczegóły dotyczące imprezy będą przedstawione w najbliższym czasie.   

 

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres pttknr1kul@gmail.com

 

2018-03-07

INFORMACJA NA TEMAT PLANOWANEJ KSIĄŻKI JUBILEUSZOWEJ Z OKAZJI 65-LECIA KOŁA

W związku z przygotowywaną publikacją o tytule "100-lecie KUL. Historia Koła PTTK nr 1 przy KUL (1953-2018)" zwracamy się z prośbą do wszystkich dawnych działaczy koła (Zarządy Koła) o przesłanie relacji, wspomnień i skanów zdjęć  z okresu swojej działalności.

Prosimy o kontakt z redaktorami książki:

Markiem Okoniem mail: marek.okon.1950@o2.pl

Alicją Puszką tel. 505-901-207, mail:alapu@kul.lublin.pl

 

Zwracamy się do wszystkich Państwa zainteresowanych posiadaniem takiej książki  z prośbą o subskrypcję (planowana cena 30 zł.), osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Alicją Puszka. Uzyskane tą drogą pieniądze przeznaczymy na niezbędne prace redakcyjne.

Planujemy wydanie książki na koniec maja 2018 r. o relacje prosimy do końca stycznia 2018 r.

 

UROCZYSTE OBCHODY JUBILEUSZU 65-LECIA KOŁA PTTK SĄ ZAPLANOWANE  NA LISTOPAD 2018 ROKU. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

Komitet redakcyjny

2017-11-29