9 listopada 2017 roku o godz. 19. odbyło się kolejne KUL-owskie spotkanie literackie. Gościem specjalnym był Muniek Staszczyk, lider zespołu T.Love. Spotkanie poprowadził niezastąpiony ks. dr Grzegorz Głąb, który zadawał bardzo interesujące i niespotykane w innych wywiadach pytania.

 

Członkinie naszego koła, tuż przed spotkaniem, oprowadziły grupę licealistów z Parczewa po obecnej siedzibie kół Instytutu Filologii Polskiej, a w której wiele lat wcześniej więziono Bolesława Prusa. Co ciekawsze, tę salę odwiedził także sam Muniek. Uczniowie zwiedzili również magazyn Czytelni Zakładowej IFP KUL. Twarze wielu z nich zdradzały zainteresowanie studiami na naszym uniwersytecie.

 

Po ciekawym spotkaniu była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z gościem i poproszenie o autografy. Lider T.Love nie zapomniał o nas! Dla naszego koła zapozował do zdjęcia oraz napisał specjalną dedykację na pocztówce. Do Prezes KPS KUL w tym dniu uśmiechnęło się ogromne szczęście. Nie tylko miała szansę poznać Muńka Staszczyka, ale wygrała także wejściówkę na koncert jego zespołu.

 

 

 

Autor: Magdalena Majcher
Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017, godz. 23:52 - Katarzyna Zając