29 października - 1 listopada 2011

Beskid Niski/Bieszczady

Będziemy wędrować z namiotami po rzadziej odwiedzanych rejonach gór, głównie po słowackiej stronie.  W najbliższy czwartek, 27. października o godz. 19 spotykamy się w lokalu PTTK na KUL, żeby omówić szczegóły trasy, podział sprzętu między uczestnikami, rozdzielić miejsca w samochodach. W zależności od decyzji uczestników spotkania, wybierzemy albo pogranicze Beskidu Niskiego i Bieszczadów (obszar między Łupkowem, Medzilaborcami i Balnicą) albo Pogórze Ondawskie (obszar między Radocyną, Bardejowem i Svidnikiem).

 

Wyjazd z Lublina w piątek, 28 października ok. godz. 16-17.

Powrót we wtorek 1 listopada wieczorem.

 

Pierwszą noc (z piątku na sobotę) spędzimy w schronisku w Łupkowie lub Radocynie. Impreza jest niekomercyjna: uczestnicy pokrywają tylko koszty własne + koszty dojazdu (podział kosztów jazdy samochodami). Każdy ubezpiecza się we własnym zakresie.

 

Należy zabrać: plecak, sprzęt biwakowy (ciepły śpiwór, karimat), odpowiedni ubiór (buty turystyczne, odzież turystyczną, kurtkę przeciwdeszczową, czapkę, szalik, rękawice), bidon/termos na wodę, menażkę, kubek, łyżkę, nóż, kompas, mapy (słowackie 105 lub 106 i 118; polskie Bieszczady, Beskid Niski), skórzane rękawice do obsługi ogniska, instrumenty muzyczne, żywność na 4 dni, podstawowe przybory kosmetyczne. Śniadania i kolacje przyrządzamy na ognisku w najprostszy sposób: gotujemy w kociołkach wodę i każdy w swojej menażce robi sobie to, co zabrał w drogę (proponujemy na śniadania płatki/musli na mleku w proszku, na kolacje gotowe potrawy liofilizowane, kiełbasa do grzania na ognisku, itp.). Na drogę zabieramy przekąski: batony, sucha kiełbasa, suszone owoce, orzechy, itp. Jeśli będzie możliwość, zajrzymy do barów i sklepów na Słowacji – warto mieć trochę euro, ale nie należy się w tych okolicach spodziewać wiele atrakcji kulinarnych (zwł. w Bieszczadach, bo na Ondawie jest lepiej).

 

Spotkanie organizacyjne: czwartek 27 października 19:00 lokal Koła PTTK (sala 020 A GG) obowiązkowe dla zainteresowanych wyjazdem.

 

Tel. kontaktowy: 601 91 38 47.

Zapraszamy!

Autor: Urszula Bajko
Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011, godz. 19:01 - Urszula Bajko