Szanowni Państwo,

 

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II dołączył do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w 2005 roku. Uniwersytet, w którym Nasz Papież odcisnął głęboki ślad swojej obecności, nie tylko od roku przyjęcia imienia Papieża Polaka służy Deo et Patriae – Bogu i Ojczyźnie, ale misja ta przyświeca mu od jego powstania w 1918 r. Dlatego KUL nieustannie przypomina o nauce i osobie bł. Papieża Jana Pawła II.

 

W roku 2012 świętowaliśmy wspaniałe jubileusze. Po raz 25 odbył się Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W Lublinie i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbyły się uroczystości związane z 25 rocznicą pielgrzymki do Ojczyzny błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II, który odwiedził także Lublin i swój Uniwersytet. Spotkał się wówczas z przedstawicielami świata nauki i społecznością akademicką KUL. Na dziedzińcu uniwersyteckim przypomniał m.in., że katolicka specyfika stanowi o atrakcyjności KUL-u w całej polskiej rodzinie akademickiej. Tu padły też pamiętne, wciąż aktualne słowa: „Uniwersytecie! Służ Prawdzie! Jeżeli służysz Prawdzie – służysz Wolności. Wyzwalaniu Człowieka i Narodu. Służysz Życiu!”. Dlatego Władze KUL, świadome misji Uniwersytetu, który przez wiele lat był „Matką Karmicielką” – Alma Mater Profesora Karola Wojtyły, z wielką radością przyjęły propozycję współorganizowania XXVI Zjazdu Rodzin.

 

Drodzy Państwo, chciałbym bardzo serdecznie – w imieniu Przewodniczącej Stowarzyszenia Rodzin Szkół im. Jana Pawła II, a także Władz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II – zaprosić całą Rodzinę w dniach 24-25 maja 2013 r. na KUL. Po raz kolejny będziemy mogli spotkać się we wspólnym gronie. Spotkanie to będzie także okazją do przejścia drogami Profesora Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II. Mam nadzieję, że spotkanie w Lublinie, na które czekamy z wielką niecierpliwością, będzie tak samo owocne jak dwadzieścia pięć poprzednich.

 

W oczekiwaniu na spotkanie łączę wyrazy szacunku

 

dr hab. Krzysztof Narecki, prof. KUL

Prorektor

 

 

 

List Jego Ekscelencji

Biskupa Henryka Tomasika

 

List Bp. Henryka Tomasika

 

 

 

 

Projekt zrealizowany we współpracy z
Fundacją Rozwoju KUL