27 kwietnia 2014 r. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego Jan Paweł II i Jan XXIII zostali wyniesieni na ołtarze.

 

Społeczność akademicka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II wyraża ogromną radość z kanonizacji dwóch wielkich papieży - Jana XXIII oraz Jana Pawła II, który przez niemal ćwierćwiecze był naszym profesorem. Społeczność uniwersytecka zachowuje żywą pamięć o latach spędzonych na naszej Uczelni przez późniejszego Papieża. Są wśród nas Jego przyjaciele i uczniowie.

 

Wyniesienie na ołtarze naszego Profesora - to oczywisty powód do radości, ale także niepowtarzalna okazja, aby na nowo zgłębić Jego nauczanie i szukać w nim inspiracji do nieustannego rozwoju duchowego. Kanonizację, która jest świętem Kościoła powszechnego, Kościoła w naszej Ojczyźnie, ale i w naszej Alma Mater, społeczność akademicka KUL traktuje jako ogromne wyróżnienie i jednocześnie zobowiązanie do wierności Jego pasterskiemu dziedzictwu.

 

Wydarzenia zorganizowane w ramach przygotowań do kanonizacji Jana Pawła II:

 

Ponadto zainteresowani mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanej przez Uniwersytet Otwarty KUL z okazji kanonizacji ofercie zajęć poświęconych mniej znanym wątkom życia Jana Pawła II:

 

tvKUL można obejrzeć wspomnienia z cyklu „Moje spotkania z ks. Karolem Wojtyłą”.