Laureatem nagrody została książka « L’anomalie », której autorem jest Hervé le Tellier. Przewodniczącą jury studentów Filologii Romańskiej KUL była Vanda Asipenka, która razem z innymi studentami z Polski miała okazję wybrać tegorocznego zwycięzcę.

Obrady jury na poziomie naszego uniwersytetu odbyły się natomiast 18 listopada 2020 na platformie Microsoft Teams. Po czterogodzinnych rozmowach nasze studentki zdecydowały o wyborze książki Djaili Amadou Amal « Les impatientes ». W skład jury weszły także Dorota Romanek (wiceprzewodnicząca jury), Karolina Dudek, Julia Pojęta, Aleksandra Dyderska, Katarzyna Tetlak, Marlena Pikul, Elżbieta Klimkiewicz, Natalia Mazurek, Adrianna Muzyka, Jagoda Zarzycka, Maria Stępień. Prace jury koordynowane były przez Prezesa Koła Naukowego Romanistów KUL Roksanę Słaby, natomiast opiekunem konkursu  z ramienia Filologii romańskiej KUL była Pani Profesor Edyta Kociubińska.

Autor: Edyta Kociubińska
Ostatnia aktualizacja: 20.10.2023, godz. 20:24 - Edyta Kociubińska