Koncert z okazji Stulecia KFS KUL!

Jemioła w stylu retro

 

W bieżącym roku akademickim 2018/2019
Koło Filozoficzne Studentów KUL obchodzi stulecie swojego istnienia!

 

KFS KUL istnieje niemalże od początku działalności KUL, tym samym jest ono najstarszą organizacją studencką naszej alma mater oraz jedną z najstarszych czynnych organizacji studenckich w kraju! Z okazji tego jubileuszu chcemy zaprosić Państwa na specjalny koncert, który nie tylko uświetni obchody mijającego stulecia działalności Koła, ale jednocześnie wprowadzi w nowe wyzwania i obowiązki na nadchodzące sto lat działalności.

 

Serdecznie zapraszamy na koncert „Jemioła w stylu retro”, który odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18:00 w Auli im. St. Wyszyńskiego (Gmach Główny KUL). Podczas koncertu będziemy mogli wysłuchać między innymi jazzowych aranżacji przebojów z okresu międzywojnia, a więc równolatków naszego KFS!

 

Gwiazda tego wieczoru, która uświetni swoim występem jubileusz KFS – Łukasz Jemioła, to wokalista i gitarzysta, songster specjalizujący się w piosenkach retro oraz nurcie americana. Artysta wielokrotnie współpracował z laureatem pierwszej polskiej jazzowej nagrody Grammy – Włodkiem Pawlikiem. Z Pawlikiem tworzył projekty „Wieczorem” - z muzyką do poezji Józefa Czechowicza, „Mów spokojniej” - z poezją Adama Zagajewskiego czy jazz-rockowe kantaty „Myśląc Ojczyzna”.

 

Ponadto w swoim dorobku ma za sobą współpracę m.in. z Marylą Rodowicz, Januszem Radkiem, Arturem Andrusem, Andrzejem Lampertem, Margaret, Piotrem Bałtroczykiem, Piotrem Fronczewskim, Małgorzatą Kożuchowską, Maciejem Zakościelnym, Maciejem Miecznikowskim, zespołem Anawa Marka Grechuty.

 

W ciągu 15 lat pracy scenicznej dał setki koncertów na terenie całej Polski oraz w Austrii, Estonii, Słowacji i na Ukrainie.

 

Łukasz Jemioła jest między innymi laureatem: nagrody Teatru Polskiego Radia w kategorii: muzyka, I nagrody na Grechuta Festiwal w 2014 roku, głównej nagrody na 45. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2009 roku, nagrody za najlepszy recital z piosenkami retro na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro w 2015 roku, I nagroda Festiwalu Piosenki Filmowej w Toruniu w 2012 roku, dwukrotnie Grand Prix na Festiwalu OSPA w Ostrołęce.

 

Na swoim koncie ma płytę z autorską muzyką pod tytułem „Jemioła”, płytę live z koncertów „Wieczorem” oraz „Mów spokojniej”, „Kraina Łagodności vol. 3” czy płytę współtworzoną z Wojciechem Malajkatem „Tańcobajki. Kot w butach”.

 

Wydarzenie jest bezpłatne i ma charakter otwarty.

 

2019-02-15

Patronat Honorowy Prezydenta RP

Patronat Honorowy

Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

 

   Z radością informujemy, iż decyzją z dn. 19 lutego tego roku, Patronat Honorowy nad planowanym w dniach 8-11 kwietnia 2019 roku w Lublinie LXI Tygodniem Filozoficznym na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

      W dokumencie czytamy:

 

     "Udzielony patronat podkreśla wagę tego przedsięwzięcia, które w nowatorski sposób służy upowszechnieniu wiedzy filozoficznej. Jest to także wyraz szacunku dla stuletnich dziejów Koła Filozoficznego Studentów KUL. Pan Prezydent wyraża przekonanie, że bogaty program Tygodnia Filozoficznego potwierdza, jak cenna jest refleksja filozofów dla zrozumienia wyzwań XXI wieku.

 

Wszystkim organizatorom Tygodnia Filozoficznego życzę udanych przygotowań oraz zadowolenia z przebiegu konferencyjnych dyskusji".

 

Podpisano

 

Wojciech Kolarski

Podsekretarz Stanu

2019-02-20

LXI Tydzień Filozoficzny "Rzeczywistość - myśl - działanie"

 

Szanowni Państwo!

 

Tydzień Filozoficzny na KUL jest poważną, cykliczną imprezą naukową o ustalonej renomie, której tegoroczna - już LXI edycja! - odbędzie się w dn. 8-11 kwietnia 2019 r. pod nazwą "Rzeczywistość - myśl - działanie".

 

Konferencja, którą organizujemy, wpisuje się w trwające obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę, stulecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz stulecia Koła Filozoficznego Studentów KUL.

 

Katolicki Uniwersytet Lubelski jest najstarszą uczelnią wyższą naszego regionu, nieustannie pozostaje kolebką i ostoją nauki, kultury i polskości, czego świadectwo dawali nieraz w trudnych próbach historii jego pracownicy, absolwenci i studenci. Wydział Filozofii jest najbardziej prestiżowym i najlepiej ocenianym w ewaluacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydziałem KUL, którego profesorowie, tacy jak Karol Wojtyła, Mieczysław A. Krąpiec, Stanisław Kamiński i Tadeusz Styczeń, stali się postaciami światowej nauki, twórcami Lubelskiej Szkoły Filozoficznej, laureatami tytułu doktora honoris causa najbardziej prestiżowych uczelni i członkami międzynarodowych Towarzystw Naukowych.

 

Tegoroczna edycja zgromadzi najbardziej aktywnych pod względem badawczym przedstawicieli środowiska filozoficznego w Polsce, a tym samym wyrażamy nadzieję, iż przyciągnie studentów i „miłośników mądrości” z całego kraju.

Ponadto, praktyką lat ubiegłych, transmisja internetowa całości obrad umożliwi szeroki dostęp do niej osób zainteresowanych! Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja Tygodnia Filozoficznego, nie tylko przyczyni się do promocji naszej alma mater i regionu, ale stanie się impulsem pobudzającym środowiska akademickie!

 

Więcej informacji na stronie kul.pl/tydzienfilozoficzny oraz na facebooku facebook.com/tydzienfilozoficzny !

2017-02-23