Patronat Honorowy Prezydenta RP

Patronat Honorowy

Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

 

   Z radością informujemy, iż decyzją z dn. 19 lutego tego roku, Patronat Honorowy nad planowanym w dniach 8-11 kwietnia 2019 roku w Lublinie LXI Tygodniem Filozoficznym na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

      W dokumencie czytamy:

 

     "Udzielony patronat podkreśla wagę tego przedsięwzięcia, które w nowatorski sposób służy upowszechnieniu wiedzy filozoficznej. Jest to także wyraz szacunku dla stuletnich dziejów Koła Filozoficznego Studentów KUL. Pan Prezydent wyraża przekonanie, że bogaty program Tygodnia Filozoficznego potwierdza, jak cenna jest refleksja filozofów dla zrozumienia wyzwań XXI wieku.

 

Wszystkim organizatorom Tygodnia Filozoficznego życzę udanych przygotowań oraz zadowolenia z przebiegu konferencyjnych dyskusji".

 

Podpisano

 

Wojciech Kolarski

Podsekretarz Stanu

2019-02-20

LXI Tydzień Filozoficzny "Rzeczywistość - myśl - działanie"

 

Szanowni Państwo!

 

Tydzień Filozoficzny na KUL jest poważną, cykliczną imprezą naukową o ustalonej renomie, której tegoroczna - już LXI edycja! - odbędzie się w dn. 8-11 kwietnia 2019 r. pod nazwą "Rzeczywistość - myśl - działanie".

 

Konferencja, którą organizujemy, wpisuje się w trwające obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę, stulecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz stulecia Koła Filozoficznego Studentów KUL.

 

Katolicki Uniwersytet Lubelski jest najstarszą uczelnią wyższą naszego regionu, nieustannie pozostaje kolebką i ostoją nauki, kultury i polskości, czego świadectwo dawali nieraz w trudnych próbach historii jego pracownicy, absolwenci i studenci. Wydział Filozofii jest najbardziej prestiżowym i najlepiej ocenianym w ewaluacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydziałem KUL, którego profesorowie, tacy jak Karol Wojtyła, Mieczysław A. Krąpiec, Stanisław Kamiński i Tadeusz Styczeń, stali się postaciami światowej nauki, twórcami Lubelskiej Szkoły Filozoficznej, laureatami tytułu doktora honoris causa najbardziej prestiżowych uczelni i członkami międzynarodowych Towarzystw Naukowych.

 

Tegoroczna edycja zgromadzi najbardziej aktywnych pod względem badawczym przedstawicieli środowiska filozoficznego w Polsce, a tym samym wyrażamy nadzieję, iż przyciągnie studentów i „miłośników mądrości” z całego kraju.

Ponadto, praktyką lat ubiegłych, transmisja internetowa całości obrad umożliwi szeroki dostęp do niej osób zainteresowanych! Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja Tygodnia Filozoficznego, nie tylko przyczyni się do promocji naszej alma mater i regionu, ale stanie się impulsem pobudzającym środowiska akademickie!

 

Więcej informacji na stronie kul.pl/tydzienfilozoficzny oraz na facebooku facebook.com/tydzienfilozoficzny !

2017-02-23