Uwolnij książkę (po niemiecku)

 

 

Koło Naukowe Germanistów zaprasza do przyłączenia się do akcji "Uwolnij książkę (po niemiecku)".
Szczegóły podane są poniżej oraz na plakacie.
Data wydarzenia: 01.03.- 14.06.2022
Nazwa wydarzenia: "Uwolnij książkę (po niemiecku)"
Opis wydarzenia: Akcja „Uwolnij książkę (po niemiecku)” oparta jest na idei bookcrossingu i polega na zostawianiu własnych, już przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, żeby znalazca mógł je przeczytać i puścić dalej w obieg. Studenci i pracownicy germanistyki tworzą w czytelni biblioteki kierunku (s. 324 GG) biblioteczkę bookcrossing'ową, w której studenci i pracownicy KUL mogą bezpłatnie udostępniać zainteresowanym swoje książki, nie tylko w języku niemieckim.
Akcja „Uwolnij książkę (po niemiecku)” trwa od 1 marca do 14 czerwca 2022.

 

 

Studenci Koła Naukowego Germanistów KUL na Lubelskich Targach Edukacyjnych

 

 

W dniu 15 i 16 marca 2018 studenci Koła Naukowego Germanistów ponownie uczestniczyli w Lubelskich Targach Edukacyjnych, opowiadając maturzystom o ofercie edukacyjnej Instytutu Filologii Germańskiej i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i rozdając ulotki. Zainteresowanie było duże, a atmosfera jak zwykle rewelacyjna. Dziękujemy :) i zapraszamy na KUL!

 

 

                                                       ZDJĘCIA

 

 

Pomoc przy Konferencji "Imago Dei. Der Schöpfer und seine Schöpfung in der deutschen Literatur- und Kulturgeschichte"

 

imago dei

 

W dniach 16 i 17 października 2017 członkowie Koła Naukowego Germanistów wsparli organizatorów odbywającej się w Instytucie Filologii Germańskiej Konferencji "Imago Dei. Der Schöpfer und seine Schöpfung in der deutschen Literatur- und Kulturgeschichte".


Pomoc przy przeprowadzeniu finału IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych "An der KUL ist Deutsch cool"

 

adkidc

 

W dniu 24 marca 2017 członkowie Koła Naukowego Germanistów pomagali w przeprowadzeni III etapu oraz finału Konkursu "An der KUl ist Deutsch cool" organizowanego w Instytucie Filologii Germańskiej, opiekując się przybyłymi do Instytutu z całego województwa lubelskiego Uczniami i Nauczycielami.

 

 

Dyplom Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży dla Koła Naukowego Germanistów

 

 

Koło Naukowe Germanistów KUL otrzymało dyplom Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży za udział w zorganizowanej w wielu miejscach w Polsce i Niemczech w dniach 1-17 czerwca 2016 akcji dzień.de / der-tag.pl.

 

 

Koło Naukowe Germanistów w kampanii #2gether4more

 

der Tag

 

Koło Naukowe Germanistów KUL 7 czerwca 2016 roku przyłączyło się do jubileuszowej kampanii #2gether4more Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Celem kampanii była promocja Niemiec oraz współdziałanie ze społecznością lokalną na rzecz wspólnego dobra. Studenci KNG zorganizowali w ramach tej kampanii "Niemiecki wieczór filmowy", podczas którego pracownicy i studenci Instytutu Filologii Germańskiej wspólnie obejrzeli film "Good bye, Lenin!".

 

                                              ZDJĘCIA

 

 

 

Steffen Möller w Instytucie Filologii Germańskiej

 

Steffen Moeller

 

29 kwietnia 2016 na zaproszenie Studentów Koła Naukowego Germanistów Instytut Filologii Germańskiej odwiedził Steffen Möller. Podczas spotkania z Pracownikami oraz Studentami Pan Möller w bardzo ciekawy i zabawny sposób opowiadał między innymi o swoim zainteresowaniu Polską, nauce języka polskiego, o swej miłości do Warszawy oraz ulubionych potrawach polskiej kuchni, podpisywał również swoje książki oraz rozdawał autografy.

 

 

                                              ZDJĘCIA

 

 

Koło Naukowe Germanistów KUL na Lubelskich Targach Edukacyjnych 2016

targi

 

W dniu 17  marca 2016 studenci Koła Naukowego Germanistów uczestniczyli w Lubelskich Targach Edukacyjnych 2016, opowiadając maturzystom o ofercie edukacyjnej Instytutu Filologii Germańskiej i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i rozdając ulotki. Zainteresowanie było duże a atmosfera rewelacyjna. Dziękujemy :) i zapraszamy na KUL!

 

 

 

Dyplom Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży dla Koła Naukowego Germanistów

 

dyplom

 

Koło Naukowe Germanistów KUL otrzymało dyplom Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży za udział w zorganizowanej w wielu miejscach w Polsce i Niemczech w dniach 1-17 czerwca 2015 akcji dzień.de / der-tag.pl.

 

 

                                                                  WIĘCEJ

 

 

 

Perspektywy zawodowe - inspiracje z kraju sąsiada

 

Perspektywy

 

11 czerwca 2015 roku o godzinie 10.00 Instytut Filologii Germańskiej i Koło Naukowe Germanistów zapraszają do sali GG-248 na spotkanie informacyjno-warsztatowe „Perspektywy zawodowe - inspiracje z kraju sąsiada”.

 

 

                                                                    WIĘCEJ

 

 

Koło Naukowe Germanistów na Lubelskich Targach Edukacyjnych

 

targi pracy

 

 

W dniach 24 i 25 marca 2015 studenci Koła Naukowego Germanistów uczestniczyli w Lubelskich Targach Edukacyjnych 2015, opowiadając maturzystom o ofercie edukacyjnej Instytutu Filologii Germańskiej i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i rozdając ulotki. Zainteresowanie było duże a atmosfera rewelacyjna. Dziękujemy :) i zapraszamy na KUL!

 

 

 

Dyplom Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży dla Koła Naukowego Germanistów

 

Dyplom

 

Koło Naukowe Germanistów KUL otrzymało dyplom fundacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży za przygotowanie prezentacji "Na drodze ku wolności" w ramach zorganizowanej w Polsce i Niemczech akcji Dzień Wolności.de/Tag der Freiheit.pl w dniu 9 czerwca.

 

                                                   WIĘCEJ

 

 

 

Na drodze ku wolności

 

Tag der Freiheit

 

Koło Naukowe Germanistów zaprasza 9 czerwca 2014 o godz. 12.30 do sali CN-004 na prezentację Na drodze ku wolności przygotowaną w ramach polsko-niemieckiej akcji Dzień Wolności.de / Tag der Freiheit.pl.

 

 

 

 

 

Autor: Sylwia Mitko
Ostatnia aktualizacja: 28.02.2022, godz. 12:58 - Sylwia Mitko