Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki,  jako jedyny zespół z Polski, został zaproszony do udziału w X Światowym Sympozjum Muzyki Chóralnej, które odbędzie się w dniach 6-13 sierpnia 2014 r. w Seulu. To prestiżowe artystyczne i kulturalne wydarzenie organizowane przez Międzynarodową Federację Muzyki Chóralnej (IFCM) odbywa się co trzy lata, każdorazowo w innym kraju. W tegorocznej edycji Sympozjum weźmie udział 26 chórów z 18 krajów, reprezentujących wszystkie kontynenty.

 

W ramach Sympozjum zaplanowane są koncerty Chóru w Koreańskim Teatrze Narodowym w Seulu oraz w Daejeon. W programie znajdą się dzieła sakralne głównie polskich kompozytorów oraz artystyczne opracowania tradycyjnych kompozycji ludowych. Bogaty repertuar zespołu obejmuje utwory muzyki dawnej oraz współczesne kompozycje zarówno a cappella, jak i z akompaniamentem instrumentalnym.

 

Koncerty Chóru KUL w ramach X Światowego Sympozjum Muzyki Chóralnej będą znakomitą okazją do zapoznania międzynarodowej publiczności z polską muzyką chóralną, do rozpowszechnienia kultury polskiej, ukazania jej wieloaspektowości i różnorodności. Promować będą KUL, Lublin, region lubelski i Polskę.

 

Chór KUL został wybrany przez Międzynarodową Federację Muzyki Chóralnej (IFCM) do reprezentowania Federacji na jednym z najważniejszych wydarzeń w roku 2013 i 2014. Otrzymał tytuł Ambasadora Międzynarodowej Federacji Muzyki Chóralnej na lata 2013, 2014 i 2015.

           

www.ifcm.net

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Zadanie zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego

 

 

 

________________________________________________________

 

Patronat medialny