W dniu wczorajszym (5.04. 2016 r.) odbyło się spotkanie pt. "Erasmus od kuchni", organizowane w ramach Dni Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL. Podczas spotkania nasi studenci mogli wysłuchać prezentacji dotyczącej procedury aplikowania na studia i praktyki oraz doświadczeń z samych wyjazdów zagranicznych w ramach programu Erasmus. Rozpoczęliśmy od prezentacji Pana mgr Pawła Wojtasika, koordynatora programu Erasmus przy Instytucie Europeistyki KUL - a dotyczyła ona procedury naboru, wymaganych kwalifikacji i samych możliwości wyjazdowych. Po zakończonym wprowadzeniu przyszedł czas na wystąpienia osób, które brały udział w programie. Podczas swoich prezentacji studenci Europeistyki opisywali doświadczenia z odbywania studiów zagranicznych, ale także prezentowali miejsca ciekawe do odwiedzenia podczas stypendium Erasmusa. 


Część poświęcona studenckim prezentacjom rozpoczęła się od studenta z Ukrainy, Vitaliia Makhanetsa, opowiadał on o swoich wyjeździe do Niemiec. Następnie przyszedł czas na prezentację niezwykłych zdjęć i ciekawostek z Cypru, co przedstawiły Dorota Kowalska oraz Kinga Hodór - przy drugiej prezentacji mięliśmy także okazję zobaczyć krótki film z wyjazdu. Kolejne wystąpienie dotyczyło erasmusowej przygody w Portugalii z nutką humoru, co zaprezentowała Weronika Prażmo z II roku European Studies. Na zakończenie usłyszeliśmy garść ciekawych rad jak odnaleźć się na Węgrzech od Agnieszki Szeszel jeśli zdecydujemy się tam pojechać - przy czym rozbawiające do łez historie o lawendzie i papryce w tle znają tylko wtajemniczeni uczestnicy spotkania :). Skromnym moderatorem był Prezes Koła Naukowego, Emil Wojtaluk a głównym koordynatorem tego przedsięwzięcia z ramienia naszego Koła była Halina Wrona. Sprawną fotorelację zapewnili: Konstancja Szkudlarek i Valerian Karchava.     

 
Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez nasze Koło Naukowe, następne już 28 kwietnia, a będzie to konferencja...szczegóły wkrótce!

Więcej [+]

Autor: Emil Wojtaluk
Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016, godz. 06:19 - Emil Wojtaluk