fot. Valerian Karchava28 kwietnia 2016 roku w Collegium Iuridicum odbyła się konferencja pt. ‘’Planowanie kariery w instytucjach Unii Europejskiej” organizowana przez Koło Naukowe Studentów Europeistyki ‘’EURO KUL” oraz Natalię Wysocką, obecnego Ambasadora Karier UE. Główną ideą konferencji było zaprezentowanie studentom kroków, jakie należy podjąć, by realizować swoje marzenia o karierze w instytucjach UE oraz Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Podczas tego wydarzenia uczestnikom zostały przedstawione cenne wskazówki pomagające im w przejściu  procedury ubiegania się o możliwość odbycia staży i pracy w UE i MSZ.

 

Uroczystego otwarcia konferencji dokonał dr hab. Sławomir Łukasiewicz, Dyrektor Instytutu Europeistyki KUL.

 

Jako pierwszy z prelegentów głos zabrał Pan Michał Wójcik, Prezes Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw reprezentujący także Europe Direct Lublin. W swojej prezentacji „Wolontariat jako pierwszy krok na drodze do kariery" zachęcał studentów do podjęcia wolontariatu w lubelskim oddziale Europe Direct, sugerując, iż jest to doskonałe zainicjowanie drogi do międzynarodowej kariery.

 

Kolejne niezwykle merytoryczne przemówienie należało do Pani Iwony Wojtczak, Naczelnik Biura Dyrektora Politycznego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Dokonała ona prezentacji kroków niezbędnych do ubiegania się o pracę jako dyplomata i urzędnik MSZ.

 

 Następnie przyszedł czas na wystąpienie Pani Anny Kurpanik z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, która powołując się na własną historię zawodową uświadomiła studentom, że angaż w pracy w instytucjach UE jest w zasięgu ich ręki, podkreślając zarazem nieocenioną wartość nauki języków obcych.

 

Jako ostatnia głos zabrała Pani Natalia Wysocka, piastująca stanowisko obecnego Ambasadora Karier UE, która zaprezentowała tajniki rekrutacji do instytucji unijnych. Przedstawiła zebranym przykładowe zadania z testów rekrutacyjnych, omawiając schemat ich oceniania, jak również opisała zadania stawiane Ambasadorom Karier UE.

 

Moderatorem konferencji była Pani dr Edyta Krzysztofik, Kurator Naszego Koła Naukowego. Pani Doktor dokonała także zamknięcia naszej konferencji.

 

Po panelu eksperckim nadszedł czas na pytania od widowni.

 

Sprawną fotorelację zapewnił Valerian Karchava.

 

Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez nasze Koło Naukowe! Zapraszamy już w najbliższy poniedziałek 9 maja do wysłuchania uczestników konkursu na najlepsze wystąpienia publiczne wygłaszane w języku angielskim European Public Speaking Competition.

 

Autor: Patrycja Żuławska

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Więcej [+]

Autor: Emil Wojtaluk
Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016, godz. 21:13 - Emil Wojtaluk