Newsletter IFR-KUL IV 2015

 

Serdecznie zapraszamy do lektury trzeciego numeru Newslettera IFR-KUL IV 2015

 

 

Newsletter IFR-KUL II 2015

 

Serdecznie zapraszamy do lektury drugiego numeru Newslettera IFR-KUL II 2015

 

 

Wykłady dla szkół - oferta na semestr letni 2014/15

Instytut Filologii Romańskiej KUL zaprasza młodzież gimnazjalną i licealną na wykłady poświęcone różnym zagadnieniom związanym z językiem i kulturą Francji, Hiszpanii i Włoch. Adresatami zajęć są zarówno uczniowie uczący się języka francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego, jak i wszyscy zainteresowani kulturą i językami krajów romańskich. Wykłady prowadzone będą przez pracowników IFR KUL w języku polskim oraz w językach romańskich (francuskim, hiszpańskim i włoskim). Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z listą tematów proponowanych wykładów oraz ich szczegółowym opisem:IFR wykłady_semestr letni.pdf

 

 

I Wojewódzki Konkurs Języka Włoskiego

 

Zapraszamy do udziału w I Wojewódzkim Konkursie Języka Włoskiego skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Konkurs odbywać się będzie w dwóch etapach: etap szkolny (2 marca 2015 r.) oraz etap międzyszkolny (23 marca 2015 r.). Celem zawodów jest propagowanie nauki języka włoskiego w polskim systemie oświaty. Uczestnicy konkursu zmierzą się z zadaniami sprawdzającymi poziom ich sprawności językowych (tj. rozumienia tekstu pisanego, znajomości struktur leksykalno-gramatycznych i wypowiedzi pisemnej, w drugim etapie także rozumienia tekstu ustnego) na poziomie matury podstawowej i rozszerzonej z języka włoskiego. Laureaci konkursu zostaną wyróżnieni atrakcyjnymi nagrodami.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem: Regulamin Konkursu Języka Włoskiego.docx

 

 

Teksty III Dyktanda Romanisty

 

Wszystkim uczestnikom Dyktanda gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Poniżej zamieszczamy teksty dyktanda.

 

Teksty III Dyktanda Romanisty Język FRANCUSKI

Teksty III Dyktanda Romanisty Język HISZPAŃSKI

Teksty III Dyktanda Romanisty Język WŁOSKI

 

 

III Dyktando Romanisty

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Dyktandzie Romanisty organizowanym dla uczniów gimnazjów i liceów oraz studentów KUL 13 stycznia 2015.

 

Dyktando ma formę konkursu, a jego celem jest sprawdzenie znajomości zasad ortografii jęz. francuskiego, włoskiego i hiszpańskiego u uczących się tych języków na różnych poziomach edukacji.

Uczniów i nauczycieli zainteresowanych udziałem w III Dyktandzie Romanisty zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń w nieprzekraczalnym terminie do 15 grudnia 2014 na adres koordynatorów konkursu: msowa@kul.pl (język francuski), jkudelko@kul.pl (język hiszpański), katarzyna.maniowska@kul.pl (język włoski).

 

Dokumenty do pobrania:

Dyktando Romanisty 2014-15 Regulamin.pdf

Dyktando Romanisty 2014-15 Karta zgłoszeniowa.docx

 

 

Newsletter IFR-KUL XI 2014

 

Serdecznie zapraszamy do lektury pierwszego numeru Newslettera IFR-KUL XI.2014

 

 

Wykłady dla szkół - oferta na semestr zimowy 2014/15

Instytut Filologii Romańskiej KUL zaprasza młodzież gimnazjalną i licealną na wykłady poświęcone różnym zagadnieniom związanym z językiem i kulturą Francji, Hiszpanii i Włoch. Adresatami zajęć są zarówno uczniowie uczący się języka francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego, jak i wszyscy zainteresowani kulturą i językami krajów romańskich. Wykłady prowadzone będą przez pracowników IFR KUL w języku polskim oraz w językach romańskich (francuskim, hiszpańskim i włoskim). Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z listą tematów proponowanych wykładów oraz ich szczegółowym opisem:IFR wykłady_semestr zimowy.pdf

Autor: Edyta Kociubińska
Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015, godz. 11:25 - Edyta Kociubińska