Wykłady otwarte prof. Cezarego Bronowskiego, 30 V 2023

kul_plakat_2023_wyklad_bronowskiego_1

 

 

Wydział Nauk Humanistycznych KUL oraz Italianistyka KUL serdecznie zapraszają na wykłady otwarte Pana Profesora dr hab. Cezarego Bronowskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

 

Spotkania odbędą się 30 maja 2023 w Gmachu Głównym KUL, w sali 350:

 

godz. 10.00 - wykład w języku polskim pt. "Dwór Fryderyka II na Sycylii i pierwsza szkoła poezji lirycznej w XIII wieku"

 

godz. 11.30 - wykład w języku włoskim pt. "Tra letteratura e cinema. Luigi Pirandello nel cinema: "Il viaggio" verso la libertà di Vittorio De Sica"

 

 

Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkania wszystkie zainteresowane osoby!

 


Warsztaty Wydawnictwa Nowela, 29 V 2023

W imieniu Wydawnictwa Nowela serdecznie zapraszamy na warsztaty pt. "Skuteczne metody motywacji uczniów do czynnego udziału na lekcji języka francuskiego", które poprowadzi Annick Hatterer.

Atelier odbędzie się w poniedziałek 29 maja 2023 r. w godz. 16.40-18.10, sala 243 GG.

Link do zapisu na wydarzenie.

 

nowela_cle_warsztaty-29-05-2023


Francja i Solidarność. W obronie praw człowieka, 25 V 2023

ambassade_wizyta_def_2023

 

 

 

 

Romanistyka KUL zaprasza na wydarzenie Francja i Solidarność. W obronie praw człowieka, które odbędzie się 25 maja 2023.

 

Otworzy je wystawa przygotowana przez Ambasadę Francji, Instytut Francuski w Polsce oraz Ośrodek Kultury Francuskiej, następnie odbędzie się część konferencyjna pt. Stosunki i wzajemna pomoc polsko-francuska na przestrzeni wieków, z nawiązaniem do współczesności.

 

Będziemy mieli zaszczyt gościć przedstawicieli Ambasady Francji w Polsce, Pana Audelin Chappuis, radcę ds. współpracy kulturalnej w Polsce i dyrektora Instytutu Francuskiego w Polsce oraz Panią Emeline Quentin, koordynatorkę ds. współpracy uniwersyteckiej i naukowej. 

 

Galeria zdjęć

 

Serdecznie zapraszamy pracowników i studentów KUL! Więcej...

 


Filologia romańska na KUL (studia II stopnia) - spotkanie informacyjne, 24 V 2023

Serdecznie zapraszamy studentów i absolwentów studiów I stopnia zainteresowanych studiowaniem języka francuskiego na kierunku Filologia romańska (studia II stopnia) na KUL do uczestnictwa w spotkaniu informacyjnym. W trakcie spotkania przedstawimy nowy program studiów magisterskich z dwiema specjalizacjami do wyboru, a także odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

 

webinarium_24-05-2023

 

Link do spotkania: http://tiny.pl/wztmm


Prof. Georges Jacques, "Les contes de Charles Perrault : pour les enfants ou pour les adultes ? ", 23 V 2023

 

georges_jacques_def

 

 

 

 

Katedra Kultur i Literatur Romańskich KUL serdecznie zaprasza na wykład pt. "Les contes de Charles Perrault : pour les enfants ou pour les adultes ? ", który 23 maja br. wygłosi prof. Georges Jacques z Université catholique de Louvain. Venez nombreux ! Sala 412 GG, godz. 11.00.

 

18 maja 2017 r. Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński uhonorował prof. Georges'a Jacques'a uniwersyteckim wyróżnieniem Gratae Memoriae Signum Universitatis. Było ono wyrazem uznania i wdzięczności za długoletnią pomoc i życzliwość okazywaną naszemu Uniwersytetowi oraz niezwykle cenny wkład w rozwój Instytutu Filologii Romańskiej KUL.

Relacja z wydarzenia

 

 

 


Italianistyka stacjonarnie i zdalnie/hybrydowo – spotkanie online dla kandydatów na studia 2023/24, 15 V 2023

Drogie Kandydatki i Drodzy Kandydaci na studia na kierunku Italianistyka na KUL,

serdecznie zapraszamy Was do uczestnictwa w webinarium „Italianistyka stacjonarnie i zdalnie/hybrydowo – spotkanie online dla kandydatów na studia 2023/2024” przeznaczonym dla osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów na naszej Italianistyce w październiku 2023 roku.

Podczas spotkania online poprzez MSTeams, które odbędzie się 15.05.2023 (poniedziałek) w godz. 17.00-18.30, opowiemy Wam, wraz z Koordynatorem Italianistyki KUL Panią Profesor Anną Kucharską, Panią Kierownik Biura Rekrutacji KUL Panią mgr Magdaleną Pranagal oraz naszymi Studentkami i Studentami, o naszym kierunku studiów i odpowiemy na wszystkie Wasze pytania oraz wątpliwości.

W celu zarejestrowania się na spotkanie oraz otrzymania linku, prosimy o wypełnienie niniejszego formularza: https://ankiety.kul.pl/lime3/index.php/263829?lang=pl

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie!

W imieniu Zespołu Italianistyki KUL,

Aleksandra Krauze-Kołodziej

Koordynator ds. promocji kierunku Italianistyka

Link do Wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/4gImDt92f

 

webinarium_italianistyka_15-05-2023


IV edycja Atelier littéraire. Gdańsk, 11-12 V 2023

Z przyjemnością informujemy, iż członkowie i sympatycy Koła Naukowego Romanistów KULVanda Asipenka, Maja Górska, Konrad Król, Teresa Kuleszowa oraz Martyna Socha, laureaci konkursu „Anomalia”, już 11 maja wyruszają do Gdańska. W ramach IV edycji Atelier littéraire. Gdańsk spotkają się z Hervé Le Tellier, autorem powieści L'Anomalie, za którą w 2020 roku otrzymał prestiżową Prix Goncourt.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia, a naszym studentom życzymy pobytu pełnego literackich wrażeń!

 

Więcej: https://www.facebook.com/AtelierGdansk

 

Opiekun konkursu, prof. Edyta Kociubińska

 

atelier_litteraire-gdansk_11-12-05-2023

 


Hispanistyka - Studia II stopnia: nowy kierunek od roku akademickiego 2023/24

Z przyjemnością informujemy, iż na mocy Zarządzenia Rektora KUL i Uchwały Senatu KUL z dnia 30 marca 2023 roku utworzony został nowy kierunek studiów stacjonarnych na KUL: Hispanistyka - Studia II stopnia. Kierunek zostanie uruchomiony od roku akademickiego 2023/24, zapraszamy do zapoznania się z ofertą!
 
Serwis rekrutacyjny:
 
hispanistyka_23-24

Dzień Romanisty, 25 IV 2023

dzien_romanisty-25_04_2023-program

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W imieniu

Koła Naukowego Romanistów

gorąco zapraszamy

na wydarzenie!

 


Finał Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Francji i Frankofonii, 21 IV 2023

konkurs_final_wersja_def_19-04-2023

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na etap finałowy

Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Francji i Frankofonii!

 

 

kul.pl/frquiz

 

 

Galeria zdjęć