Projekt „Studenci dla NIEPODLEGŁEJ” to wspólne przedsięwzięcie Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, którego celem jest popularyzacja wśród młodych ludzi, przede wszystkim studentów, informacji dotyczących postaci, które w znaczący sposób zapisały się na kartach historii Polski, m.in. przyczyniając się do odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości.

 

Na projekt składają się:

  1. Koncert patriotyczny „Studenci dla NIEPODLEGŁEJ”;

  2. Wystawa poświęcona promocji wartości patriotycznych.;

  3. Panel dyskusyjny „Studenci dla NIEPODLEGŁEJ”.

 

Zapraszam Państwa bardzo serdecznie do czynnego udziału w projekcie „Studenci dla NIEPODLEGŁEJ”. Historię tworzą swoimi decyzjami ludzie. Dlatego projekt ten przypomni w sposób szczególny bohaterów związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Będą to Józef Piłsudski, Ignacy Daszyński, Edward Rydz-Śmigły, Stanisław Thugutt czy też Tomasz Arciszewski.

 

Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać, tworzyć” – uczył najwybitniejszy profesor KUL św. Jan Paweł II.

 

W tym budowaniu polskiej wolności przez ponad wiek swego istnienia uczestniczył również nasz uniwersytet. Projekt ten to także wspomnienie osób, które zapisały się nie tylko na kartach historii uniwersytetu, ale również naszego kraju. Obok św. Jana Pawła II i bł. Stefana kard. Wyszyńskiego to także ks. Idzi Radziszewski, o. Jacek Woroniecki OP czy ks. Franciszek Blachnicki. W tworzeniu wolności uczestniczyli i uczestniczą również studenci. Warto więc poświęcić im ten projekt i zainteresować ich historią Polski, historią Niepodległości, historią Uniwersytetu oraz historią, która ich sercu jest bliska.

Dobrego, owocnego udziału w projekcie „Studenci dla NIEPODLEGŁEJ”!

 

Paweł Robak

Koordynator projektu „Studenci DLA NIEPODLEGŁEJ

 


Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

 

  Wsparcie Psychologiczne PSRP Towarzystwo Przyjaciół KUL • Razem przez pokolenia!

 

Autor: Grzegorz Tutak
Ostatnia aktualizacja: 24.08.2022, godz. 10:02 - Grzegorz Tutak