Sekcja Prawa Urzędniczego

Koordynator sekcji

Miłosława Malinowska

 

Opiekun naukowy

dr Jacek Szczot

 

 

 

Od 2007 r. ramach Koła funkcjonuje powołana przez członków założycieli i zatwierdzona przez Walne Zgromadzenie Sekcja Prawa Urzędniczego, której opiekunem został dr Jacek Szczot, adiunkt Katedry Nauki Administracji. Działalność Sekcji skierowana jest przede wszystkim na podnoszenie kwalifikacji zawodowej studentów jako przyszłej wyspecjalizowanej kadry urzędniczej, przybliżenie problematyki zatrudnienia w administracji, promocja kierunku administracji, a także zachęta dla obecnych studentów i absolwentów do podjęcia pracy w swoim zawodzie.

W dniach 17 - 20 kwietnia 2007 r. Sekcja zorganizowala wyjazd naukowy do Krynicy Górskiej, aby tam zastanowić się nad programem działania i funkcjonowania, a także nad zadaniami, jakie miała podjąć w 2007 r.

Przewoniczącą Sekcji w latach 2007 - 2008 była Karolina Pawlikowska.

 

 

 

 ROK AKADEMICKI 2008/ 2009

 

 

Październik 2008

- pomoc przy organizacji Konferencji " Współpraca sektora publicznego z sektorem prywatnym"

 

 

Luty 2009 

- wykład dla KNSA KUL nt Krajowej Szkoły Administracji Publicznej

 

 

 Kwiecień 2009

SPRAWOZDANIE Z WYJAZDU NAUKOWEGO KNSA KUL  DO SZCZAWNICY

21- 23 KWIETNIA 2009 R.

organizator- SEKCJA PRAWA URZĘDNICZEGO KNSA KUL

  

21 KWIETNIA 2009 R.

Wyjeżdżamy drużyną 14 osobową z Lublina o 7.00 i do Szczawnicy docieramy... dość późno- gdyż ok. 17.00 ;)

Po drodze zwiedziliśmy rynek w Brzesku. Nie przejechaliśmy również obojętnie przez Nowy Sącz- tam spacerkiem zwiedziliśmy piękne, zabytkowe centrum, ratusz a później chwila wytchnienia ... opalanie nad Dunajcem i  pyszny obiadek ;)

Szczawnica przywitała nas piękną pogodą, dzięki czemu- po zakwaterowaniu w Pensjonacie „ Denali '' mogliśmy wyruszyć na zwiedzanie miasta: Plac Dietla, centrum, Kolejka na Palenicę, .......i wiele,  wiele innych ciekawych miejsc.

Wieczorkiem, po podbojach miasta czas na naukową część wyjazdu. Seminarzyści dr Jacka Szczota, w góralskiej izbie pensjonatu przedstawili referaty o:  mobbingu- Edyta Bednarczyk, wyborze- Michał Radelczuk, procesie rekrutacji do policji- Sylwester Bednarczyk, Korpusie Służby Cywilnej-Gosia Jarończyk, dobrej administracji-Marta Budzyńska,  szkoleniach dla urzędników- projekty europejskie- Anna Mazur, Poczcie Polskiej i jej związku ze Skarbem Państwa- Michał Paszkowski oraz Kamila Gąciarz- o współpracy sektora prywatnego z sektorem  publicznym. Na koniec - dr Jacek Szczot,  podzielił się z nami swoimi doświadczeniami w administrowaniu oraz opowiedział nam o roli etyki w zawodzie, zwłaszcza zawodzie urzędnika i prawnika.

  

22 KWIETNIA 2009 R.

Dzisiaj dzień pracowity !!  O godz.  10.30 jesteśmy w Urzędzie Miasta i Gminy Szczawnica, gdzie przygotowano dla nas Konferencję. Pan Burmistrz- Grzegorz Niezgoda ( najmłodszy burmistrz w Polsce) oraz Sekretarz tamtejszego Urzędu- Tomasz Hurkała interesująco i konkretnie opowiedzieli nam o funkcjonowaniu tamtejszej Gminy, zawodzie urzędnika- jako szansie dla młodych, planie rozwoju gminy turystycznej oraz przynależności Gminy do Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych i Euroregionu Tatry.

Po Konferencji czas na poznanie górskich terenów. Wyjeżdżamy wyciągiem krzesełkowym na Palenicę (722 m.n.p.m.) tam chwila słabości, mianowicie bobslej na który nie skusił się tylko Pan Doktor J. Stamtąd idziemy niebieskim szlakiem przez: Szafranówkę, Witkulę, Łaźne Skały i zdobywamy Wysoką - gdzie kontemplujemy swój wyczyn !!!!!!! Następnie Wąwozem Homole zmierzamy na Polaną Jaworki i spacerujemy dolinką. Zmęczeni ale zadowoleni po 7 godzinach podbojów- kończymy wyprawę w regionalnej restauracji J

  

23 KWIETNIA 2009 R.

Zakwasy, obolałe stopy,... ale jest ok. !!! Nie zmarnujemy pięknej aury. Dzisiaj na rowerach. Przemierzamy urokliwy szlak wzdłuż Dunajca zachwycając się bogatą szatą Pienin!!! Koniec  wyprawy w XXIII- wiecznym Czerwonym Klasztorze kartuzów na Słowacji. Przejażdżka oczywiście z przygodami..niektórzy oczarowani urokiem gór, przewracają się na rowerze z wrażenia... inni  wydają z siebie dziwne dźwięki na widok flisiaków...;)J

Wracając do Lublina zwiedzamy  również niezwykły  zamek w Niedzicy i  Zalew Czorsztyński oraz odwiedzamy Tarnów. Podróż milcząco nie mijała nam... ujawniły się talenty wokalne...!!:)J

Wyjazd KNSA KUL zakończony !! Jednak pozostaną wspomnienia ...mam nadzieję, że miłe wspomnienia.. . dzięki temu wyjazdowi mogliśmy nie tylko porozmawiać na tematy naukowe, poznać piękno Pienin  ale również poznać lepiej siebie !!!

  

DZIĘKUJĘ SERDECZNIE UCZESTNIKOM, ZWŁASZCZA PANU DOKTOROWI

-ZA WYTRWAŁOŚĆ,  WYROZUMIAŁOŚĆ I MOTYWACJĘ

 - PRZECIEŻ GDYBY NIE WY- TO NIE BYŁO BY TEGO CO BYŁO !!!!

  

  

Małgorzata  Jarończyk

  

                                                                                                                                                                        Przewodnicząca

Sekcji Prawa Urzędniczego

KNSA KUL 

 

 

                     

 

Maj 2009

 

  21 maja 2009 r.- I Dzień Urzędnika pt." Perspektywy zatrudnienia po Administracji "

 

 

Czerwiec 2009

 

Składam serdeczne podziękowania Członkom Sekcji Prawa Urzędniczgo KNSA KUL oraz Panu Doktorowi za wspólne dzialania i zaangażowanie-  w roku akademickim 2008/ 2009  :):) 

 

Małgorzata Jarończyk

 

 

 

ROK AKADEMICKI 2009/ 2010 

 

Maj 2010

 

21 maja 2010 r. - II Dzień Urzędnika pt. " Zatrudnienie w służbach mundurowych" 

 

Czerwiec 2010

 

Składam serdeczne podziękowania Członkom Sekcji Prawa Urzędniczgo KNSA KUL oraz Panu Doktorowi i Eli Sawickiej za wspólne dzialania i zaangażowanie-  w roku akademickim 2009/ 2010  :):) 

 

Małgorzata Jarończyk

 

Autor: Kamila Gąciarz
Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013, godz. 12:46 - Paweł Kur