Dni KULtury Studenckiej „Syrtow.pl KULturalia 2012” 10 – 12 maja 2012*

 

KULturalia 2012 – To kolejna edycja Dni KULtury Studenckiej, imprezy rok rocznie organizowanej przez Wydziałowy Samorząd Studentów WZNPiE KUL. W tym roku w Tomaszowie Lubelskim KULturalia odbędą się w dniach 10 – 12 maja. Wydarzenie już drugi raz z rzędu będzie trwało trzy dni, taki wymiar jest zadowalający dla studentów oraz dla nas jako organizatorów, ponieważ pozwala nam to na zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń.

 

10 maja 2012 (Czwartek)

 

Zaczynamy na KUL-u przy ul. Lwowskiej 80 Mszą Św. o godz. 12.00, następnie przy eskorcie Policji, studenci w pochodzie ruszą do Urzędu Miasta Tomaszowa Lubelskiego, gdzie Burmistrz p. Wojciech Żukowski, przekaże im klucze do miasta, na trzy kolejne dni Tomaszów Lubelski zostanie zalany falą studenckich imprez. O godzinie 14.00 rozpocznie się pierwsza z nich będzie to turniej piłkarski „Nasze Małe Euro”, w którym weźmie udział 5 drużyn: pracownicy WZNPiE, studenci WZNPiE, drużyna Starostwa Powiatowego, drużyna Samorządowców, drużyna Strażników Granicznych. Następnie po zmaganiach piłkarskich odbędzie się pierwszy koncert w klubie studenckim rePUBlika przy ul. Lwowskiej 66a, o godzinie 20 wystąpi zespół Ludi Dobry z Ukrainy – wejście 10 zł.

 

11 maja 2012 (Piątek)

 

Następny dzień zaczynamy bardzo wcześnie bo już od godziny 12.00 w klubie studenckim rePUBlika, przy ul. Lwowskiej 66a, odbędzie się turniej gier komputerowych – Counter – Strike 1.6, w zeszłym roku turniej ten cieszył się ogromną popularnością, dlatego przygotowaliśmy drugą jego edycję, a dodatkowo atrakcyjne nagrody. W tym dniu odbędą się również Warsztaty Języka Migowego, przygotowane przez Grupę „MIGAWKI”, warsztaty te połączone są z happeningiem, który polega na użyciu języka migowego i wyrażeniu słów za pomocą gestów w najpopularniejszych polskich piosenkach, warsztaty te odbędą się na KUL-u i zaczną się o godzinie 14.00, następnego dnia tuż przed koncertem głównym, wszyscy, którzy będą brali udział w warsztatach wyjdą na scenę i będą migać do zgromadzonej publiczności, będzie to jedno z pierwszych tago typu WYDARZEŃ w Polsce.

Od godziny 15.00 rozpoczną się autorskie warsztaty „Fotografii Otworkowej” przygotowane przez Gosię Kawkę, studentkę Uniwersytetu Jagiellońskiego i pasjonatki fotografii, będzie można w specjalnie do tego przygotowanej ciemni wywołać zdjęcia zrobione przez Siebie wcześniej w trakcie spaceru plenerowego.

W parku miejskim od godziny 19.00 przygotowaliśmy dla państwa Wieczór Kabaretowy ze Stand – up-em czyli nowoczesną metodą rozbawiania tłumu rodem zza oceanu. Na scenie przed państwem wystąpi Katarzyna Piasecka zwana Kachą, do 2009 roku związana z Kabaretem Słuchajcie, tuż przed nią uczestniczka programu Stand – up – Zabij mnie śmiechem, Anna Pituła. Wieczór Kabaretowy potrwa do 21.00

Wieczór zakończymy dwoma imprezami, pierwsza z nich to Reggea Night w klubie TRAFFIC, przy ul. Kościuszki 14, gdzie przy dźwiękach Regge i Didżejskich rytmach wszyscy studenci będą mogli spędzić wspólny wieczór – oczywiście wejście za darmo dla każdego studenta. Alternatywą dla tej imprezy będzie pokaz barmański przygotowany przez Piotrka Wieczorka absolwenta poznańskiej szkoły barmańskiej, to wydarzenie odbędzie się w rePUBlice, przy ul. Lwowskiej 66a. Zapraszamy wszystkich miłośników kolorowych smaków, jak i kolorowej muzyki do wzięcia udziału w tych dwóch imprezach. Zaczynamy o 21.00

 

12 maja 2012 (sobota)

 

Sobota, to dzień główny czyli impreza plenerowa w Parku Miejskim w Tomaszowie Lubelskim, zaczynamy już od 15.30 gdzie na scenie przed państwem wystąpi zespół Exit, który w klimatach regge i ska rozpocznie to wydarzenie, następnie na scenie wystąpi zespół Le Moor, który swoim występem podtrzyma nastrój dobrego rockowego grania. Po nich ze swoim autorskim programem wystąpi grupa Stforky Sound z dwoma frontmenami Kiyoshi Selecta i Jabcok Selecta, oraz Malwina Żygowska, która pokaże nam prawdziwy dancehall, grupa ta działająca pod nazwą Dancehall Laid Back, pozwoli nam się duchowo i dźwiękowo przygotować na najważniejsze wydarzenie tych KULturaliów czyli występ gwiazdy wieczoru JUNIOR STRESS oraz zespołu SUN EL BAND.

 

SERDECZNIE WAS WSZYSTKICH ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KAŻDYM Z TYCH WYDARZEŃ.

 

ZAGRAJCIE Z NAMI!!!

 

Wydziałowy Samorząd Studentów

 

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu do dnia wydarzenia.

 

www.facebook.com/wss.tomaszow

 Adres do wydarzenia na facebook-u: http://www.facebook.com/events/391828154190377/

 

KULturalia!!!

 

Autor: Mateusz Liszka
Ostatnia aktualizacja: 23.04.2012, godz. 18:58 - Mateusz Liszka