Na każde szkolenie jak i warsztat prowadzimy wcześniejsze zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniach 06.04.-11.04.2015 r.  Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana wyślij e-mail na adres: szkolenia.knse@wp.pl, w treści maila należy wpisać:

-imię i nazwisko

-tytuł szkolenia na które chcą się Państwo zapisać.

 

 

1. Współczesne forum finansowe: gromadzenie kapitału

 

Data: 13.04.2015 r. (Poniedziałek)

Godzina: 17:00 - 19:00 

Sala:C-C

Prowadzący: Marcin Klajne i Rafał Kurzydłowski - specjaliści ds. inwestycji i ubezpieczeń w firmie Horyzont-In

Ilość osób: 25

 

Szkolenie poprowadzą Marcin Klajne i Rafał Kurzydłowski - specjaliści ds. inwestycji i ubezpieczeń w firmie Horyzont-In. Podczas szkolenia zostaną przedstawione informacje na temat możliwości gromadzenia kapitału, w tym produktów o charakterze inwestycyjnym, dostępnych na współczesnych rynkach finansowych. Zaprezentowane zostaną korzyści i wady poszczególnych, wybranych produktów inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. Trenerzy przedstawią sposoby efektywnego budowania własnego kapitału.

 

2. Kreatywność w biznesie

 

Data: 14.04.2015 r. (Wtorek)

Godzina: 15:00 - 17:00 

Sala:C-01C

Prowadzący: Aleksander Burdziak, członek KNSE KUL

Ilość osób: 15

 

Szkolenie przeprowadzi Aleksander Burdziak student I roku I stopnia ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, członek KNSE KUL. A z racji, iż był przewodniczącym Klubu Rozwoju Osobistego w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu i uczestnikiem warsztatów "Zarządzanie komunikacją w Zespołach Projektowych", jest odpowiednią osobą, by przeprowadzić to szkolenie. Uczestnicy uzyskają wiedze na temat wykorzystania swojej kreatywności w biznesie. Oprócz teorii, będą również mieli do wykonania zadania praktyczne przygotowane przez trenera.

 

3. ABC giełdy

 

Data: 14.04.2015 r. (Wtorek)

Godzina: 17:00 - 19:00 

Sala:C-01C

Prowadzący: dr Krzysztof Bednarz, KUL

Ilość osób: 25

 

Szkolenie poprowadzi dr Krzysztof Bednarz - adiunkt Katedry Instytucji i Rynków Finansowych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, który od wielu lat zajmuje się funkcjonowaniem giełdy papierów wartościowych. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak identyfikować ewentualne ryzyka i prognozowane zyski związane z rozpoczęciem gry giełdowej. Trener wskaże jak można pozyskiwać środki finansowe tą drogą, na ewentualny rozwój biznesu.

 

4. Prezentacja elektronicznego ZUS (PUE ZUS), jako narzędzia dla            początkujących przedsiębiorców

 

Data: 16.04.2015 r. (Czwartek)

Godzina: 10:00 - 11:00 

Sala:C-526

Prowadzący: Maciej Raszewski – Główny Specjalista ZUS Oddział w Lublinie

Ilość osób: 25

 

Podczas prezentacji pokażemy, jak przedsiębiorca może oszczędzać czas i pieniądze, wykorzystując PUE do kontaktów z ZUS. Zaprezentujemy, jak posługiwać się PUE przy zgłaszaniu do ubezpieczeń siebie i pracowników, rozliczaniu i opłacaniu składek, czy załatwianiu niezbędnych dla przedsiębiorcy dokumentów (na przykładzie zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami).

 

5. Jak odnieść sukces zawodowy

 

Data: 16.04.2015 r. (Czwartek)

Godzina: 11:00 - 12:30 

Sala:C-321

Prowadzący: mgr Paweł Jakubowski - członek KNSE KUL

Ilość osób: 25

 

Szkolenie przeprowadzi Paweł Jakubowski - doktorant socjologii, piszący pracę doktorską i prowadzący zajęcia dydaktyczne ze studentami KUL. Uczestnicy szkolenia zwiększą wiedzę na temat cech i umiejętności, które warunkują odniesienie sukcesu, również zawodowego. Trener omówi dlaczego jednym udaje się osiągnąć sukces, a innym nie.

 

 

6. Jak zostać aktuariuszem

 

Data: 16.04.2015 r. (Czwartek)

Godzina: 14:10 - 15:50 

Sala:C-623

Prowadzący: dr Anna Spoz, KUL

Ilość osób: 25

 

Szkolenie poprowadzi drAnna Spoz - adiunkt Katedry Finansów Publicznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II i nauczyciel akademicki specjalizujący się w finansach oraz rachunkowości przedsiębiorstw. W ramach szkolenia zaprezentowane zostaną warunki konieczne, aby zostać aktuariuszem. Trener omówi zalety tego zawodu.

 

7. Fundusze Europejskie – Twoją szansą na start

 

Data: 17.04.2015 r. (Piątek)

Godzina: 10:00 - 12:00 

Sala:C-623

Prowadzący: Krzysztof Prybuła - Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lublinie, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Ilość osób: 25

 

Szkolenie poprowadzi Krzysztof Prybuła – główny specjalista ds. informacji o Funduszach Europejskich, pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Jest to osoba, która ma duże doświadczenie w zakresie prowadzenia takich szkoleń. W ramach programu poruszane będą kwestie związane z pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych na działalność gospodarczą, również w formie startup-u. Uczestnicy dowiedzą się jak starać się o przyznaniu funduszy, a szczególnie w zakresie wypełniania wniosku.

 

8. Trochę wiedzy o startup-ach dla licealistów

 

Data: 17.04.2015 r. (Piątek)

Godzina: 12:00 - 14:00 

Sala:C-919

Prowadzący: KNSE KUL

Ilość osób: 25

 

Warsztat zostanie przeprowadzony przez Izabelę Kwaśnik i Martę Stachnik, członkinie Zarządu KNSE KUL. Będzie to warsztat mający na celu przekazanie podstawowych informacji uczniom szkół ponadgimnazjalnych, w zakresie funkcjonowania w warunkach polskiej gospodarki działalności gospodarczej w formie startup-ów. Uczestnicy dowiedzą się jak postawić pierwsze kroki we własnym biznesie i na pomoc jakich organizacji mogą liczyć.

Autor: Renata Karwowska
Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015, godz. 12:17 - Renata Karwowska