Co to jest "Wampiriada"?

 

To ogólnopolski projekt honorowego oddawania krwi przez młodzież akademicką organizowany przez NZS przy współpracy RCKiK. Jest realizowany przez większość Komisji Uczelnianych NZS w kraju. Staramy się, aby każdy student oddający krew otrzymał oprócz 8 czekolad, batonika i soczku (to od RCKiK) jakiś drobny prezent. Cała akcja jest organizowana i wypromowana przez NZS (plakaty, informacje, ulotki, zaproszenie gości z uczelni i nie tylko, pomoc przybyłym studentom w wypełnianiu ankiety i wsparcie na duchu. :)

 

Po co jest "Wampiriada"?

 

Celem priorytetowym "Wampiriady" jest promowanie honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia wśród młodzieży akademickiej oraz zebranie jak największej ilości krwi w myśl motta: "... bo każda kropla jest ważna". 450 ml to tak niewiele, a może uratować życie! Dodatkowo podczas akcji można zarejestrować się w banku dawców szpiku.

Wampiriada na KUL'u - podsumowanie

 

 

Podziękowania

 

Przede wszystkim chcielibyśmy serdecznie podziękować. Władzom KULu i Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jedni udostępnili miejsce, drudzy sprzęt i personel , a bez tego Wampiriada nie mogłaby się odbyć.

 

Dzięki wszystkim WAM, którzy przyszliście, bo bez Was ta Akcja nie miałaby w ogóle sensu. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem waszej chęci pomocy innym i poświęcenia w oczekiwaniu na swoją kolej. Nie spodziewaliśmy się takiej ilości osób, dlatego część niestety musieliśmy odesłać do Centrum Krwiodawstwa, za co serdecznie przepraszamy, ale zmusiły nas do tego po prostu realia pobierania krwi.

 

Dziękujemy sponsorom, bez których ta Akcja byłaby mniej atrakcyjna. Dzięki nim, każda osoba, która oddała krew mogła dostać drobny upominek.

 

Krótkie podsumowanie liczbowe

 

Ogólnopolska akcja honorowego krwiodawstwa Wampiriada odbyła się na naszej uczelni 23.11.2011. Cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród studentów. Już w przeciągu pierwszych piętnastu minut przybyło ponad trzydzieści osób chcących oddać krew.

 

Zebraliśmy 24,75 l krwi od 55 krwiodawców. Wynik ten cieszy, zwłaszcza że rok temu tylko ok. 30 osób mogło oddać krew.

 

Powodzenie „Wampiriady” nigdy nie byłoby tak duże gdyby nie nagłośnienie w mediach i oczywiście sponsorzy, którym bardzo dziękujemy za współpracę.

 

 

Kolejna Wampiriada już niedługo, prawdopodobnie w maju. Dbajcie zatem o siebie, abyście mogli oddać krew i kolejny raz pomóc komuś w walce o życie. Mamy nadzieję, że do zobaczenia!

  

 
       PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Magdalena Gębala
Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012, godz. 12:13 - Magdalena Gębala