TVP Lublin i 2 odc. o KUL CAN

tvptop

W TVP Lublin trwa montaż drugiego odcinka filmu o naszym uniwersytecie, tym razem o zaangażowaniu KUL CAN w Indiach, Nepalu i w kilku innych krajach. Emisja zaplanowana na 30 stycznia godz 19:15 

2019-01-18 Czytaj dalej...

Dyrektor KUL CAN w TVP3 Lublin

top-kulcan

 

16 stycznia na antenie TVP3 Oddział w Lublinie, wyemitowany został w ramach cyklu programów publicystycznych "Włączeni i aktywni", odcinek o dyrektorze KUL CAN, Prof. KUL, dr hab. Bogusławie Marku.

 

2019-01-18 Czytaj dalej...

KUL CAN na Kanthari Talks 2018

kantharitop

 

Podczas niedawnej uroczystości KANTHARI TALKS 2018 która odbyła się w Bangalore (Indie) dyrektor KUL CAN został oficjalnie przyjęty do grona KANTHARIS jako Yellow Kanthari. Do tej kategorii społecznych wizjonerów założyciele fundacji Braille Without Borders i organizacji „Kanthari” zaliczają – „Inventors creating new products, strategies or concepts for social change”.

 

 

2018-12-27 Czytaj dalej...

Jubileusz Koła Naukowego Studentów Niesłyszących i Słabosłyszących "Surdus Loquens"

surdus

 

Pragniemy bardzo gorąco zaprosić Państwa na Jubileusz 10-lecia Koła Naukowego Studentów Niesłyszących i Słabosłyszących „Surdus Loquens”, który odbędzie się 8 grudnia 2018 roku, o godzinie 16:30 w sali C-605.

 

 

2018-12-06 Czytaj dalej...

KUL CAN w Indiach

top-kulcan

 

W ramach współpracy KUL z ośrodkiem dla dzieci niewidomych w Laskach dyrektor KUL CAN  prowadzi w Indiach warsztaty dla niewidomych dzieci i ich nauczycieli w Bangalore, w Jyothi Seva Home for Blind Children sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, zgromadzenia założonego przez Matkę Różę Czacką. 

 

 

2018-11-30 Czytaj dalej...

Relacja z Międzynarodowego dnia Osób Niewidomych

topplakat

 

Relacja KUL CAN z Międzynarodowego dnia Osób Niewidomych z Attrium Collegium Norwidianum 

 

 

2018-11-14 Czytaj dalej...

13 listopada – Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych

top13xi

 

 

KUL CAN zaprasza w godz. 10:00 - 14:00

na 

Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych

 

Wpadnij w przerwie w zajęciach do Atrium Collegium Norwidianum.  Sprawdź jak to jest kiedy się nie widzi – zrób kanapkę, rozwiąż krzyżówkę, obejrzyj znany obraz, znajdź sklep na dźwiękowym planie centrum handlowego, zalicz błyskawiczny kurs brajla, porozmawiaj z Mariną, Walerią i Agatą o fotografii dla niewidomych.

2018-11-12 Czytaj dalej...

21 października – uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego

inauguracja

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich podopiecznych KUL CAN do udziału w tym wyjątkowym w tym roku wydarzeniu. Setna inauguracja roku akademickiego zdarza się tylko raz!

Wszystkim studentom życzymy wspaniałego roku, pełnego satysfakcji i radości ze studiowania na KULu.

 

inauguracja-roku-akademickiego-2018-19,art_82522.html

 

Pracownicy KUL CAN

2018-10-17

KUL CAN na Lubelskim Festiwalu Nauki

lfn_logo

 

KUL CAN zaprasza na swoje projekty i sprawdzenie 

 

Jaki jest w dotyku język angielski? Niezwykłe pomoce dydaktyczne dla niezwykłych uczniów

 

Mówiące obrazki, pióro, które samo czyta tekst i dotykowy szyfr dzięki któremu można odnaleźć ukryty skarb to tylko część atrakcji jakie czekają na uczestników tej niezwykłej lekcji języka angielskiego. Niezwykłej bo przez część tej lekcji uczniowie będą mieli zasłonięte oczy a nowe wyrazy będą poznawali za pomocą dotyku, słuchu i zapachu. W sprawdzeniu co udało się zapamiętać z lekcji pomoże magiczna tabliczka, która spełni rolę bezstresowego egzaminatora.

 

2018-09-05 Czytaj dalej...