Bieżące

W najbliższą sobotę, 28 lutego, na KUL odbędzie się II Turniej piłki nożnej o Puchar Rektora KUL. Organizatorem turnieju są Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Uczniowski Klub Sportowy "Widok" SP 51.

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Integracji Europejskiej pod hasłem  „Rada Europejska w systemie instytucjonalnym Unii Europejskiej. Nagrodą główną w Konkursie jest indeks na kierunek Europeistyka (prowadzony w języku polskim lub angielskim) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, przewidujemy także atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 marca 2015 r. (decyduje data stempla pocztowego)

Zapraszamy uczniów do udziału w II edycji Konkursu o Polsce, Europie i świecie. Wygrać można indeks na kierunki prowadzone w Instytucie Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych Wydziału Nauk Społecznych KUL: bezpieczeństwo narodowe i stosunki międzynarodowe. Termin nadsyłania zgłoszeń - 25 luty. Termin testu na KUL - 18 marca.

24.02.2015 - 20.03.2015

Dzień Otwarty KUL

20 marca 2015 r. zapraszamy na Dzień Otwarty KUL. Wykłady, warsztaty, możliwość zwiedzenia Uniwersytetu, spotkania z wykładowcami, studentami i absolwentami oraz wiele innych ciekawych wydarzeń czeka na uczniów szkół ponadgimnazjalnych i wszystkich zainteresowanych studiami na KUL. Szczegółowy plan już wkrótce.

Zachęcamy do polubienia naszego profilu rekrutacyjnego: facebook.com/kandydatKUL

28 lutego o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Sceny Plastycznej KUL przy Rynku 8 zostanie otwarta wystawa rzeźby Antoniego Janusza Pastwy (ASP Warszawa).

23 lutego 2015 r., o godz. 16.00 w bibliotece Instytutu Historii odbędzie się wernisaż wystawy prac inspirowanych Powstaniem Styczniowym.

 

Plakat (pdf)

Rektor KUL oraz Dyrektor Instytutu Historii Sztuki KUL zapraszają na wystawę prac z Galerii Starmach pt. Niezrealizowana polichromia JERZEGO NOWOSIELSKIEGO dla kościoła akademickiego KUL - Muzeum Uniwersyteckie Historii KUL.

Ks. dr Romuald Jakub Weksler-Waszkinel, emerytowany pracownik Wydziału Filozofii został laureatem Nagrody im. Ks. Stanisła­wa Musiała za rok 2014. Księdza Doktora nagrodzono za całokształt twórczo­ści na rzecz dialogu i pojednania.

Dyrektor Instytutu Prawa Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz Fundacja Centrum Badań ADR „Prawo i Gospodarka” zapraszają Uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie pn. "Znaj swoje prawa". Konkurs odbędzie się 27 marca 2015 r. Termin nadsyłania zgłoszeń upłynie 16 marca 2015 r.

 

Szczegółowe informacje

Centrum Egzaminacyjne Hanyu Shuiping Kaoshi, które działa przy Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL, zaprasza wszystkich uczących się języka chińskiego na egzamin państwowy HSK. Najbliższy termin egzaminu 28 marca 2015 r.
Szczegółowe informacje dotyczące zapisów zamieszczone są na stronie: Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL

 

 

Katedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów do udziału w V Ogólnopolskim Międzyuczelnianym Konkursie Oratorskim, który odbędzie się na KUL 25 marca 2015 r. - Kolegium Jana Pawła II, Aula C-1031, godz. 11.00.

Rozpoczął się nabór na wyjazdy na studia i praktyki w roku akademickim 2015/16 w ramach programu Erasmus+: Szkolnictwo wyższe (Mobilność edukacyjna: KA1-HE).

Nabór potrwa do 6 marca.

slomkowski_kul_plakat_2014Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza w dniach 2 grudnia 2014 - 31 marca 2015 na wystawę Ks. prof. Antoni Słomkowski - Rektor heroiczny (1944-1951), w 70-tą rocznicę powojennej działalności KUL (1944-2014) - ul. Chopina 27, IV piętro.

Od października 2014 r. na KUL odbywa się cykl wykładów otwartych pt. Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa. W wykładach udział biorą także uczniowie.

Wkrótce

W niedzielę  1 marca 2015 r. zapraszamy do Kościoła Akademickiego KUL, na godz. 18.00 na premierowe wykonanie Gorzkich Żali w współczesnej aranżacji. Organizatorami koncertu są Duszpasterstwo Akademickie KUL, Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL, Instytut Hiszpańsko-Polski, Pro Iberia oraz Fundacja Niepodległości.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 1 marca 2015 r. o godz. 13.00 w Kościele Garnizonowym w Lublinie odbędzie się koncert „Polsko święta! Polsko wieczna!”.
Koncert objął patronatem Rektor KUL. 

PLAKAT_konf_zwykly_czl_w_mediach_KULKatedra Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej Obraz "zwykłego" człowieka w mediach. Konferencja odbędzie się w Ośrodku Oświatowo-Szkoleniowym ARKADIA (Czerniawy 1) w Kazimierzu Dolnym w dniach 2-4 marca 2015 roku.

"Teatr ITP" ogłasza nabór do chóru i teatru w związku z przygotowaniami do nowego musicalu FAUST. Zapraszamy obecnych studentów I i II roku.
3 marca 2015 r. (wtorek) - godz. 18.00 GG-110.
Szczegóły na stronie itp.kul.lublin.pl/nabor-do-itp

studnia_w_CzadzieKoło Naukowe Studentów Psychologii KUL zaprasza w dniu 3.03.2015 r., godz. 15.00 na uroczyste otwarcie wystawy promującej budowę studni w Czadzie "Byłem spragniony a daliście mi pić". Wystawę będzie można oglądać do 10.03.2015 r. w Atrium Collegium Norwidianum

retrospektywa_2

Akademicki Klub Myśli Społeczno - Politycznej Vade Mecum KUL oraz Fundacja Niepodległości, w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" zapraszają w dniach 4-6 marca 2015 r. na Retrospektywę Festiwalu Filmów Dokumentalnych NNW Gdynia 2014.