Bieżące

Rektor KUL, ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński w dniu 1 grudnia 2015 r., o godz. 21.00 w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze poprowadzi Apel Jasnogórski, podczas którego zawierzy Matce Bożej Katolicki Uniwersytet Jana Pawła II oraz całą społeczność akademicką naszej uczelni.


Zachęcamy do włączenia się dziś wieczorem do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo transmitowane będzie przez Telewizję Trwam oraz Radio Maryja.

Od 1 grudnia 2015 r. do 15 lutego 2016 r. trwa rekrutacja zimowa na studia II stopnia na kierunkach: architektura krajobrazu, gospodarka przestrzenna, i inżynieria środowiskowa.

 

Więcej informacji można znaleźć w serwisie rekrutacyjnym KUL.

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL zaprasza na wykłady otwarte prowadzone przez Prof. Nancy Baker, amerykańską adwokat pt.: Death in the U.S.:  Intestacy, Wills, and Non-Probate Transfers, które odbędą się w dn. 1–10 grudnia 2015 r.

 

Więcej...

Biblioteka Uniwersytecka KUL  zaprasza na wystawę "Lubelska Szkoła Filozoficzna - Założyciele". Otwarcie wystawy nastąpi 4 listopada 2015 r. o godz. 12 w holu Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Będzie ona czynna do 31 stycznia 2016 r.

 

Wystawę organizują pracownicy Czytelni Głównej i Czytelni Teologiczno-Filozoficznej przy współudziale pracowników Katedry Metafizyki.

 

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.


ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.


Apel Rektora KUL w sprawie poparcia inicjatywy budowy pomnika ks. Idziego Radziszewskiego

 

 

 

Dziękujemy Politechnice Lubelskiej i Uniwersytetowi Marii Curie-Skłodowskiej za włączenie się w akcję zbioru podpisów.

 

Wkrótce

Akademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej "Vade Mecum" oraz Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL organizują 2 grudnia 2015 r. spotkanie Powstania Śląskie. Walka i wsparcie. Wydarzenie odbędzie się w Collegium Norwidianum KUL, sala CN 107, o godz. 18.

Wydział Nauk Społecznych organizuje spotkanie z dr. Ivanem Gyurcsikiem, Ambasadorem Węgier w Polsce. Wydarzenie wpisuję się w cykl Debaty dyplomatyczne KUL i odbędzie się 3 grudnia 2015 r., o godz. 14.10 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW 219 (Al. Racławickie 14). Spotkanie poprowadzi Ambasador Andrzej Jaroszyński, a wykład będzie wygłoszony w języku polskim.

Instytut Teologii Duchowości KUL zaprasza na konferencję naukową Święty Mikołaj biskup w w duchowości i kulturze Europy w ramach XL Dni Duchowości. Wydarzenie odbędzie się 3-4 grudnia 2015 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, Aula im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (Gmach Główny).

Instytut Socjologii KUL oraz Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zapraszają do udziału w Inauguracji Ogólnopolskiego Seminarium Metodologicznego (nie tylko) dla Socjologów, która odbędzie się dnia 3 grudnia 2015 r., w Gmachu Głównym KUL, w sali GG-208, o godz. 16.

 

W dniach 3-5 grudnia 2015 r. Biblioteka Uniwersytecka KUL organizuje kiermasz książki.

 

Więcej...

Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w ramach Poznańskiego Festiwalu Mozartowskiego odbywającego się w Poznaniu wykona Reqiuem W. A. Mozarta w 224. rocznicę śmierci kompozytora. Wydarzenie odbędzie się 4 grudnia 2015 r. o godz. 23 w Archikatedrze Poznańskiej.