Bieżące

W dniu 27 marca 2014 r. w Collegium Iuridicum odbył się III Ogólnopolski Test Wiedzy o Administracji Publicznej zorganizowany przez Instytut Administracji dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 85 uczestników z całej Polski, najliczniej reprezentowana była Lubelszczyzna.

Od października 2014 r. na KUL odbywa się cykl wykładów otwartych pt. Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa. W wykładach udział biorą także uczniowie.

Wkrótce

W Poniedziałek Wielkanocny 6 kwietnia 2015 r. JM ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński, Rektor KUL odprawi Mszę św. w Bazylice św. Krzyża w Warszawie transmitowaną przez I program Polskiego Radia.
Oprawa muzyczna Mszy św. w wykonaniu Chóru KUL pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki.

Aniela_hr._Potulicka

 

8 kwietnia 2015 r. przypada 154. rocznica urodzin Anieli hrabiny Potulickiej (8 IV 1861 - 17 X 1932), katolickiej działaczki społecznej i oświatowej, ofiarodawczyni Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Z tej okazji Rektor KUL zaprasza na wystawę poświęconą osobie i życiu Hrabiny, pt. Bogu i Ojczyźnie - hrabina Aniela Potulicka. Otwarcie wystawy odbędzie się 8 kwietnia o godz. 16.00 w holu Czytelni Głównej Biblioteki Uniwersyteckiej KUL (ul. Chopina 27). 

W związku z peregrynacją relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w dniach 12 - 19 kwietnia 2015 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędą się uroczystości połączone z wykładami i prelekcjami. Zapraszamy do rozważań i wspólnej modlitwy.
Szczegóły

W niedzielę 12 kwietnia 2015 r. o godz. 19.00 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach odbędzie się koncert poświęcony pamięci św. Jana Pawia II w 10. rocznicę śmierci. W programie: REQUIEM Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wśród wykonawców znajduje się Chór Akademicki oraz Chór Instytutu Muzykologii KUL.

Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli zaprasza w dniu 13 kwietnia 2015 r. na konferencję „Role uczestników postępowań sądowych – wczoraj, dziś i jutro”. Miejsce Konferencji: ul. Mariacka 9 (Budynek Kurii/Instytutu Teologicznego w Sandomierzu). Program konferencji

Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris oraz Katedra Prawa Wyznaniowego KUL serdecznie zapraszają na wykład mec. Nikolasa Nikasa pt. Wokół kształtu ustawy o in vitro: współczesna medycyna i biotechnologia a nowe kierunki działań prawnych, który odbędzie się 14 kwietnia 2015 r. o godz. 11.30 w auli CI-300 Collegium Iuridicum przy ul. Spokojnej 1.