Bieżące

W październiku na KUL rozpocznie się cykl wykładów otwartych pt. Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa. Wykłady będą odbywały się raz w miesiącu. Skierowane są do studentów KUL oraz zaproszonych uczniów. Pierwszy wykład odbędzie się 23 października 2014 r.

Sekcja Obsługi Wymian Międzynarodowych KUL, informuje, że do 14 listopada 2014 r. trwa nabór na wyjazdy pracowników w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych i w celach szkoleniowych w ramach programu Erasmus+ 2014-15. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.kul.pl/Erasmus.

wystawa_ikon_K._Bieniasz_2Instytut Filologii Słowiańskiej KUL w ramach obchodów jubileusz 25-lecia zaprasza na wystawę ikon autorstwa Pani Katarzyny Bieniasz.
Wystawa będzie czynna od 17 października do 5 listopada w Atrium Collegium Norwidianum.

24.09.2014 - 31.12.2014

Książka po liftingu - wystawa

wystawa_ksiazka_po_liftingu_2

 

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę pt. Książka po liftingu, która prezentuje rezultaty prac konserwatorskich przeprowadzonych na zbiorach specjalnych BU KUL, wyselekcjonowanych do digitalizacji w ramach projektu Lubelska Biblioteka Wirtualna. Wystawę można obejrzeć do końca roku.

Wkrótce

Katedra Prakseologii Pastoralnej KUL zaprasza 5 listopada 2014 r. na sympozjum pt. Ks. prof. dr hab. Adam Ludwik Szafrański teologiem pastoralnym i promotorem laikatu w Polsce. Sympozjum z okazji 10. rocznicy śmierci Ks. Profesora A. L. Szafrańskiego - Kolegium Jana Pawła II, s. C-1031.

W dniach 6-7 listopada 2014 r. odbędzie II Międzynarodowa Konferencja Językoznawcza Linguistics Beyond and Within pod hasłem Challenging ideas and innovative applications. Oficjalnym językiem konferencji jest język angielski. Szczegóły na http://lingbaw.webclass.co/.

Katedra Biografistyki Pedagogicznej KUL zaprasza w dniach 7-8 listopada 2014 r. na II Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową pt. Światopoglądowo-społeczne koncepcje wychowania i edukacji akademickiego Lublina - ul. Droga Męczenników Majdanka 70, budynek 3.

Katedra Prawa Wyznaniowego KUL oraz Polski Instytut Katolicki „Sursum Corda” zapraszają w dniach 12-13 listopada 2014 r. do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. Obecność krzyża w przestrzeni publicznej państw europejskich - Aula im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.

 

W dniach 14-15 listopada 2014 r. odbędzie się na KUL XXXV Ogólnopolskie Sympozjum Katechetyczne pt. Edukacja seksualna w katechezie. Szanse i wyzwania.

Rektor KUL serdecznie zaprasza 16 listopada na kolejny koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Tym razem będzie to Nadzwyczajny Recital Chopinowski Krzysztofa Jabłońskiego.