Bieżące

Inwencja i inspiracja w kulturze wczesnonowożytnejKatedra Literatury Staropolskiej KUL oraz Pracownia Literatury Renesansu i Baroku IBL PAN zapraszają na konferencję Inwencja i inspiracja w kulturze wczesnonowożytnej”  z cyklu "Kolokwia staropolskie", która odbędzie się 27-29 września 2016 r. w Domu Pracy Twórczej KUL, w Kazimierzu Dolnym.


Konferencja V KongresWielkimi krokami zbliża się V Kongres Kultury Chrześcijańskiej, który będzie rozpoczynał obchody jubileuszu 100-lecia KUL. Obu tych ważnych wydarzeń dotyczyła konferencja prasowa z udziałem Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika oraz Rektora KUL ks. prof. dra hab. Antoniego Dębińskiego, która miała miejsce 22 września 2016 r. w Muzeum Uniwersyteckim.

 

Więcej

 

Fotorelacja

 

Materiał filmowy

logo wolontariusz na medalKonkurs „Wolontariusz na medal 2016” ma na celu docenienie osób, które bezinteresownie angażują się w pomoc dla innych. Miło nam, że w gronie dziewięciu osób nominowanych w konkursie znalazł się student pedagogiki II stopnia w KUL, Jakub Drozd, który od kilku lat aktywnie działa na rzecz potrzebujących.

 

Więcej

plakat II Kongres HispanistówKoło Hiszpańsko-Polskie przy KUL wraz z Kołem Naukowym Doktorantów Wydziału Nauk Humanistycznych KUL zapraszają wszystkich młodych badaczy (studentów, doktorantów) do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Kongresie Młodych Hispanistów, który odbędzie się w dn. 17-19 listopada 2016 r. Kongres jest skierowany do osób zainteresowanych problematyką hispanistyczną i prowadzących badania w zakresie studiów hispanistycznych w szerokim tego słowa znaczeniu. Termin zgłoszeń upływa 21 października 2016 r.

 

Więcej..

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.


ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

 

Więcej...

 

 

Wkrótce

Katedra Historii Starożytnej i Bizantyńskiej KUL, Instytut Judaistyki UJ oraz Zakład Historii Starożytnej UW zapraszają na XI Sympozjum dotyczące starożytnego Bliskiego Wschodu „Obcy w kulturach starożytnego Bliskiego Wschodu”, które odbędzie się 29-30 września 2016 r. w Dworku Staropolskim KUL.

 

konferencja przynależność do KościołaKatedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL, Instytut Teologiczny im. Św. Józefa Bilczewskiego we Lwowie oraz Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową „Przynależność do Kościoła Katolickiego”, która odbędzie się 30 września 2016 r. w Instytucie Teologicznym im. Św. Józefa Bilczewskiego we Lwowie.

3 października 2016 r. rozpoczynają się zajęcia dydaktyczne w semestrze zimowym. Z tej okazji zapraszamy całą społeczność uniwersytecką, a zwłaszcza studentów I roku na Mszę św. w Kościele Akademickim KUL o godz. 9.00, której przewodniczyć będzie Prorektor ds. Studenckich ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL.

Studentów I roku zapraszamy również na spotkania informacyjne poszczególnych Wydziałów i kierunków.

 

Więcej

 

W niedzielę 9 października 2016 r.  o godzinie 17.00 w Kościele Akademickim KUL zostanie odprawiona Msza Święta za śp. Profesor Teresę Kukołowicz.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich Przyjaciół i Uczniów Pani Profesor. Podtrzymując tradycję świętowania imienin Pani Profesor spotkamy się po Mszy Świętej w sali C-220, aby we wspólnej rozmowie podzielić się doświadczeniami i refleksjami dotyczącymi życia i pracy Osoby będącej wzorem Prawdziwego Pedagoga, Dobrego Nauczyciela i Życzliwego Przełożonego.


Uczniowie Pani Profesor

100 na 100Obrazy i rysunki Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego czy Jerzego Nowosielskiego, a także cenne rzeźby, porcelanę i rękopisy pochodzące ze zbiorów KUL będzie można podziwiać w Zamku Królewskim w Warszawie. Wystawa 100 na 100. Sto najcenniejszych dzieł sztuki ze zbiorów KUL na stulecie KUL” potrwa od października do grudnia 2016 r. Prezentowanych na niej będzie sto najcenniejszych dzieł sztuki ze zbiorów muzealnych KUL. Wystawa to jeden z elementów obchodów jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu.

 

Więcej

logo Kongres Kultury ChrześcijańskiejJuż po raz piąty w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się Kongres Kultury Chrześcijańskiej. W tym roku będzie miał miejsce w dniach 13-16 października pod hasłem „Wolność ocalona. Chrześcijańskie światło na ludzkich drogach”. Kongres zainauguruje obchody Jubileuszu 100-lecia KUL.

 

Więcej