Sekcja Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych Polskiego Towarzystwa Filozoficznego zaprasza do udziału w IX Warsztatach Filozofii Przyrody, które odbędą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 2-5 lipca 2015 r.

01.07.2015 - 04.07.2015

XI Zlot Filozoficzny - Lublin 2015

Zapraszamy do udziału w XI Zlocie Filozoficznym! Tegoroczny Zlot odbędzie się w dniach 2-4 lipca 2015 r. w Lublinie. Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Ośrodek Badań Filozoficznych, a lokalnym organizatorem tegorocznej edycji jest Wydział Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Zlot Filozoficzny jest konferencją międzynarodową, gromadzącą każdego roku około setki uczestników. Przede wszystkim są to studenci i doktoranci filozofii oraz kierunków pokrewnych, m. in. logiki, lingwistyki, kognitywistyki, psychologii, socjologii czy kulturoznawstwa. Zgodnie z ideą Zlotu wystąpieniom młodych adeptów filozofii towarzyszą wystąpienia doświadczonych badaczy tej dziedziny wiedzy. Więcej informacji na stronie www.kul.pl/zlot.filozoficzny.

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zapraszają  w dniach 26.06 - 21.09.2015 r. na wystawę Ex Thesauro Universitatis.

Zbiory sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II można oglądać  w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu, ul. Zamkowa 12.

Wystawa pod honorowym patronatem:
JE Biskupa Sandomierskiego - Krzysztofa Nitkiewicza
Marszałka Województwa Świętokrzyskiego - Adama Jarubasa
Starosty Powiatu Sandomierskiego - Stanisława Masternaka
Burmistrza Miasta Sandomierza - Marka Bronkowskiego

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

Od 27 kwietnia 2015 r. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu można obejrzeć wystawę Śląskiej rzeźby gotyckiej ze zbiorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Termin otwarcia wystawy został przedłużony - ze zbiorami będzie się można zapoznać do 19 lipca.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

Czytanie z kawą Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 24-26 kwietnia 2019 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna,  oraz Wypożyczalnia będą otwarte  do  godz. 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik korzystający do późna z zasobów bibliotecznych zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

26.04.2019 - 28.04.2019

"Weekend z florystyką"

weekend_z_florystyka Instytut Architektury Krajobrazu KUL, Szkoła Policealna Pracowników Służb Społecznych oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, zapraszają na "Weekend z florystyką", który odbędzie się w dn. 27 - 28 kwietnia 2019 r. w godz. 10.00 - 17.30 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Celem Weekendu z Florystyką jest popularyzacja wiedzy z zakresu przyrodoznawstwa, sztuk wizualnych, rękodzieła, materiałoznawstwa czy aranżacji przestrzenni. Wydarzenie skierowane jest zarówno do zawodowców, jak i amatorów zainteresowanych rożnymi formami sztuki układania kwiatów, trendami rynku. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane instalacje artystyczne słuchaczy Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych, kierunku florystyka i studentów Architektury Krajobrazu  KUL wykonane pod kierunkiem mgr inż. Pawła Adamca.

kul_plakat_2019_woroniecki_konfa Katedra Pedagogiki Chrześcijańskiej KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną "KUL w hołdzie swojemu Rektorowi. Pedagogiczno-etyczne przesłanie Ojca Jacka Woronieckiego", która odbędzie się 10 maja 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 1031. Konferencji towarzyszyć będzie sesja posterowa.

Pielgrzymka AkademickaJuż po raz 83 na Jasną Górę przybędzie Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka. Tematem tegorocznej pielgrzymki, która odbędzie się 10 i 11 maja, będzie powołanie, a jej hasłem słowa  „Usłysz Mój głos”. Wśród zaproszonych gości są: ks. abp Marek Jędraszewski, ks. Dominik Chmielewski SDB oraz Monika i Marcin Gomułkowie. Wyjazd na pielgrzymkę (piątek-niedziela) organizuje Duszpasterstwo Akademickie KUL. Zapisy u ojców duszpasterzy oraz w  sekretariacie Duszpasterstwa. Koszt 60 zł.