Godziny otwarcia Muzeum KUL

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Debata Dwóch Ambon27 września 2018 r. w Klasztorze oo. Dominikanów na lubelskim Starym Mieście odbędzie się kolejna Debata Dwóch Ambon. Metropolita Łódzki abp Grzegorz Ryś oraz rabin Boaz Pasz (Jerozolima) dyskutować będą na temat „Przełomu czasu w judaizmie i chrześcijaństwie”. Spotkanie poprowadzi o. Tomasz Dostatni OP. Początek o godz. 19.00.

Debatę współorganizuje Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Międzynarodowy Dzień MuzykiW piątek 28 września 2018 o godz. 19.00 w Filharmonii Lubelskiej podczas Międzynarodowego Dnia Muzyki odbędzie się prawykonanie światowe utworu Dixtuor skomponowanego specjalnie z okazji jubileuszu 100-lecia KUL przez Leonarda Mociulschiego, współczesnego rumuńskiego kompozytora i pianistę o polskim pochodzeniu.