Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński zaprasza emerytowanych pracowników oraz rencistów KUL na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2018 r. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 w Kościele Akademickim KUL. Oprawę muzyczną Mszy św. zapewni Chór Duszpasterstwa Akademickiego KUL pod dyrekcją Kingi Bogacz. Dalsza część odbędzie się w Stołówce Akademickiej KUL (dawna stołówka przy Konwikcie Księży Studentów).

Godziny otwarcia Muzeum KUL

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

Czytanie z kawą Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 24-26 kwietnia 2019 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna,  oraz Wypożyczalnia będą otwarte  do  godz. 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik korzystający do późna z zasobów bibliotecznych zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

26.04.2019 - 28.04.2019

"Weekend z florystyką"

weekend_z_florystyka Instytut Architektury Krajobrazu KUL, Szkoła Policealna Pracowników Służb Społecznych oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, zapraszają na "Weekend z florystyką", który odbędzie się w dn. 27 - 28 kwietnia 2019 r. w godz. 10.00 - 17.30 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Celem Weekendu z Florystyką jest popularyzacja wiedzy z zakresu przyrodoznawstwa, sztuk wizualnych, rękodzieła, materiałoznawstwa czy aranżacji przestrzenni. Wydarzenie skierowane jest zarówno do zawodowców, jak i amatorów zainteresowanych rożnymi formami sztuki układania kwiatów, trendami rynku. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane instalacje artystyczne słuchaczy Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych, kierunku florystyka i studentów Architektury Krajobrazu  KUL wykonane pod kierunkiem mgr inż. Pawła Adamca.

plakat_kiermasz_bu_1 W dniach 9-11 maja 2019 r. Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na Majowy kiermasz książki, który odbędzie się w ramach Tygodnia Bibliotek. W trakcie wydarzenia będzie można nabyć książki za symboliczną złotówkę oraz cenniejsze egzemplarze. Poza książkami polskojęzycznymi będzie można nabyć publikacje wydane w językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim i francuskim.

kul_plakat_2019_woroniecki_konfa Katedra Pedagogiki Chrześcijańskiej KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną "KUL w hołdzie swojemu Rektorowi. Pedagogiczno-etyczne przesłanie Ojca Jacka Woronieckiego", która odbędzie się 10 maja 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 1031. Konferencji towarzyszyć będzie sesja posterowa.