07.12.2017 - 10.12.2017

Obchody 99. rocznicy powstania KUL

99 rocznica powstania KUL8 grudnia 2017 r. przypada 99. rocznica powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Z tej okazji o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL zostanie odprawiona dziękczynna Msza św., natomiast wcześniej, o godz. 11.00, w Auli im. S. Kard. Wyszyńskiego odbędzie się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i lokalnych pracownikom KUL.

Natomiast 10 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Kościele Akademickim KUL odbędzie się koncert Chóru Akademickiego KUL z zespołem instrumentów dętych pod tytułem  „Deo et Patriae - koncert w 99. rocznicę KUL”, a o godz. 18.00 w Auli im. S. Kard. Wyszyńskiego będzie miał miejsce nadzwyczajny koncert kameralny w ramach cyklu OPUS MAGNUM – KULowskie wieczory z muzyką.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.