08.02.2018 - 09.02.2018

Koncert "Siedem bram Jerozolimy"

Siedem bram JerozolimyPrezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk, Przewodniczący Rady Miasta Lublin Piotr Kowalczyk oraz Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński zapraszają na koncert „Siedem bram Jerozolimy" Krzysztofa Pendereckiego z okazji zakończenia obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia lokacji Miasta Lublin, 100. rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – „Miasto swojemu Uniwersytetowi" oraz inauguracji lubelskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność". Lubelskie wykonanie „Siedmiu bram Jerozolimy" będzie miało miejsce 9 lutego 2018 r. o godz. 19.00 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

VIII Konkurs OratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VIII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 15 marca 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

Konkurs jest przeznaczony dla studentów. Zgłoszenia można przesyłać do 11 marca 2018 r. na adres: konkurs.oratorski.kul@gmail.com

Godziny otwarcia Muzeum KUL

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Od 4 do 30 stycznia 2019 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny będzie gościł grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczyć  będą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.

Ocena realizacji strategii rozwoju Lublina „Lublin 2020”17 stycznia 2019 r. o godz. 11.00 gościem KUL będzie Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk, który w ramach cyklu "Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa" wygłosi wykład „Ocena realizacji strategii rozwoju Lublina „Lublin 2020”. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114.

Kult św. FruktozaZarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem dr Anny Zimnowodzkiej (Poznań) „Kult św. Fruktuoza, Auguriusza i Eulogiusza w Tarragonie (IV-VIII w.)”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 17 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-243.

Tydzień modlitw o chrześcijanTradycyjnie już Instytut Ekumeniczny KUL włącza się w archidiecezjalne obchody Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku będzie trwał od 18 do 25 stycznia. Codziennie (oprócz soboty) o godz. 12.30 w Kościele Akademickim będzie odprawiana Eucharystia w tej intencji .

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20).

Encyklopedia 100-lecia KULRektor KUL, Biblioteka Uniwersytecka oraz Wydawnictwo KUL zapraszają na prezentację „Encyklopedii 100-lecia KUL. Dwutomowa publikacja przygotowana została, by zaprezentować dorobek uniwersytetu, nie tylko w zakresie działalności dydaktycznej i badań naukowych, ale także wkładu całego środowiska KUL w życie społeczno-polityczne, literackie, artystyczne i religijne kraju.

Zawiera niemal 3 tys. haseł, w tym sylwetki ponad 2 tys. osób związanych z uczelnią oraz m.in. uczelniane jednostki, obiekty, wydawnictwa, organizacje studenckie, towarzystwa, stowarzyszenia, jednostki kulturalno-artystyczne, symbole uniwersytetu, a także ważniejsze wydarzenia cykliczne. Ogółem w procesie powstania encyklopedii uczestniczyło 530 osób.

Encyklopedia ukazała się dzięki wsparciu finansowemu Towarzystwa Przyjaciół KUL.

Spotkanie odbędzie się 21 stycznia 2019 r., o godz. 12.00, w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej Biblioteki  Uniwersyteckiej KUL (ul. Chopina 27, IV piętro).