W niedzielę, 28 czerwca 2015 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL zostanie odprawiona Msza św. w intencji o. dr. Piotra Stanisława Kycia OFMConv w 60. rocznicę święceń kapłańskich. Mszę św. odprawi i homilię wygłosi ks. prof. dr hab. Augustyn Eckmann.

O. dr Kyć święcenia kapłańskie przyjął 25.06.1955 r. W latach 1971-1997 był wykładowcą na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej oraz na Wydziale Nauk Społecznych KUL. Jest znanym i cenionym duszpasterzem środowisk akademickich. Przez ponad 20 lat zajmował się propagowaniem inicjatyw ekologicznych, organizował spływy kajakowe oraz szkolenia i obozy dla ekologów.

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zapraszają  w dniach 26.06 - 21.09.2015 r. na wystawę Ex Thesauro Universitatis.

Zbiory sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II można oglądać  w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu, ul. Zamkowa 12.

Wystawa pod honorowym patronatem:
JE Biskupa Sandomierskiego - Krzysztofa Nitkiewicza
Marszałka Województwa Świętokrzyskiego - Adama Jarubasa
Starosty Powiatu Sandomierskiego - Stanisława Masternaka
Burmistrza Miasta Sandomierza - Marka Bronkowskiego

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski w dniu 18 czerwca 2015 r. wręczył w Belwederze nominacje profesorskie nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.  Akt nominacyjny otrzymał profesor nauk teologicznych ks. Mirosław WRÓBEL.

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

Trwa II nabór na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w roku 2015/2016 - na studia (wyjazdy tylko w II semestrze) oraz na praktyki (wyjazdy w trakcie całego roku akademickiego 15/16). Nabór jest prowadzony do 30 czerwca 2015 r. Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe. Zapraszamy studentów do zgłaszania się!

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II po raz kolejny został laureatem Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych "Uczelnia Liderów" 2015 i otrzymał certyfikat "Uczelnia Liderów".

Celem Programu jest identyfikowanie i promowanie najlepszych polskich uczelni oraz wartościowych ofert na rynku szkolnictwa wyższego, a także wskazywanie kandydatom na studia uczelni kształcących w oparciu o nowoczesne, innowacyjne programy studiów, zgodnie z potrzebami rynku pracy.

Od 27 kwietnia 2015 r. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu można obejrzeć wystawę Śląskiej rzeźby gotyckiej ze zbiorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Termin otwarcia wystawy został przedłużony - ze zbiorami będzie się można zapoznać do 19 lipca.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli_1 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład prof. dra hab. Wojciecha Kaczmarka (Katedra Dramatu i Teatru KUL) zatytułowany „Osoba i relacje osobowe w twórczości literackiej Karola Wojtyły - Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

Czytanie z kawą Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 24-26 kwietnia 2019 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna,  oraz Wypożyczalnia będą otwarte  do  godz. 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik korzystający do późna z zasobów bibliotecznych zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Religion, Science, and Ethics: Catholic Perspectives” odbędzie się 27-31 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Brendan Sweetman (Department of Philosophy, Rockhurst University. Kansas City, Missouri, President Gabriel Marcel Society).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.