plakat_47.dni_spoleczne_planKoło Studentów Socjologii KUL zaprasza na 47. Dni Społeczne podejmujące zatytułowane  "W cieniu współczesności - przestępczość XXI wieku", które odbędą się w dniach 24-26 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113. Konferencja podejmie problemy przestępczości zorganizowanej,
cyberprzestępczości, reprywatyzacji, zielonej kryminologii, łamania prawa autorskiego czy więziennictwa. Wśród gości znajdują się  badacze społeczni, kryminolodzy, reprezentanci służb policyjnych i śledczych, aktywiści społeczni.

Dni Społeczne to cykliczna konferencja, z niemal 50-letnią historią, organizowana przez Koło Studentów Socjologii KUL. W trakcie spotkań poruszane są aktualne tematy z życia politycznego, społecznego i kulturalnego.

Program

Ostatnia_Deska_Ratunku_2018Uniwersytet Otwarty KUL zaprasza wszystkich maturzystów na na Finał Uniwersyteckich Powtórek Przed Maturą 2018 "Ostatnia deska ratunku" który odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 302, początek o godz. 15.00.

W programie przewidziano:

• jak skutecznie korzystać z tablic matematycznych
  • jak poradzić sobie ze stresem, gdy dopadnie Cię efekt „czarnej dziury”
  • jak dobrze zaprezentować się na egzaminie ustnym z języka polskiego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy elektroniczne na stronie www.open.kul.pl. Dla wszystkich uczestników przewidziano upominek.

kul_plakat_2018_konwersatorium1Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie", zaprasza na wykład  dr hab. Huberta Łaszkiewicza prof. KUL "Uniwersytet katolicki - jaki ma być? Wizja Stefana Sawickiego". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

'Understanding Ireland' - 27.04Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii serdecznie zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii Understanding Ireland. Czternasty wykład w cyklu, zatytułowany „Making Common Cause: Irish Nationalists and Partitioned Poland” wygłosi dr  Róisín Healy (National University of Ireland, Galway) 27 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

Katedra Metafizyki KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu we współpracy z Fundacją Deo et Patriae zapraszają na spotkanie poświęcone Osobie i Dziełu Ojca Profesora Mieczysława A. Krąpca, które odbędzie się 7 maja 2018 r.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów pt. Applied Ontology. An Introduction  odbędzie się w dniach 14-18 maja 2018 r., a poprowadzi ją Professor Barry Smith (Department of Philosophy - University at Buffalo, USA).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.