ifigeniaTeatr ITP zaprasza na kolejne spektakle. 19 i 21 listopada 2017 r. w sali CTW-02 o godz. 19.00 będzie można obejrzeć dramat muzyczny „Ifigenia”, oparty na mitologicznych historiach opisanych przez m.in. Arystofanesa czy Eurypidesa. To opowieść o toksycznych relacjach w rodzinie żyjącej w cieniu śmierci. Tytułowa bohaterka - z(a)ginęła podczas wojny; jej ojciec (Agamemnon) został zabity; matka (Klitajmestra) żyje ciągłym rozpamiętywaniem swojej najstarszej córki; rodzeństwo - Chryzotemis, Elektra i Orestes pragną zapomnieć o tych tragediach uciekając w pracę, bądź w świat wirtualny.

Szczegóły dotyczące spektakli i możliwości otrzymania wejściówek na stronie Teatru.

ELE EXPERTOS18-19 listopada 2017 r. po raz pierwszy na KUL odbędzie się konferencja dla nauczycieli języka hiszpańskiego EXPERTOS ELE organizowana przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL, Szkołę Języka Hiszpańskiego „Dialogo” oraz Fundację Rozwoju KUL. Jest to już 6 edycja przedsięwzięcia i ma na celu propagowanie języka hiszpańskiego, prezentację prototypowych rozwiązań wspierających proces dydaktyczny w zakresie nauczania języków obcych.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

24.10.2017 - 04.12.2017

Akcja "Polacy-Rodakom"

Polacy-Rodakom2017Społeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 25 października do 4 grudnia 2017 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Od 4 do 30 stycznia 2019 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny będzie gościł grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczyć  będą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.

Tydzień modlitw o chrześcijanTradycyjnie już Instytut Ekumeniczny KUL włącza się w archidiecezjalne obchody Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku będzie trwał od 18 do 25 stycznia. Codziennie (oprócz soboty) o godz. 12.30 w Kościele Akademickim będzie odprawiana Eucharystia w tej intencji .

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20).

Wydział Historyczno-Filologiczny Towarzystwa Naukowego KUL zaprasza  na pierwsze w nowym roku zebranie naukowe. Spotkanie odbędzie się 23 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w sali GG- 20 (Czytelnia Biblioteki IH).  W programie wykład dra hab. Ryszarda Zajączkowskiego, prof. KUL pt. „Europejczyk, wygnaniec, chrześcijanin. O prozie Józefa Wittlina".

chrześcijanie w świecie islamu Wydział Teologii, Misjonarze Afryki oraz Siostry Misjonarki NMP Królowej Afryki zapraszają na sympozjum z okazji 150-lecia obu zgromadzeń „Chrześcijanie w świecie islamu. Dialog-posłannictwo-świadectwo", które odbędzie się 25-26 stycznia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie i PodkarpaciuPracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL zaprasza na Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu (27-28, 30-31 stycznia, 1 lutego 2019 r.). W ich ramach 30 stycznia odbędzie się konferencja „Zagłada i po Zagładzie…”, która rozpocznie się o godz.9.20 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.