ifigeniaTeatr ITP zaprasza na kolejne spektakle. 19 i 21 listopada 2017 r. w sali CTW-02 o godz. 19.00 będzie można obejrzeć dramat muzyczny „Ifigenia”, oparty na mitologicznych historiach opisanych przez m.in. Arystofanesa czy Eurypidesa. To opowieść o toksycznych relacjach w rodzinie żyjącej w cieniu śmierci. Tytułowa bohaterka - z(a)ginęła podczas wojny; jej ojciec (Agamemnon) został zabity; matka (Klitajmestra) żyje ciągłym rozpamiętywaniem swojej najstarszej córki; rodzeństwo - Chryzotemis, Elektra i Orestes pragną zapomnieć o tych tragediach uciekając w pracę, bądź w świat wirtualny.

Szczegóły dotyczące spektakli i możliwości otrzymania wejściówek na stronie Teatru.

ELE EXPERTOS18-19 listopada 2017 r. po raz pierwszy na KUL odbędzie się konferencja dla nauczycieli języka hiszpańskiego EXPERTOS ELE organizowana przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL, Szkołę Języka Hiszpańskiego „Dialogo” oraz Fundację Rozwoju KUL. Jest to już 6 edycja przedsięwzięcia i ma na celu propagowanie języka hiszpańskiego, prezentację prototypowych rozwiązań wspierających proces dydaktyczny w zakresie nauczania języków obcych.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

24.10.2017 - 04.12.2017

Akcja "Polacy-Rodakom"

Polacy-Rodakom2017Społeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 25 października do 4 grudnia 2017 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

14.10.2018 - 03.12.2018

XIX Akcja „Polacy-Rodakom”

Polacy-rodakomSpołeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 15 października do 3 grudnia 2018 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

ifigenia_2018 Teatr ITP zaprasza na kolejne spektakle. 19, 20 i 21 października 2018 r. w sali CTW-02 o godz. 19.00 będzie można obejrzeć dramat muzyczny „Ifigenia”, oparty na mitologicznych historiach opisanych przez m.in. Arystofanesa czy Eurypidesa. Będzie to ostatnie spotkanie z rodziną Atrydów, które w repertuarze obecne jest od lutego 2017 r. "Ifigenia" to opowieść o toksycznych relacjach w rodzinie żyjącej w cieniu śmierci. Tytułowa bohaterka - z(a)ginęła podczas wojny; jej ojciec (Agamemnon) został zabity; matka (Klitajmestra) żyje ciągłym rozpamiętywaniem swojej najstarszej córki; rodzeństwo - Chryzotemis, Elektra i Orestes pragną zapomnieć o tych tragediach uciekając w pracę, bądź w świat wirtualny.

Przedstawienie było wystawiane nie tylko w Lublinie, ale także w Ostródzie i Legionowie.

Szczegóły na stronie Teatru.

„Uniwersytet jezuicki: tożsamość i misja”Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie", zaprasza na wykład rektora Akademii Ignatianum w Krakowie ks. prof. dr. hab. Józefa Bremera SJ „Uniwersytet jezuicki: tożsamość i misja”. Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 22 października 2018 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

Finansowe oraz praktyczne aspekty wdrażania nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce to główne tematy najbliższego posiedzenia Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, które odbędzie się w poniedziałek 22 października 2018 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W obradach udział weźmie 20 rektorów i prorektorów, reprezentujących wszystkie polskie uniwersytety, a także przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Nauki oraz doktorantów. Rektorzy zrzeszeni w KRUP zostali zaproszeni na KUL z okazji jubileuszu 100-lecia naszego uniwersytetu. W przeddzień obrad wezmą udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego.

Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP) została powołana przez rektorów uniwersytetów w 1989 roku. Opracowuje i przedstawia opinie i stanowiska w sprawach istotnych dla rozwoju polskiej nauki, szkolnictwa wyższego, kultury i oświaty współpracując z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Wydział Filozofii KUL serdecznie zaprasza do udziału w cyklu seminariów Consciousness and Cosmos, które w dniach 23-24 października 2018 r. wygłosi prof. Yujin Nagasawa (John Hick Centre for Philosophy of Religion, University of Birmingham, Wielka Brytania). Udział w seminarium jest bezpłatny, wymagana jest tylko internetowa rejestracja uczestnictwa do dnia 20 października br. Po więcej informacji zapraszamy na stronę kul.pl/Nagasawa.

Jesienne Dni BiblijneInstytut Nauk Biblijnych KUL zaprasza na Międzynarodowe Jesienne Dni Biblijne, które odbędą się 23-24 października 2018 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114. Tematem sympozjum będzie zmartwychwstanie w Biblii oraz tradycjach pozabiblijnych. Obszar kultury śródziemnomorskiej, w której badać będziemy fenomen i ideę zmartwychwstania,  obejmuje starożytny Egipt, Mezopotamię, Izrael, Grecję oraz Rzym.