ELE EXPERTOS18-19 listopada 2017 r. po raz pierwszy na KUL odbędzie się konferencja dla nauczycieli języka hiszpańskiego EXPERTOS ELE organizowana przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL, Szkołę Języka Hiszpańskiego „Dialogo” oraz Fundację Rozwoju KUL. Jest to już 6 edycja przedsięwzięcia i ma na celu propagowanie języka hiszpańskiego, prezentację prototypowych rozwiązań wspierających proces dydaktyczny w zakresie nauczania języków obcych.

UE po BrexixieInstytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Fundacja Konrada Adenauera, Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra”, Polskie Towarzystwo Studiów Europejskich, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Unia Europejska po Brexicie: konsekwencje dla Polski”, która odbędzie się 19 marca 2019 r. o godz. 10.00 w budynku Instytutu Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, ul. Droga Męczenników Majdanka 70, aula DMMII-116.

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli-1 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks. dra hab. Krzysztofa Gryza (Katedra Teologii Moralnej Ogólnej UPJPII) zatytułowany „Od zniszczonych butów do antropologii daru. Geneza personalizmu św. Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 20 marca 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

kul_plakat_2019_zycie-1  Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL zaprasza na X międzynarodową konferencję naukową "Życiu - tak" zatytułowaną "Czy rodzina kocha życie?" Wydarzenie odbędzie się 20 marca 2019 r. o godz. 9.30 w auli C- 1031. Konferencja wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Życia, Dnia Świętości Życia oraz Dnia Patronalnego Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej.

Katedra Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej KUL zaprasza na otwarte seminarium O książce Andrzeja Grzegorczyka W poszukiwaniu ukrytego sensu. Wydarzenie rozpocznie się 21 marca 2019 r. (czwartek) o godz. 14.00 w sali GG- 208.

20.03.2019 - 21.03.2019

Dzień Otwarty KUL w Stalowej Woli

kul_plakat_2019_stalowa Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli zaprasza 21 marca 2019 r. na Dzień Otwarty KUL w Stalowej Woli. W ramach wydarzenia zaplanowano ciekawe prelekcje i warsztaty z zakresu dopalaczy, zapamiętywania i koncentracji uwagi.

Zapraszamy!

kul_plakat_2019_seminarium_adams Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych, Instytut Filologii KUL oraz Instytut Europy Środkowej w Lublinie zapraszają na wykład prof. A. Jamesa McAdamsa (University of Notre Dame, USA) zatytułowany "Trump's America, Trump's Europe".  Wydarzenie odbędzie się 28 marca 2019 r.  o godz. 14.15 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 618.