Od 2 do 27 stycznia 2018 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny gości grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.Jest to okazja nie tylko do poznania filozofii Jana Pawła II, ale również polskiej historii i kultury.

W czytelni Międzywydziałowej Biblioteki Nauk Matematyczno-Przyrodniczych oglądać można wystawę prezentującą postery prac dyplomowych powstałych w ramach seminarium magisterskiego "Projektowanie krajobrazu kulturowego", pod kierunkiem prof. Sławomira Kolo. Najczęściej są to koncepcje projektowe z Lublina i okolic lub prace związane z miejscem pochodzenia studentów. Ponadto na wystawie pokazane zostały prace rysunkowe i projekty koncepcyjne prof. Sławomira Kolo. Wystawę można oglądać do 9 stycznia 2018 r. przy ul. Konstantynów 1H.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Retro warsztaty dla młodzieży„KUL równolatkiem Niepodległej, czyli… Retro warsztaty dla młodzieży” - Fundacja Rozwoju KUL zaprasza młodzież szkół średnich na bezpłatne zajęcia warsztatowe, które odbędą się w dniach 17-26 września 2018 r. Do wyboru m.in. zajęcia muzyczne, kaligraficzne, kulinarne i oratorskie, a także multimedialna prezentacja na temat powstania uniwersytetu, zwiedzanie wystawy w Muzeum Uniwersyteckim KUL, rozgrywki gry planszowej „Uniwersytet Niepodległy” oraz warsztaty jazdy na wrotkach.

Zapisy i szczegółowe informacje

Przeobrażenia instytucjonalno-ustrojowe Unii Europejskiej oraz państw członkowskichWydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Polskie Towarzystwo Studiów Europejskich – Oddział Lubelski Sekcja Prawa i Instytucji Europejskich oraz Zachodnie Centrum Naukowe Narodowej Akademii Nauk Prawnych Ukrainy i Katedra Europeistyki – Wydział Stosunków Międzynarodowych Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki zapraszają na międzynarodową konferencję inaugurującą pracę Sekcji Prawa i Instytucji Europejskich Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich „Przeobrażenia instytucjonalno-ustrojowe Unii Europejskiej oraz państw członkowskich”, która odbędzie się 20-22 września 2018 r. Obrady pierwszego dnia konferencji będą miały miejsce w Collegium Iuridicum.

19.09.2018 - 22.09.2018

Najlepsi maturzyści 2018 na KUL

KUL będzie gościł 25 najlepszych maturzystów z całej Polski. Są oni laureatami projektu "Matura na 100 procent" realizowanego przez Fundację „Zawsze Warto”we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną. W tym roku uroczysta gala projektu odbędzie się 21 września w Lublinie, a dzień później jej uczestnicy zwiedzą KUL oraz wezmą udział w warsztatach psychologicznych przygotowanych przez Katedrę Psychoprofilaktyki Społecznej i Fundację „Zawsze Warto”.

Zjazd PSPSInstytut Psychologii KUL oraz Instytut Psychologii UMCS zapraszają na XV Zjazd Naukowy Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej, który odbędzie się 21-23 września 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy. W jego trakcie wykłady plenarne wygłoszą: prof. Rick H. Hoyle (Duke University, Durham), prof. Gian Vittorio Caprara (University of Rome, Sapienza) oraz dr hab. Oleg Gorbaniuk (KUL).