22.04.2018 - 23.04.2018

Dzień Hiszpański na KUL

kul_plakat_2018_DZIEN_HISZPANSKIInstytut Filologii Romańskiej KUL, Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i relacji międzynarodowych oraz Koło Hiszpańsko-Polskie KUL zapraszają na Dzień Hiszpański, który odbędzie się 23 kwietnia 2018 r. początek o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

W programie przewidziano m.in. prelekcje poświęcone hiszpańskiej kulturze i kontaktom hiszpańsko-polskim, inscenizacja sztuki "Sędzia rozwodów" czy koncert flamenco.

„Każda rocznica jest skrótem, syntezą…” Osoba i pisarstwo Zofii KossakKatedra Literatury Współczesnej KUL oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zapraszają na konferencję „Każda rocznica jest skrótem, syntezą…” Osoba i pisarstwo Zofii Kossak, która odbędzie się 23 kwietnia 2018 r. o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

„Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”Muzeum KUL, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA serdecznie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00, w oddziale WGS BWA w Zamku Książ. Wystawa będzie czynna do 7 kwietnia.

2019_dialog_program_a3_druk Instytut Psychologii KUL, Polskie Centrum Mediacji oraz Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji zapraszają na Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową zatytułowaną "Dialog w różnych przestrzeniach społecznych". Wydarzenie odbędzie się 22 lutego 2019 r.  o godz. 10.00 w sali CTW - 113.

Opus MagnumRektor KUL serdecznie zaprasza w niedzielę 24 lutego 2019 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. W związku z 97. rocznicą śmierci ks. Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego Rektora KUL, z Nadzwyczajnym Koncertem Kameralnym wystąpią: Szymon Krzeszowiec – skrzypce oraz Bartosz Bednarczyk – fortepian. Początek koncertu o godz. 18.00.

24.02.2019 - 28.02.2019

51. Tydzień Eklezjologiczny

Tydzień EklezjologicznyKoło Naukowe Teologów KUL zaprasza na 51. Tydzień Eklezjologiczny pod hasłem „Młodzi w Kościele", który odbędzie się 25-28 lutego 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Zespół Piesni i TańcaW drugie stulecie swego istnienia KUL wchodzi nie tylko z nowymi projektami naukowymi i dydaktycznymi, ale także z inicjatywami, które integrują środowisko akademickie, promują uniwersytet w kraju i za granicą, promują region – Województwo Lubelskie. Takim projektem jest Zespół Pieśni i Tańca KUL. Pozwoli on nie tylko odkrywać i prezentować piękno polskiego, w tym lubelskiego folkloru; celem jest szeroko rozumiana edukacja młodzieży studenckiej w zakresie tańca, śpiewu, muzyki i etnografii.

26.02.2019 - 27.02.2019

Media-day

Media dayInstytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL oraz Uniwersyteckie Centrum Medialne zapraszają na Media-day czyli wydarzenie promujące powstające Uniwersyteckie Centrum Medialne. Odbędzie się ono 27 lutego 2019 r. w godz. 12.00-14.00 w atrium Collegium Norwidianum.