kul_plakat_2018_JPII_23_majaInstytut Jana Pawła II KUL zaprasza na spotkanie dyskusyjne z udziałem prof.  Zofii Zarębianki (UJ), autorką książki  Spotkanie w Słowie. O twórczości literackiej Karola Wojtyły oraz prof. Mirosławy Ołdakowskiej - Kufel (KUL) i ks. Alfredem Wierzbickim (KUL). Spotkanie odbędzie się 23 maja 2018 r. o godz.  17.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 220.

kul_plakat_2018_LITERATUTAWydział Nauk Humanistycznych, Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową "Literatura a religia. Tradycja badawcza i jej reinterpretacje". Wydarzenie odbędzie się w dn. 22 - 23 maja 2018 r. o godz. 10.00 (22.05) i godz. 9.00 (23.05) w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 56.

Wykład "Czy ukrytość Boga jest prawdziwym problemem?"W ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład "Czy ukrytość Boga jest prawdziwym problemem?" i dyskusję. Podczas Seminarium wykład wprowadzający wygłoszą ks. dr Miłosz Hołda (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie) i ks. dr Marek Dobrzeniecki (Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie).

Wykład i seminarium realizowane w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 22 maja 2018 r., o godz. 16.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Temat nawiązuje do  argumentu kanadyjskiego filozofa Johna Schellenberga za ateizmem z ukrytości Boga (hidenness argument). Argument ten jest szeroko dyskutowany w najnowszej filozofii religii.

Wstęp wolny

Katedra Mikrostruktur Społecznych i Współczesnych Teorii Socjologicznych KUL, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH w Warszawie, The Armenian Marketing Association i Fundacja Edukacyjna "Transformacje" zapraszają na  XIX Międzynarodową Konferencję Naukową "Nowe problemy e-gospodarki i e - społeczeństwa". Konferencja odbędzie się w dniach 21-23 maja 2018 r. w Nałęczowie (ul. Paderewskiego 10, CSW Energetyk).

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów pt. Aristotle. Ffrom Physics to Metaphysics odbędzie się 21-25 maja 2018 r., a poprowadzi ją Professor John Dudley (Department of Philosophy, Université Catholique de Louvain).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.

11.05.2018 - 07.06.2018

Akcja "Selfie dla życia"

selfie_dla_zycia"Selfie dla Życia" to akcja w ramach której za każde zrobione selfie umieszczone w mediach społecznościowych z hasztagiem #Dziękujężeżyję, zostanie przekazana  złotówka na rzecz funduszu "Dobrze że Żyjesz!".  Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane potrzebującym dzieciom.

Akcja poprzedza zaplanowany na 10 czerwca 2018 r. Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 mszą św. w Kościele Akademickim KUL. Po eucharystii nastąpi przemarsz na Plac Zamkowy połączony z piknikiem rodzinnym.

Akcja "Selfie dla Życia" ma wymiar ogólnoświatowy, każdy może wziąć w niej udział. Finałem akcji będzie stworzenie wirtualnego serca z nadesłanych zdjęć.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

Czytanie z kawą Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 24-26 kwietnia 2019 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna,  oraz Wypożyczalnia będą otwarte  do  godz. 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik korzystający do późna z zasobów bibliotecznych zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Tomasz Ritter koncertRektor KUL serdecznie zaprasza 19 maja 2019 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką.  Z okazji Święta Patrona Studentów bł. Piotra Frassatiego z Nadzwyczajnym Recitalem Fortepianowym wystąpi Tomasz Ritter. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, wstęp wolny.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!