antyk_pazdziernik_2018 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem dr. Henryka Kowalskiego (UMCS) pt. „Bellum impium w starożytnym Rzymie”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 18 października 2018 roku. o godzinie 18.00 w sali GG-243 w Gmachu Głównym KUL.

Katedra Dydaktyki i Edukacji Szkolnej KUL, Uniwersyteckie Centrum Rozwijania Kompetencji KUL oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie zapraszają na konferencję „Nowatorstwo, innowacje i eksperymenty pedagogiczne w świetle podstawy programowej i aktów prawnych” , która odbędzie się 18 października 2018 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Linguistics Beyond and Within 2018Katedra Językoznawstwa Stosowanego, Katedra Językoznawstwa Teoretycznego, Katedra Filologii Celtyckiej oraz Katedra Językoznawstwa Porównawczego Angielsko-Polskiego Instytutu Filologii Angielskiej KUL zapraszają do wzięcia udziału w szóstej  Międzynarodowej Konferencji Językoznawczej Linguistics Beyond and Within 2018:  Old Answers – New Questions, or Where the Obvious Still Puzzles, która odbędzie się 18-19 października 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Rekolekcje na dobry początekDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na rekolekcje na dobry początek nowego roku akademickiego. Na pytanie gdzie mieszka nasz Nauczyciel postara się odpowiedzieć wyjątkowy gość – s. Małgorzata Chmielewska, przełożona Wspólnoty „Chleb Życia”. Rekolekcje odbędą się w Kościele Akademickim KUL w dniach 16-18 października o godz. 19.00.

14.10.2018 - 03.12.2018

XIX Akcja „Polacy-Rodakom”

Polacy-rodakomSpołeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 15 października do 3 grudnia 2018 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

W dniach 13 - 21 października br. gośćmi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II będą - po raz kolejny - studenci z University of Notre Dame w USA.

Dziesięciodniowy program przygotowany specjalnie dla studentów jednego z najbardziej prestiżowych katolickich uniwersytetów na świecie zatytułowany jest The Church in Poland, Iconography, and John Paul II on the Human Person.

Wykłady kard. MuelleraNa zaproszenie Wydziału Teologii na KUL gości kard. Gerhard Ludwig Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012–2017. W dniach 8-19 października 2018 roku kardynał wygłosi cykl wykładów "Wartości chrześcijańskie a wyzwania współczesności". Wykłady będą prowadzone w języku niemieckim, hiszpańskim, włoskim i angielskim.

„Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”Muzeum KUL, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA serdecznie zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. Zbiory Muzeum KUL na Zamku Książ”. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 18.00, w oddziale WGS BWA w Zamku Książ. Wystawa będzie czynna do 7 kwietnia.

Fotorelacja

skarby_biblioteki_paaac_krasinskich_01_2_3 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do obejrzenia wystawy "Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL", tym razem w formie multimedialnej, w arkadach Pałacu Krasińskich w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana codziennie po godz. 18.00 do 3 kwietnia 2019 r.

zeb_publiczne_-_plakat_a2_brutto_2019_420x594-1 Zarząd Towarzystwa Naukowego KUL zaprasza na Publiczne Zebranie Towarzystwa Naukowego KUL połączone z wręczeniem Nagrody im. ks. Idziego Radziszewskiego ks. prof. dr. hab. Stanisławowi Wilkowi. Uroczystość odbędzie się dnia 27 marca 2019 r. o godz. 16.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

kul_plakat_2019_seminarium_adams Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych, Instytut Filologii KUL oraz Instytut Europy Środkowej w Lublinie zapraszają na wykład prof. A. Jamesa McAdamsa (University of Notre Dame, USA) zatytułowany "Trump's America, Trump's Europe".  Wydarzenie odbędzie się 28 marca 2019 r.  o godz. 14.15 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 618.

kul_plakat_2019_welcome2 Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL zaprasza na międzynarodową konferencję zatytułowaną "WELCOME TO KUL. Wzmacnianie kompetencji w relacjach międzynarodowych na uniwersytecie", która odbędzie się w dniach 28 - 30 marca 2019 r. Wydarzenie organizowane w ramach projektu NAWA.

prof. A. Jameso McAdamsRektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. A. Jamesowi McAdamsowi, która odbędzie się w piątek 29 marca 2019 r., o godz. 11.00, w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.