100.rocznica powstania KULRektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II serdecznie zaprasza na obchody 100. rocznicy powstania KUL, którą będziemy świętować 8 grudnia 2018 r.

Program:

8.00 Msza Święta – przewodniczenie i homilia bp Witold Mroziewski, biskup pomocniczy Brooklynu (Kościół Akademicki KUL)

10.00 Uroczyste posiedzenie Senatu KUL (Aula im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego)

• Hymn Państwowy
  • Wystąpienie Rektora KUL ks. prof. dr. hab. Antoniego Dębińskiego
  • Wręczenie Medali za Zasługi dla KUL
  • Wręczenie Medali Jubileuszowych 100-lecia KUL
  • Słowo Wielkiego Kanclerza KUL abp. Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego
  • Gaudeamus igitur

12.00 Złożenie kwiatów na grobie ks. Radziszewskiego

13.00 Uroczyste odsłonięcie pomnika ks. I. Radziszewskiego (skwer abp. J. Życińskiego)

zeb_publiczne_-_plakat_a2_brutto_2019_420x594-1 Zarząd Towarzystwa Naukowego KUL zaprasza na Publiczne Zebranie Towarzystwa Naukowego KUL połączone z wręczeniem Nagrody im. ks. Idziego Radziszewskiego ks. prof. dr. hab. Stanisławowi Wilkowi. Uroczystość odbędzie się dnia 27 marca 2019 r. o godz. 16.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

prof. A. Jameso McAdamsRektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. A. Jamesowi McAdamsowi, która odbędzie się w piątek 29 marca 2019 r., o godz. 11.00, w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.

KFS KUL istnieje niemalże od początku działalności KUL, tym samym jest ono najstarszą organizacją studencką naszej alma mater oraz jedną z najstarszych czynnych organizacji studenckich w kraju! Z okazji tego jubileuszu chcemy zaprosić Państwa na specjalny koncert, który nie tylko uświetni obchody mijającego stulecia działalności Koła, ale jednocześnie wprowadzi w nowe wyzwania i obowiązki na nadchodzące sto lat działalności.

Serdecznie zapraszamy na koncert „Jemioła w stylu retro”, który odbędzie się 10 kwietnia 2019 r. o godz. 18:00 w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego (Gmach Główny KUL). Podczas koncertu, który będzie towarzyszył obradom LXI Tygodnia Filozoficznego będziemy mogli wysłuchać między innymi jazzowych aranżacji przebojów z okresu międzywojnia, a więc równolatków naszego KFS!

kul_plakat_2019_dhc_raven-1 Rektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. Johnowi Ravenowi, która odbędzie się w czwartek 11 kwietnia 2019 r., o godz. 11.00, w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.